To już oficjalne. Motorola Razr wraca w prawdziwie nowoczesnej wersji

Tęskniliście ze konstrukcją telefonu z klapką? No to już, otrzyjcie łzy nostalgii, bo oto właśnie powraca największa legenda wśród tych modeli. Powiedzcie ładnie cześć i powitajcie oficjalnie Motorola Razr. Pierwszy nowoczesny smartfon ze składanym ekranem i rozkładaną klapką. Kultową „brzytwę” w zaostrzonej wersji, która potrafi boleśnie drasnąć. A dlaczego?

Innowacyjna składana Motorola

Dosłownie kilka godzin temu Motorola zaprezentowała światu swoją wizję na nowatorski smartfon. I chociaż Motorola Razr designem powraca do przeszłości, to w całości jest zupełnie nowoczesnym projektem, który zdaje się podchodzić bardzo innowacyjnie do technologii współczesnych telefonów.

Przede wszystkim Motorola składa swój główny ekran do kompaktowej opcji urządzenia i umieszcza mniejszy wyświetlacz na klapce telefonu. W ten sposób Moto Razr zupełnie odbiega od propozycji składanych smartfonów konkurencji, idących raczej w stronę „kieszonkowych” tabletów, czyli wciąż powiększających i tak już problematycznie duże panele.

Ile kosztuje Motorola Razr? Cena gra główną rolę

Pod tym względem więc Motorola Razr przedstawia się bardzo oryginalnie i funkcjonalnie, ale jak wypada w ogólnym rozrachunku? Na pewno bardzo drogo. Mówię o tym już teraz, bo to kolejna, najbardziej rzucająca się w oczy kwestia, zaraz po zachwycającym patencie na składany ekran.

Jest to też skuteczna terapia wstrząsowa po pierwszym oszołomieniu. Cena wciela się tutaj w rolę obucha bijącego po łbie i sprowadzającego na ziemię z fantazji o w końcu wygodnym, nowoczesnym smartfonie dla każdego. Umówmy się, 1500$ to dużo nawet jak na moją redaktorską kieszeń. Kurczaczki, to więcej niż za topowe flagowce, za którymi nigdy nawet nie śmiałabym się obejrzeć.

Do tego dochodzi specyfikacja, która nie powoduje wytrzeszczu gałek ocznych ani nawet nie jeży włosów na głowie.

motorola razr design

Specyfikacja Motorola Razr

Parametry najnowszej Motoroli Razr można bardzo szybko i prosto opisać jednym słowem – kompromis, który o wiele łatwiej byłoby mi przełknąć, gdyby nie ta suma przyprawiająca o zawrót głowy. Osobiście nigdy nie imponowały mi gamerskie podzespoły i wysokie liczby, podobne wzrostem do tych w kolumnie „cena” – tutaj niezbyt adekwatna do ogólnej specyfikacji.

Motorola Razr wyposażona jest w bowiem niezły (ale nie najlepszy) procesor Snapdragon 710, 6 GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej, system operacyjny Android 9 Pie, gesty Moto, baterię o pojemności 2510 mAh, ładowarkę szybkiego ładowania o mocy 15W, aparat fotograficzny 16 MPix z przysłoną f/1.7, kamerę do selfie 5Mpix, moduł NFC, a pozbawiona jest wejścia słuchawkowego mini jack.

motorola razr składany ekran

Dwa ekrany, w tym jeden składany

Wszystkie ustępstwa Motorola tłumaczy konstrukcją Razr, która przecież jest tak ważna. W wersji rozłożonej mamy 6,2-calowy panel o kinowych proporcjach 21:9 i rozdzielczości 2142 x 876 pikseli., mieszczący się w obudowie 172 x 72 x 6,9 mm. Po złożeniu ekranu na pół w poziomie otrzymujemy natomiast smartfon o wymiarach 94 x 72 x 14 mm z 2,7-calowym wyświetlaczem powiadomień. Konstrukcyjnie jest to nawiązanie do legendarnej już Motoroli Razr V3, która stałą się symbolem telefonu z klapką.

Bądź co bądź, pierwsze recenzje krążące już po sieci, chociażby na portalu The Verge, mocno zachwalają budowę zawiasu oraz całość rozwiązań technicznych składanego ekranu.

motorola razr smartfon z klapką i składanym ekranem

Gdzie i kiedy można kupić składaną Moto Razr?

Jeżeli Was jednak nie zmroziła cena, jeszcze bardziej bolesna dla wieloletniej fanki słuchawek z klapką, to wiedzcie, że nowa Moto Razr jest na razie dostępna wyłącznie w sieci Verizon w USA. Przedsprzedaż ma ruszyć 26 grudnia, a sama wysyłka towaru dopiero w styczniu 2020 roku. Dokładne daty i dalsze zamiary Motoroli nie są na razie znane.