Games with Gold: lipiec 2019. Pełna oferta na Xbox One i Xbox 360

Po dość ciekawym czerwcu lipcowa aktualizacja Games with Gold nie przyniosła nic, co by mogło powalić subskrybentów na kolana. Jakie zatem gry otrzymamy w tym miesiącu w ramach abonamentu Xbox Live Gold (oraz nowego Xbox Game Pass Ultimate)?

Games with Gold – lipiec 2019

W czerwcowej ofercie Games with Gold otrzymaliśmy cztery naprawdę solidne tytuły, w tym hitowe NHL 19 oraz dwuwymiarową, pikselową i niezwykle wciągającą bijatykę – Rivals of Aether. W lipcu Microsoft zbyt mocno nas nie rozpieścił, co nie znaczy, że jest jakoś szczególnie źle. Przejdźmy jednak do konkretów.

Inside (Xbox One)

Ta platformówka wręcz kipi niepokojącym klimatem. Oto bowiem mamy totalitarne państwo, eksperymenty na ludziach, dystopijną rzeczywistość i masę ponurych lokacji, które mogą przyprawić gracza o depresję. A wszystko to oglądane z perspektywy małego chłopca, co jeszcze bardziej potęguje efekt niepokoju.

Na klimat wpływa też minimalistyczna warstwa wizualna; brak w niej żywych, radosnych barw, które ustępują miejsca różnym odcieniom szarości. Warto wspomnieć też o tym, że w grze nie ma dialogów, co także ma swoją wymowę, a przy okazji zmusza gracza do interpretowania wydarzeń dziejących się na ekranie.

Gra będzie dostępna do pobrania od 1 do 31 lipca.

Big Crown: Showdown (Xbox One)

Chaos, multiplayer, kolorowa oprawa graficzna. Big Crown: Showdown to gra platformowa stworzona z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Celem jest zdobycie korony królestwa, a droga ku temu usłana jest rozmaitymi pułapkami i zręcznościowymi utrudnieniami. Zresztą zobaczcie sami na poniższym trailerze.

Big Crown: Showdown w usłudze Games with Gold pojawi się 16 lipca i dostępna będzie do pobrania do 15 sierpnia.

Castlevania: Symphony of the Night (Xbox 360)

Kolejna platformówka w zestawieniu. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwym klasykiem – remake’iem gry, którą starsi gracze pamiętają doskonale z konsol Sony i Sega. W Castlevania: Symphony of the Night wcielamy się w Alucarda, wampira, a przy okazji potomka słynnego tatusia nazwiskiem Dracula. Miejscem akcji jest transylwański zamek hrabiego Draculi, a rola protagonisty sprowadza się zabijania napotykanych po drodze monstrów.

Grę będziemy mogli pobrać od 1 do 15 lipca.

Disney’s Meet the Robinsons (Xbox 360)

Jak nietrudno się domyślić, gra bazuje na disneyowskiej animacji „Rodzinka Robinsonów” i opowiada o chłopcu imieniem Wilbur, będącym członkiem dość specyficznej rodzinki wynalazców. Wilbur jest trochę jak komunizm – musi naprawiać problemy, które sam tworzy. I to właśnie jest punktem wyjścia dla wydarzeń fabularnych.

Do przejścia mamy czterdzieści misji, rozgrywających się w ciekawych lokacjach, wszak podróżujemy w czasie, więc odwiedzimy nawet starożytny Egipt.

Gra będzie dostępna w ramach Games with Gold od 16 do 31 lipca.