Szykujcie portfele! Apple przygotowuje najszerszą gamę premierowych produktów tej jesieni

Jesienna konferencja Apple to trochę taka wcześniejsza gwiazdka, z tym że zamiast Mikołaja jest Tim Cook, a zamiast prezentów pod choinką – kredyt na dwa lata. Bowiem podczas tego wydarzenia gigant z Cupertino pokazuje swoje najpopularniejsze urządzenia, a branża na chwilę wstrzymuje oddech. W tym roku będzie musiała wstrzymać go na dłużej, gdyż według doniesień Marka Gurmana – reportera agencji prasowej Bloomberg – Apple szykuje największą liczbę premierowych urządzeń w swojej historii. Czego możemy się spodziewać?

Jesienna konferencja Apple – jakie urządzenia zobaczymy?

Jedno jest pewne – zobaczymy nowe iPhone’y 14. Smartfony Apple już od lat  prezentowane są właśnie wczesną jesienią, zwykle we wrześniu, aby trafić w najgorętszy okres w handlu – Święta Bożego Narodzenia. Praktycznie pewna jest także premiera odświeżonego, budżetowego iPada, który dotychczasowo debiutował podczas najważniejszej konferencji Apple i niezmiennie sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Jak donosi portal 9To5Mac, powołując się na Marka Gurmana, gigant z Cupertino podjął rzekomo decyzję o przeniesieniu kilku premier z wiosennej konferencji na jesienną. W pierwszym kwartale 2022 roku ukazać się miały m.in. całkowicie przeprojektowany MacBook Air z procesorem M2 oraz nowy iPad Pro, jednak premiery tych urządzeń zostały podobno przeniesione na jesień. Na tym jednak przecieki się nie kończą.

Apple ma pokazać aż trzy nowe modele Apple Watcha. Zobaczymy prawdopodobnie nowe wcielenie budżetowego Apple Watcha SE, flagowy Apple Watch 8 oraz jego wersję wzmocnioną. Model 8 powinien także przynieść duże zmiany w designie, które oczekiwane były już w modelu 7. Nie zabraknie także czegoś dla audiofilów – gigant z Cupertino ma zaprezentować odświeżone słuchawki AirPods Pro. Być może zadebiutuje także potężny Mac Pro z procesorem od Apple. Czy Tim Cook zostawił cokolwiek na wiosenną konferencję?

Front MacBook Air M2
MacBook Air M2. Źródło: Apple

Czego się spodziewać podczas wiosennej konferencji Apple?

W marcu albo kwietniu 2022 powinniśmy zobaczyć odświeżonego iPada Air, który zgodnie z pierwszymi doniesieniami miał ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie roku. Dotychczasowy model zadebiutował jesienią 2020, więc czas najwyższy, aby Apple pokazało nam jego następcę. Nie może zabraknąć także komputera Mac – wszystkie źródła wskazują na przeprojektowanego 27-calowego iMaka.

Również wiosną 2022 roku zaprezentowany zostanie nowy iPhone SE. Coraz więcej doniesień wskazuje, że zmianie nie ulegnie zabytkowy już design iPhone’a 8, ale poprawi się wnętrze – smartfon dostanie prawdopodobnie procesor A15 z iPhone’a 13. Dzięki temu iPhone SE 2022 będzie nie tylko szalenie wydajny, ale obsłuży sieć 5G. I z pewnością stanie się hitem sprzedażowym, gdyż w dniu premiery powinien kosztować ok. 2200 zł.

AKTUALIZACJA 08.03.2022

Za nami konferencja „Peek Performance”. Sprawdźcie w naszym podsumowaniu wiosennej konferencji Apple, jakie urządzenia przedstawił Tim Cook i które przecieki się sprawdziły.

AKTUALIZACJA 06.06.2022

Sprawdź, czym pochwaliło się Apple podczas konferencji WWDC 2022. Zobacz naszą relację z tego wydarzenia i sprawdź, czy przecieki okazały się trafne.

Źródło: 9To5Mac, Twitter (@markgurman)

Poznaj pełną ofertę produktów Apple w x-komie