Co to jest MagDart? Poznaj bezprzewodowy system ładowania realme

Najszybsza na świecie ładowarka bezprzewodowa, innowacyjny powerbank, czy inteligentny portfel – to tylko kilka z urządzeń przedstawionych przez markę realme w ramach jej nowego, autorskiego systemu ładowania. Nowa technologia uzupełniania energii o wdzięcznej nazwie MagDart ma być szybsza, wydajniejsza i przede wszystkim wygodna. Czego jeszcze można się po niej spodziewać?

Magnetyczna technologia ładowania MagDart

Ekosystem MagDart niesie za sobą zupełnie nowy dla marki realme system superszybkiego ładowania magnetycznego i zwiastuje przełom w obcowaniu z urządzeniami chińskiego producenta. Autorskie rozwiązanie marki znanej z produkcji smartfonów skierowane jest przede wszystkim do młodych użytkowników, ceniących sobie czas i wygodę.

Wszystko wskazuje na to, że ta niezwykle innowacyjna alternatywa dla dotychczasowych sposobów ładowania w swoich założeniach była mocno inspirowana docenionym przez użytkowników rozwiązaniem MagSafe, znanym z urządzeń amerykańskiego producenta z logiem nadgryzionego jabłka.

magdart realme
fot. planetpartners.prowly.com

Produkty MagDart

Najszybsza na świecie magnetyczna ładowarka 50 W

Flagowym produktem, reprezentującym technologię MagDart, jest najszybsza na świecie (przynajmniej według realme) ładowarka bezprzewodowa o mocy 50W. 

Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że potrafi ona uzupełnić całkowicie rozładowaną baterię o pojemności 4500 mAh do 100% w niecałą godzinę.

Superszybka ładowarka magnetyczna MagDart to niewielkie, ale dość masywne urządzenie w kształcie prostopadłościanu, który ma zapewnić miejsce na wentylator chłodzący, a przez to prawidłowe funkcjonowanie sprzętu.

Dla tych, którym wielkość ładowarki będzie sprawiała problem, realme szykuje także smuklejszą wersję urządzenia – ładowarkę MagDart o mocy 15 W, do złudzenia przypominającą krążek MagSafe firmy Apple.

Producent zaznacza, że wybierając drugi wariant, uzupełnimy baterię o pojemności 4500 mAh do 100% w 90 minut, co w efekcie daje i tak zdecydowanie lepszy wynik, niż u amerykańskiego giganta.

Powerbank 2w1 z MagDart

W ramach prezentacji produktów MadDart, realme pokazało też nowoczesny i bardzo wygodny w użytkowaniu powerbank, który wraz z dedykowaną mu podstawką z powodzeniem pełni rolę stacji dokującej. W efekcie urządzenie to jest w stanie naładować umieszczony w nim smartfon zupełnie bezprzewodowo, a samo czerpie energię w sposób tradycyjny – z przewodu. 

MagDart Case

Mowa o innowacyjnym futerale wykonanym z włókna węglowego, który dedykowany jest jednemu z najnowszych smartfonów z portfolio producenta: realme GTSpecjalny case ma poszerzać możliwości niniejszego telefonu i umożliwiać jego użytkownikom ładowanie magnetyczne. Co ciekawe, specjalna obudowa, oprócz technologii MagDart, otrzymała port USB-C i gniazdo słuchawkowe.

Portfel MagDart

Znów mamy do czynienia z rozwiązaniem, które znamy z podwórka Apple. Portfel MagDart ma być rozwiązaniem analogicznym do portfela MagSafe amerykańskiego producenta, z tym że dodatkowo otrzyma podpórkę. Wszystko dla większej wygody w korzystaniu z tego rozwiązania. 

MagDart Beauty Light

Ten pomysł z pewnością spodoba się entuzjastom social mediów. Marka realme zapowiedziała wypuszczenie pierścienia MagDart Beauty Light, dedykowanego do oświetlania materiałów foto lub wideo typu selfie. 

MagDart Beauty Light to ruchoma lampa, wyposażona 60 mini diod LED i dedykowany przycisk, sterujący jej ustawieniami, w tym m.in. barwą i temperaturą światła.

Smartfon realme Flash

Ostatnim, ale niezwykle ciekawym urządzeniem, działającym w systemie MagDart, jest pierwszy w portfolio marki telefon z Android-em, który będzie obsługiwał bezprzewodowe ładowanie magnetyczne. Póki co, ujawniono jedynie jego nazwę – realme Flash. Nie zapowiedziano jednak, kiedy i w jaki sposób zostanie wprowadzony na rynek.

Co dalej? Data premiery nie jest jeszcze znana

Podczas prezentacji produktów MagDart, chiński producent nie ujawnił daty premiery systemu MagDart ani ceny żadnego z przedstawionych produktów. Gdy tylko dotrzemy do informacji na ten temat, z pewnością o tym poinformujemy.

W międzyczasie polecam recenzje smarfonów realme:

Sprawdź rekomendowane produkty realme:


Źródło: theverge.com