Nieoficjalnie: Wiedźmin 3 zadebiutuje na Nintendo Switch we wrześniu 2019

Choć na tegorocznych E3 studio CD Projekt RED potwierdziło prace nad portem trzeciego Wiedźmina na Nintendo Switch, tak konkretnej daty premiery nie podano. Graczom musiała wystarczyć informacja o tym, że switchowy Wiesiek pojawi się na konsolach Nintendo jeszcze w tym roku. Przed szereg wyszedł jednak pewien czeski sklep internetowy, który uruchomił przedsprzedaż gry, wskazując jako datę premiery 24 września 2019.

W cieniu Cyberpunk 2077 rozgrywa się jedno z ciekawszych przeportowań w historii branży gier

Odkąd tylko pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące przeportowania Wiedźmina 3: Dziki Gon na przenośnego Nintendo Switcha, rzecz wydała mi się tyle karkołomna, co intrygująca. Nie jest bowiem tajemnicą, że konsola od Big N demonem wydajnościowym nie jest, a trzeci Wiedźmin potrafił nieraz rozgrzać do czerwoności mocniejsze: Xbox One i PlayStation 4.

A jednak CD Projekt RED podjął się tego wyzwania, czyniąc z Dzikiego Gonu pierwszą „polską” grę na Nintendo Switch. I choć już na samych trailerach widać przedsmak olbrzymich kompromisów, z jakimi muszą liczyć się posiadacze Switcha, tak wiele wskazuje na to, że to może się udać. I niezależnie od rozdzielczości, na której przyjdzie nam grać, niezależnie od szczegółowości modeli postaci i otoczenia, jeśli CDP RED uczyni switchowego Wiedźmina grywalnym, można będzie mówić o olbrzymim sukcesie polskiego studia.

Sukcesem, który – jeśli wierzyć przeciekowi z czeskiego sklepu – odtrąbimy potencjalnie już 24 września tego roku.

EDIT: data premiery jednak została usunięta, a raczej zastąpiona – „jesienią 2019”.

Przeczytaj też:

Wiedźmin 3 okładka Switch
Źródło: czc.cz

Czeski sklep z elektroniką zdradził datę premiery switchowego Wiedźmina 3

Kilka dni temu na stronie czeskiego sklepu z elektroniką uruchomiono przedsprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsole Nintendo Switch. Podano też datę premiery – 24 września 2019. Co ciekawe, mimo nagłośnienia całej akcji, przy jednoczesnym braku oficjalnych informacji od CD Projekt RED, podstrona z preorderem nie została zdjęta (przynajmniej nie w momencie, w którym powstaje ten tekst, a więc 8 lipca 2019).

Można więc sądzić, że choć obsługa czeskiego sklepu nieco się pospieszyła z przedsprzedażą, tak najwyraźniej jest pewna daty, którą wskazała jako premierę portu. Czy wobec tego gracze mogą już planować budżet na wrzesień z uwzględnieniem wydania na Wieśka 1549 koron czeskich (ok. 260 zł)? Jeden rabin powie: „tak”, a inny powie: „nie”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch we wrześniu 2019
Źródło: czc.cz

„Switcher” przecieka już od samego początku

Cóż byśmy dziś zrobili bez tych wszystkich przecieków, nadgorliwości ze strony sklepów internetowych, zaszyfrowanych wiadomości i powoływania się na anonimowe źródła? Jeśli chodzi o „Switchera”, od samego początku media karmiły nas przeciekami, które sprawdziły się niemal w stu procentach.

Czy sprawdzą się także w kontekście daty premiery gry na Nintendo Switch? O tym zapewne dowiemy się już niedługo.

Źródło: czc.cz, Reddit, NintendoSoup