Design iPhone 12
Poniżej lista najciekawszych doniesień na temat tego, czego możemy spodziewać się na konferencji:
- Największa rewolucja zapowiada się w wyglądzie, Apple planuje powrót do kanciastych krawędzi znanych m.in. z iPhone 4 lub najnowszego iPada Pro, czy też iPada Air.
- Wszystkie modele mają być wyposażone w wyświetlacze OLED, wciąż będzie w nich Notch, na szczęście mniejszy niż w poprzednich latach.
- iPhone 12 zostanie pozbawiony Face ID na rzecz czytnika linii papilarnych znajdującego się na boku urządzenia (identycznego, jak w przypadku Apple iPad Air 4)
- Niestety, ale potwierdzi się brak wyświetlaczy z odświeżaniem 120 Hz w iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.
- Wyspa z aparatami w iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max ma być większa niż w przypadku ubiegłorocznego iPhone 11 Pro. Znajdą się na niej trzy aparaty oraz skaner LiDAR.
- iPhone 12 będzie wyposażony w dwa aparaty.
- Nie wiadomo, które modele będą dostępne ze standardowym modemem LTE, a które z 5G.
- Podobnie jak w przypadku Apple Watch 6 oraz iPad Air 4 mamy spodziewać się dostępności różnych wersji kolorystycznych nowych smartfonów.
Więcej ciekawostek i spekulacji na temat iPhone 12 znajdziecie w tekście Malwiny.
Wydajność iPhone 12
Serce iPhone 12 ma stanowić 64-bitowy układ ARM z najnowszym chipem Bionic A14. Jest to ten sam procesor, co w iPad Air 4. iPad jeszcze nie trafiły do klientów, co pozwala przypuszczać, że realizacja zamówień zbiegnie się w czasie z dostawami iPhone 12.
W internecie pojawiły się natomiast pierwsze benchmarki porównujące ubiegłorocznego Bionic A13 z najnowszym Bionic A14. Jeśli wyniki potwierdzą się, będzie to oznaczać, że iPhone 12 jest najpotężniejszym smartfonem na świecie. Jego wydajność będzie większa o 18% dla pojedynczego rdzenia, a w przypadku wielu rdzeni nawet o 20%.
Biorąc pod uwagę powyższe, może to wyjaśniać, dlaczego jednym z haseł przewodnich prezentacji jest: Hi, speed.