Nintendo Switch Lite kupimy we wrześniu. Co oferuje nowa konsola?

Poznaliśmy wygląd Nintendo Switch Lite. Nowe, supermobilnej konsoli, którą zaprojektowano z myślą o gamingu poza domem, czyli bez podłączania do telewizora. Jak prezentuje się nowa konstrukcja? Jakie zmiany zaszły względem pełnoprawnego Nintendo Switch? I ile będzie kosztować?

Nintendo Switch Lite korzysta wyłącznie z własnego ekranu

I to jest jedna z największych zmian, jeśli zechcemy porównać Nintendo Switch Lite do klasycznego (bo tak przyjdzie go od teraz nazywać) Nintendo Switch. Tym razem nie będziemy mogli decydować – mały czy duży ekran, bo konsola nie będzie się łączyć z TV.

Jaki płynie z tego morał? Ano taki, że Switch Lite jest w 100% urządzeniem przenośnym. Świadczą o tym również zintegrowane kontrolery Joy-Con. W przeciwieństwie do klasycznego Switcha nie będzie można ich odłączyć.

Pozytywem Nintendo Switch Lite jest za to waga. Ma być odczuwalnie niższa od pełnowymiarowej wersji, na co zwracali uwagę testerzy z portalu The Verge. Jak sami twierdzą, już po 20 minutach grania czuć różnicę, zwłaszcza gdy zaraz potem wzięło się do ręki standardowy Switch.

Co ciekawe, zintegrowanie kontrolerów Joy-Con z konsolą podniosło jej wytrzymałość. Teraz cała konstrukcja jest jednością i trzeba by się zdrowo nagłówkować, żeby uszkodzić kontrolery w tej postaci. Choć pewnie znajdą się ludzie zdolni.

Skoro mowa o kontrolerach, przyciski kierunkowe w Nintendo Switch Lite mają oferować wyższą precyzję.

Nintendo Switch Lite
źródło: theverge.com

Czas pracy na baterii, wyświetlacz i inne

Producent zapowiada, że Nintendo Switch Lite będzie pracować nieco dłużej na zasilaniu akumulatorowym. Udało się tego dokonać dzięki energooszczędnym podzespołom.

Z innych zmian warto wymienić choćby rezygnację z podpórki, jaką znamy z poprzedniego Nintendo Switch. Przekątna wyświetlacza wyniesie 5,5”. Zapowiada się więc całkiem ciekawa konsola przenośna.

Tym bardziej, że Nintendo pokazało dostępne kolory, w jakich ukaże się Switch Lite: turkusowy, szary i żółty. Barwy będą dominować na obudowach, jak również otaczać ekrany, jednak przełączniki we wszystkich wariantach będą mieć jeden kolor – biały.

Konsola Nintendo Switch Lite
źródło: theverge.com

Cena Nintendo Switch Lite

Ciężko mówić o polskiej cenie, ponieważ składa się na nią wiele zmiennych. Nintendo podało jednak, że nową konsolę wyceniają na 199$. Finalną należność za ten premierowy sprzęto do mobilnego gamingu poznamy najpewniej we wrześniu. Kto wie, być może fani będą mieć okazję zamówienia konsoli w przedsprzedaży? Czas pokaże.

Data premiery Nintendo Switch Lite, ceny w Polsce

Światowa premiera konsoli została zaplanowana na 20 września 2019 roku. Nie mamy jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia sprzedaży w Polsce. Znamy natomiast już cenę na premierę. Wyniesie ona 999 zł. Konsola będzie dostępna w 3 kolorach: szarym, morskim i żółtym. Pełną specyfikację produktów znajdziesz w sklepie x-kom, gdzie rozpoczęła się już przedsprzedaż:

Co z Nintendo 3DS?

Wszystkich zaniepokojonych z pewnością ucieszy informacja, że Nintendo Switch Lite nie zastąpi (czytaj: nie uśmierci) konsoli Nintendo 3DS. Obydwa urządzenia będą współistnieć, a 3DS będzie wspierany tak długo, jak długo będzie na niego popyt.

Źródło: theverge.com