Sześć nowych tytułów w bibliotece Xbox Game Pass

W tym miesiącu nowości w Game Passie wyglądają naprawdę interesująco. „Daniem głównym” wydaje się The Medium, które jako jedna z pierwszych gier nowej generacji będzie dostępna do ogrania w chmurze Xboksa. Poza tym mamy ostatnią odsłonę jednej z najbardziej kultowych serii strategii ekonomicznych, oranie i sianie pola czy naparzanie się po pyskach w formule UFC.

Jakie gry dołączą do Xbox Game Pass w lipcu 2021?

Wśród lipcowych nowości na Game Passie najgorętszą propozycją jest zdecydowanie The Medium. Tak, to samo The Medium, które do XGP trafiło już w dniu swojej premiery. Horror od polskiego studia Bloober Team to jedna z pierwszych gier przeznaczonych wyłącznie na nową generację konsol (tj. bez portu na Xbox One i PS4). A teraz też jeden z pierwszych nextgenów, który będzie możliwy do ogrania w chmurze xCloud. Od kiedy? Już od 15 lipca.

8 lipca natomiast abonenci Game Passa, zarówno ci konsolowi, jak i pecetowi, będą mogli odpalić iście wakacyjną grę, jaką jest Tropico 6. Nie będę ukrywać, że to jedna z moich ulubionych serii, choć „szóstkę” uważam za jedną ze słabszych odsłon. Co nie znaczy, że nie będziecie się przy niej dobrze bawić. Seria Tropico to kawał strategii ekonomicznej, okraszonej świetnym humorem, ładną oprawą graficzną i kapitalnym „tropikalnym” soundtrackiem, którego mógłbym słuchać w nieskończoność. Osobiście najbardziej ciekawi mnie, czy (i na ile) gra będzie grywalna w chmurze, bo tam również trafi.

Fani jeżdżenia maszynami rolniczymi w końcu doczekali się uzupełnienia biblioteki Game Passa o Farming Simulator 19. Podobnie jak w przypadku Tropico 6, tak i tutaj gra trafi na konsole, peceta oraz chmurę Xbox xCloud.

Czarnym koniem lipcowego rozdania w Game Passie jest UFC 4, czyli gra o tym, jak można dać sobie po pysku i nazwać to sportem. Jako że obecność tej gry jest związana z połączeniem XGP z EA Play, zagrają w nią wyłącznie konsolowcy i to tylko ci, którzy mają najbardziej wypasioną wersję abonamentu – Xbox Game Pass Ultimate.

A oto spis wszystkich lipcowych nowości w Game Passie wraz z datami dodania i platformami, na których będą dostępne w ramach abonamentu:

  • The Medium – 8 lipca – chmura;
  • Tropico 6 – 8 lipca – Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura;
  • UFC 4 – 8 lipca – Xbox One, Xbox Series X|S;
  • Farming Simulator 19 – 15 lipca – Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura;
  • Bloodroots – 15 lipca – Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura;
  • Dragon Quest Builders – 8 lipca – chmura.

Źródło: news.xbox.com