Games with Gold: propozycje na maj 2021. Pełna oferta na Xbox One i Xbox 360

Microsoft ujawnił pełną ofertę Games with Gold na maj 2021. Mimo starań abonentów o lepsze propozycje gier kolejny raz pozycję od Microsoftu zawiodły z jednym wyjątkiem. Jakie zatem gry otrzymamy w tym miesiącu w ramach abonamentu Xbox Live Gold (oraz nowego Xbox Game Pass Ultimate)?

Games with Gold – maj 2021

Rozgoryczenie abonentów oferty Games with Gold przelało czarę goryczy. Po raz pierwszy w historii oficjalny trailer oferty marcowej na kanale XBOXA zyskał więcej łapek w dół niż w górę, nie wspominając już o ogromie negatywnych komentarzy. Trudno się dziwić, ponieważ prawie za każdym razem abonenci w ofercie gier Games with Gold spodziewać się mogą jedynie starych klasyków ze średniej półki lub produkcji niskobudżetowych. W wydaniu majowym oferta gier również nie rozpieszcza. Możemy jednak wyróżnić w niej jeden tytuł, który wprowadził większość abonentów w uczucie nostalgii. Sprawdź więc jaka gra rozbudziła serca i przypomniała graczom beztroskie dzieciństwo. 

O czym jest Lego Batman: The Videogame?

Wyżej wspomniana perełka wśród gier dostępnych w ofercie na maj. Lego Batman został wydany w 2008 roku. To pozycja, dzięki której przypomnisz sobie czasy dzieciństwa i beztroskich rozgrywek z rodziną lub przyjaciółmi. W grze Caped Crusader i Robin muszą wytropić najbardziej znanych złoczyńców Gotham, w tym Riddlera, Pingwina i Jokera. Tak jak wszystkie gry Traveller’s Tales Lego, Lego Batman ma przyjemną mechanikę rozgrywki i beztroski klimat.

Czas trwania: od 1 do 15 maja

Platformy: Xbox One, Xbox 360

Armello. Jaką fabułę oferuje?

Tym razem coś dla fanów ponurych klimatów, ponieważ akcja Armello osadzona jest w mrocznym, baśniowym miejscu, rządzonym przez zwierzęta. Aby osiągnąć cel i zostać przywódcą Armello będziesz musiał powoli przedzierać się przez strategiczne bitwy oparte na kartach, wykonywać różnorodne zadania i nawiązywać przyjaźnie. Jeśli lubisz gry planszowe i karciane to ta pozycja, będzie właśnie dla Ciebie.

Czas trwania: cały maj

Platformy: Xbox One

Jak zostać prezydentem w Tropico 4?

Tym razem możesz wcielić się w rolę El Presidente, który będzie pracował nad stworzeniem dobrze prosperującego narodu, zaspokajając potrzeby swoich obywateli i udaremniając ataki wrogów rządu. Gra Tropico 4 jest więc niczym innym niż grą polegającą na strategii czasu rzeczywistego o charakterze ekonomiczno-politycznym. Żeby nie było za poważnie gra nie tylko dostarczy Ci solidną strategię, ale również dobrze dobraną satyryczną fabułę.

Czas trwania: 16 do 31 maja

Platformy: Xbox One, Xbox 360

Dungeons 3. Czym Cię zaskoczy?

W ofercie Games with Gold nie mogło zabraknąć kolejnej, mrocznej pozycji. Gra z pewnością odnajdzie swoich fanów wśród zwolenników…lochów. Tak, Dungeons 3 to największy symulator lochów, z ulepszonym trybem RTS osadzonym w świecie na powierzchni. Pod wodzą nowej postaci, Thalyi staniesz na czele sił zła i zaprowadzisz swoją postać do zwycięstwa. Dodatkowo gra posiada kampanię dla jednego gracza z 20 misjami i tryb kooperacji, w którym Ty i twój partner możecie wspólnie budować złowrogie lochy.

Czas trwania: 16 do 15 czerwca

Platformy: Xbox One