Konferencja i premiera Apple iPhone 12 w końcu zapowiedziana!

Na tegoroczną prezentacją nowych smartonów Apple przychodzi nam czekać dłużej niż w poprzednich latach. Wszystko za sprawą koronawirusa powodującego opóźnienia w produkcji. Przed momentem gigant z Cupertino potwierdził, że konferencja, na której zobaczymy iPhone 12, odbędzie się 13 października o 19:00 polskiego czasu. Sprawdź artykuł, by uzyskać więcej informacji.

iPhone 12 — jaki będzie?

Liczne plotki pojawiające się w internecie mówią o prezentacji 4 nowych smartfonów. Jakie to będą modele?

 • iPhone 12 Mini 64 GB z ekranem o przekątnej 5,4″ za 649$
 • iPhone 12 64 GB 6,1″ za 749$
 • iPhone 12 Pro 128 GB 6,1″ za 999$
 • iPhone 12 Pro Max 128 GB 6,7″ za 1099$

Źródłem informacji na ich temat oraz cen jest jeden z użytkowników Twittera:

Design iPhone 12

Poniżej lista najciekawszych doniesień na temat tego, czego możemy spodziewać się na konferencji:

 • Największa rewolucja zapowiada się w wyglądzie, Apple planuje powrót do kanciastych krawędzi znanych m.in. z iPhone 4 lub najnowszego iPada Pro, czy też iPada Air.
 • Wszystkie modele mają być wyposażone w wyświetlacze OLED, wciąż będzie w nich Notch, na szczęście mniejszy niż w poprzednich latach.
 • iPhone 12 zostanie pozbawiony Face ID na rzecz czytnika linii papilarnych znajdującego się na boku urządzenia (identycznego, jak w przypadku Apple iPad Air 4)
 • Niestety, ale potwierdzi się brak wyświetlaczy z odświeżaniem 120 Hz w iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.
 • Wyspa z aparatami w iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max ma być większa niż w przypadku ubiegłorocznego iPhone 11 Pro. Znajdą się na niej trzy aparaty oraz skaner LiDAR.
 • iPhone 12 będzie wyposażony w dwa aparaty.
 • Nie wiadomo, które modele będą dostępne ze standardowym modemem LTE, a które z 5G.
 • Podobnie jak w przypadku Apple Watch 6 oraz iPad Air 4 mamy spodziewać się dostępności różnych wersji kolorystycznych nowych smartfonów.

Więcej ciekawostek i spekulacji na temat iPhone 12 znajdziecie w tekście Malwiny.

Wydajność iPhone 12

Serce iPhone 12 ma stanowić 64-bitowy układ ARM z najnowszym chipem Bionic A14. Jest to ten sam procesor, co w iPad Air 4. iPad jeszcze nie trafiły do klientów, co pozwala przypuszczać, że realizacja zamówień zbiegnie się w czasie z dostawami iPhone 12.

W internecie pojawiły się natomiast pierwsze benchmarki porównujące ubiegłorocznego Bionic A13 z najnowszym Bionic A14. Jeśli wyniki potwierdzą się, będzie to oznaczać, że iPhone 12 jest najpotężniejszym smartfonem na świecie. Jego wydajność będzie większa o 18% dla pojedynczego rdzenia, a w przypadku wielu rdzeni nawet o 20%.

Biorąc pod uwagę powyższe, może to wyjaśniać, dlaczego jednym z haseł przewodnich prezentacji jest: Hi, speed. 

O tym, czy iPhone 12 będzie najmocniejszym smartfonem na świecie, przeczytasz więcej w tekście Grzegorza.

Prezentacja potwierdzi plotki?

Apple oficjalnie nie potwierdziło żadnych z powyższych informacji. Wszystko zweryfikuje internetowa konferencja zaplanowana na 13 października o 19:00 polskiego czasu, która tradycyjnie będzie relacjonowana z Apple Park (Cupertino — Kalifornia).

Patrząc na przecieki trafiające do internetu podczas poprzednich premier Apple, część zapowiedzi powinna okazać się prawdziwa. O wszystkim będziemy informować na bieżąco. Zachęcam do śledzenia naszego portalu.