Oferta Games with Gold na sierpień 2021 ogłoszona

Ktoś jeszcze pamięta, że na Xboksie, prócz Game Passa, istnieje również usługa Games with Gold (w ramach Xbox Live Gold), w której co miesiąc dostajemy kilka darmowych tytułów? Jeśli nie, to przypominamy i od razu przedstawiamy gry, które będziemy mogli pobrać bez dodatkowych opłat w sierpniu 2021. Szału może nie ma, ale nie jest też źle.

Games with Gold – w sierpniu 2021 dostaniemy m.in. Darksiders 3

Trzecia odsłona serii, wydana w 2018 roku, spotkała się z mieszanymi recenzjami graczy. Ci zarzucali tytułowi kilka głupotek, m.in. system zapisywania postępów. Niemniej sporej części odbiorców Darksiders 3 przypadło do gustu.

Osobiście pograłem kilka godzin i odbiłem się. Nie to, że gra była fatalna. Po prostu soulslike’i nie są dla mnie. Wystarczy, że psuję sobie nerwy przy Fifie. Tak czy inaczej, gra będzie dostępna do pobrania od 1 do 31 sierpnia. Jeśli w tym czasie przypiszecie ją sobie do konta, zostanie na nim na zawsze. Jest jednak haczyk, mianowicie, aby móc ją uruchomić (tak jak i inne gry z oferty Games with Gold), trzeba być aktywnym subskrybentem Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate.

Darksiders 3

Kolejna propozycja to Lost Planet 3 – akcyjniak TPP w klimatach science-fiction. Gra ma już 8 lat, debiutowała na Xbox 360, ale nie zestarzała się na tyle, by dziś nie odnaleźć w niej przyjemności z grania. Lost Planet 3 pobrać będziecie mogli od 1 do 15 sierpnia. Zagracie w nią zarówno na Xbox 360, jak i Xbox One i Xbox Series X|S, dzięki wstecznej kompatybilności.

Trzecią grą w ofercie jest Yooka-Laylee, bardzo przyjemna, świetnie wyglądająca platformówka 3D wydana w 2017 roku. Pobierzecie ją w okresie od 16 sierpnia do 15 września.

Zestawienie kończy Garou: Mark of the Wolves (nie, nie chodzi o tego piosenkarza, który śpiewał „ŻITĄĄĄ”), czyli dość niszowa bijatyka 2D z 14 grywalnymi postaciami. Jeśli nie przeszkadza Wam pixelartowa stylistyka i lubicie klasyczne nawalanie się po pyskach, zdecydowanie powinniście dać szansę temu tytułowi. Garou: Mark of the Wolves będzie dostępne od 16 do 31 sierpnia.

Sprawdźcie też inne teksty: