Games with Gold: maj 2019 – pełna oferta

Rozczarowanie. Tym jednym słowem można skomentować ofertę Games with Gold na maj 2019. Ta bowiem prezentuje się dość biednie, chociażby w stosunku do poprzedniego miesiąca, kiedy to mieliśmy okazję pograć m.in. w „STAR WARS: Battlefront II”. Teraz usatysfakcjonowani mogą być co najwyżej fani golfa, bo najmocniejszą pozycją z majowego zestawienia wydaje się „The Golf Club 2019”.

Majowe Games with Gold nie powala

Trudno nie odnieść wrażenia, że pod kątem oferowanych gier Xbox Live Gold znajduje się w coraz większym cieniu innej usługi Microsoftu – Xbox Game Pass. Majowa oferta Games with Gold jest tego najlepszym przykładem. Choć może – UWAGA, TEORIA SPISKOWA ALERT – Microsoft chce nią zasugerować, byśmy wiosną spędzili więcej czasu na świeżym powietrzu, zamiast siedzieć przed konsolą?

Tak jakby nie wiedzieli, że nadmiar słońca i świeżego powietrza może być dla gracza szkodliwy.

Games with Gold maj 2019

Marooners (Xbox One)

„Marooners” to towarzyska zręcznościówka, która na konsolach obecnej generacji premierę miała w ubiegłym roku. Składa się na nią ponad 20 minigier, w które możecie zagrać ze znajomymi, zarówno tymi „rzeczywistymi”, jak i wirtualnymi. Idealna pozycja, by podratować niejedną sztywną domówkę. Z pewnością lepsza niż wymuszone pogawędki o pogodzie.

W ramach usługi gra będzie dostępna do pobrania od 1 do 31 maja.

The Golf Club 2019 (Xbox One)

Symulator snobistycznego uderzania kijem w piłeczkę. Brzmi nudno? O dziwo wcale tak nie jest. I to nawet jeśli jest się takim golfowym ignorantem jak niżej podpisany. „The Golf Club 2019” to gra, która z każdym dołkiem daje coraz to więcej satysfakcji z rozgrywki. Prócz tego przepięknie wygląda, imponuje realizmem fizyki i oferuje naprawdę fajne narzędzie do tworzenia własnych pól golfowych.

Abonenci Xbox Live Gold mogą pobrać „The Golf Club 2019” w okresie od 16 maja do 15 czerwca.

Earth Defense Force: Insect Armageddon (Xbox 360)

Jeśli jesteście fanami bezrefleksyjnej sieczki na istotach pozaziemskich, a do tego nie przepadacie za insektami, „Earth Defence Force: Insect Armageddon” z 2011 roku może być grą, która Was zainteresuje. Choć podejrzewam też, że i dość szybko znudzi.

Na rozpoczęcie pozaziemskiej dezynsekcji czas macie od 1 do 15 maja.

Comic Jumper (Xbox 360)

„Boom!”, „Crash!”, „Punch!”. Komiksowe onomatopeje, komisowa stylistyka, a do tego klasyczne platformówkowe łażenie od lewej do prawej i strzelanie do wszystkiego, co stanie nam na drodze.

Najlepszy jednak jest sam protagonista gry i jego motywacje. Oto bowiem wcielamy się w Kapitana Smileya, bohatera komiksów borykającego się z postępującym gwałtownie spadkiem fejmu. Aby  przypomnieć o sobie czytelnikom, Smiley wprasza się na karty komiksów z innymi bohaterami, gdzie pomaga im w pokonaniu różnych przeciwników.

Gra będzie dostępna do pobrania od 16 do 31 maja.