Motorola RAZR 3 na pierwszych zdjęciach. Nadal ostra jak brzytwa?

Ach, Motorola RAZR V3… Kto o niej nie marzył? To ikona telekomunikacji i symbol prawdziwego luksusu w pierwszych latach XXI wieku. Jej duchowi następcy z 2019 i 2020 roku rynku może nie podbili, ale skutecznie obudzili wspomnienia. Czy nadchodząca Motorola RAZR 3 wreszcie odniesie sukces godny pierwowzoru? Pierwsze przecieki nie napawają optymizmem.

Motorola RAZR 3 – design i specyfikacja

Brzytwa się trochę stępiła…

Serwis 91Mobiles opublikował dwa przeciętnej jakości zdjęcia, które przedstawiają klapkę i fragment wewnętrznego ekranu smartfona. Nie zdradzają one wiele, ale można od razu zauważyć, że design ulegnie zmianie. Zewnętrzna część urządzenia… przypomina nieco pierwszego Galaxy Z Flipa, gdyż na gładkiej, błyszczącej powierzchni odznacza się wąska wyspa z dwoma aparatami oraz położona obok dioda doświetlająca.

Większość klapki, podobnie jak w Motoroli RAZR i Motoroli RAZR 5G, zajmuje prawdopodobnie duży, dotykowy ekran. Recenzenci wychwalali go w poprzednikach za możliwość całkiem komfortowej obsługi najważniejszych funkcji bez otwierania smartfona. Ta cecha Motoroli RAZR zdecydowanie deklasowała konkurencyjne Z Flipy od Samsunga.

Motorola RAZR 2022 klapka
Źródło: 91mobiles

Zmiany zaszły także w środku. Dość spory notch zniknął i jego miejsce zastąpiło bardziej współczesne wycięcie na aparat do selfie. Najprawdopodobniej zniknął także charakterystyczny podbródek. Chociaż zajmował on sporą część frontu urządzenia, to nawiązywał do pierwowzoru z 2004 roku. Również sam kształt obudowy jest dużo bardziej neutralny – charakterystyczne zagięcie dolnej i górnej krawędzi jest łagodniejsze, nie widać także masywnego, ale efektownego zawiasu, ani aluminiowej ramki dookoła korpusu.

Motorola RAZR 2022 ekran
Źródło: 91mobiles

Podbródek, zawias, ramka i kształt obudowy – te wszystkie cechy nawiązywały do przeszłości, ale były też naprawdę miłe dla oka. Wygląda na to, że nowa Motorola RAZR 2022 będzie już RAZR tylko z nazwy. Bardziej klockowaty design to jednak cena, jaką prawdopodobnie przyjdzie zapłacić za wnętrze. Motorola RAZR i RAZR 5G były średniopółkowcami –  najsłynniejsza klapka od Moto będzie tym razem flagowcem rywalizującym bezpośrednio z Galaxy Z Flipem.

Więcej szczegółów designu ujawnia kolejny przeciek. Tym razem jest to krótkie nagranie czegoś, co wygląda na prototyp urządzenia. Możemy na nim zobaczyć wewnętrzny ekran w pełnej krasie. Panel jest sport i otoczony niemal idealnie symetrycznymi ramkami, ale zgodnie z przypuszczeniami brakuje charakterystycznego dla poprzednich Motoroli RAZR podbródka. Być może w kolejnych przeciekach lub już w oficjalnym komunikacie poznamy resztę obudowy smartfona.

…ale nadrabia szybkością

Oprócz zdjęć wyciekła prawdopodobna specyfikacja urządzenia. Motorola RAZR 3 otrzyma świeżutki układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen. 1, wspomagany 8 GB lub 12 GB RAM oraz 256 GB lub 512 GB pamięci na dane. Bateria o pojemności 2800 mAh, która trafiła do poprzednika, może nie poradzić sobie z takim zestawem. Niewykluczone więc, że nowe ogniwo będzie większe, co uzasadni poświęcenie designu dla funkcjonalności.

Na duży plus jest obecność nie jednego, a dwóch aparatów: obiektywu głównego 50 Mpix i szerokiego kąta 13 Mpix. Oczko do selfie to rozsądne 32-megapiksele.  Rozdzielczość wewnętrznego ekranu wzrośnie do Full HD+, podobnie jak jego przekątna, która wyniesie teraz 6,7 cala. Panel ponadto będzie odświeżany w 120 Hz. Zewnętrzny ekran także nieco urośnie – z 2,7 do 3 cali.

Motorola Razr 5G smartfon
Motorola RAZR 5G

Nowa Motorola RAZR – cena i data premiery

Przecieki sugerują, że cena w dniu premiery może być nieco niższa, jak poprzedniczki w 2020 roku. Według informacji z serwisu OnLeaks podstawowy wariant smartfona ma kosztować 1149 euro, czyli ok. 5400 złotych, nie uwzględniając oczywiście ewentualnych podatków. Motorola RAZR 5G kosztowała u nas 6499 zł, co było zdecydowanie za bardzo wygórowaną ceną za średniopółkowca, nawet składanego. 

Ale 6,5 tysiąca za składanego flagowca to już bardziej rozsądna propozycja, chociaż wciąż mocno dająca po portfelu. Ponadto Samsung szykuje następcę swojej popularnej klapki, który ma być lepszy i jeszcze tańszy. Nie ukrywajmy, cena odegra tutaj dużą rolę.

Pokaz Motoroli Razr 2022
"Przypadkowa" prezentacja Motoroli RAZR 2022 podczas eventu Lenovo w chinach. Źródło: Digitaltrends

Motorola RAZR 2022 ma trafić na rynek chiński na przełomie lipca i sierpnia. Później zadebiutuje na innych rynkach, w tym prawdopodobnie i w Polsce. Póki co nie jest znana dokładna data, ani finalna cena, natomiast niewykluczone, że bliżej azjatyckiej premiery Motorola odsłoni więcej kart. Oby większość z nich była Jokerami.

Sprawdź ofertę smartfonów w x-komie

Zobacz także:

Źródło: 91mobiles, OnLeaks, Digitaltrends