Który Apple Watch wybrać? Podpowiadamy, czym różnią się najpopularniejsze modele

Zastanawiasz się nad rozszerzeniem swojej rodziny urządzeń Apple o nowy gadżet? Jeśli dotychczas korzystałeś lub korzystałaś z iPhone’a, to dobrym pomysłem będzie wypróbowanie Apple Watcha. Nie bez powodu zachwycają się nimi miliony osób na świecie. Wysoka jakość wykonania i możliwość personalizowania ustawień to tylko część zalet. A który Apple Watch najlepiej wybrać? Podpowiadamy.

Apple Watch – co to jest?

Apple Watch to nic innego jak inteligentny zegarek stworzony właśnie przez firmę Apple. Działanie tego gadżetu opiera się o system WatchOS. Użytkownicy i użytkowniczki regularnie otrzymują aktualizacje systemowe oraz coraz nowsze generacje inteligentnych zegarków. Dzięki temu smartwatche spod szyldu Apple cieszą się dużym uznaniem wśród osób z całego świata.

Apple iPhone i Apple Watch

Co więcej, Apple Watch jest kompatybilny z innymi urządzeniami z ekosystemu Apple, dzięki czemu staje się towarzyszem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Niezależnie od tego, czy właśnie kończysz kolejną serię ćwiczeń na siłowni, czy relaksujesz się w domowym zaciszu przy ulubionych dźwiękach grających w słuchawkach (oczywiście też tych z popularnym logo jabłka, czyli AirPodsach).

Trzeba również zwrócić uwagę na design zegarków od Apple. Charakterystyczna tarcza z wyświetlaczem oraz elegancka opaska to gwarancja tego, że możesz założyć ten smartwatch do właściwie każdej stylizacji, zarówno sportowej, casualowej, jak i wieczorowej. Opaskę możesz też zmieniać, więc jeśli chcesz do ćwiczeń nosić inną niż na eleganckie, oficjalne wydarzenia, Apple Watch zdecydowanie to ułatwia.

Pamiętaj też, że Apple Watch maksimum swoich możliwości odkryje przed Tobą tylko wtedy, gdy sparujesz go z innym urządzeniem Apple. Zobacz. dlaczego warto wybrać iPhone’a. 

Apple Watch – który wybrać? Poznaj najważniejsze funkcjonalności i różnice

Aby wybrać najlepszego Apple Watcha dla siebie, warto poznać najpopularniejsze modele. Gdy odkryjesz funkcje, które oferuje każdy z nich, łatwiej będzie Ci zdecydować, który smartwatch najbardziej przyda Ci się na co dzień. Poznaj najpopularniejsze modele.

Apple Watch 3

W zegarku Apple Watch 3 znajdziesz wszystkie najważniejsze funkcje. Podczas spaceru zmierzy liczbę przebytych kilometrów, a w przypadku biegania czy jazdy na rowerze, przeanalizuje wyniki,  abyś mógł lub mogła na bieżąco monitorować postępy. Sprawdzi się też podczas wodnych aktywności, bo jest wodoodporny. Jeśli znasz poprzednie generacje watcha od Apple to te funkcje będą Ci dobrze znane.

Z poprzedniej wersji jest znany również wyświetlacz OLED. To bardzo duży plus. Ekran wyposażono także w Force Touch, która rozpoznaje siłę nacisku. Jeśli chcesz bawić się możliwościami smartwatcha Apple bez przerwy, śmiało możesz to zrobić. Bateria wytrzyma do 18 godzin na jednym ładowaniu.

apple watch 3

Kto będzie najbardziej zadowolony z zegarka Apple Watch 3? Ten gadżet jest stworzony dla osób, którym zależy na podstawowych funkcjach. Jeżeli chcesz odczytywać powiadomienia z ekranu zegarka na przykład podczas pracy, bez wyciągania telefonu z kieszeni, to ten model sprawdzi się świetnie. A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z urządzeniami Apple? Nieskomplikowana obsługa Watcha 3 z pewnością Ci w tym pomoże. Jednak jeśli zależy Ci na zaawansowanych funkcjach, zwróć uwagę na na kolejne generacje Apple Watch. 

Apple Watch SE

Można powiedzieć, że Apple Watch SE to odnowiona wersja zegarka z serii 3. Nie brakuje w nim więc podstawowych funkcji, które ułatwiają codzienne treningi. Możliwość rejestrowania wielu rodzajów aktywności sprawdzi się świetnie nie tylko dla sportowych freaków, ale też osób, które są po prostu ciekawe, ile kilokalorii w ciągu dnia są w stanie spalić.

Co więc odróżnia Apple Watch SE od Apple Watch 3? Przede wszystkim procesor, o który jest oparte działanie zegarków. W przypadku nowszego modelu mamy do czynienia z procesorem Apple S5, dzięki czemu urządzenie działa nawet dwa razy szybciej niż model trzeciej serii. Warto porównać również wyświetlacze. Apple Watch SE ma ekran 30% większy niż ten znany z Watch 3.

apple watch

Dla kogo jest przeznaczony  Apple Watch SE? Przede wszystkim dla osób, które wcześniej korzystały z Apple Watch 3. To świetny sposób na odświeżenie niektórych funkcji, a także wykorzystanie ich rozszerzonych możliwości. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wsparcia podczas treningów, czy osobistego asystenta, Apple Watch SE dobrze się sprawdzi.

Apple Watch 6

Apple Watch 6 jako pierwszy został wyposażony w funkcję pomiaru EKG oraz poziomu natlenienia krwi. Co więcej, kiedy wyczuje u Ciebie niestandardowe tętno, od razu Cię o tym powiadomi. Tobie może wydawać się, że czujesz się zupełnie tak samo jak w każdy inny dzień, ale spokojnie… zegarek będzie stał na straży.

Powiadomienia o stanie zdrowia będziesz miał lub miała zawsze (dosłownie) pod ręką. Wyświetlacz Retina z funkcją Always on Display, zapewni Ci stały dostęp do najważniejszych powiadomień i informacji. Natomiast procesor Apple S6 i system watchOS 7 zagwarantują Ci płynne działanie i swobodne poruszanie się między kolejnymi aplikacjami.

Dla kogo został stworzony Apple Watch 6? Największą radość będą z niego czerpali wszyscy miłośnicy technologicznych gadżetów o zaawansowanych funkcjach i możliwościach. Niezależnie od tego, jak ciężko trenujesz, zegarek z pewnością za Tobą nadąży i będzie stale monitorował Twoje postępy.

Apple Watch 7

Apple Watch 7 to najlepszy asystent treningowy, a także doradca w kwestiach zdrowotnych. Procesor watchOS 8 zapewnia jeszcze płynniejsze działanie zegarka, dzięki czemu model może oferować naprawdę dobrze rozwinięte funkcje. A tych nie brakuje. Oprócz funkcjonalności znanych z poprzednich zegarków Apple ten oferuje między innymi zmodyfikowane przyciski, dzięki czemu korzystanie na przykład z dotykowego kalkulatora jest prostsze i zajmuje mniej czasu.

Co w takim razie odróżnia Apple Watch 7 od 6? Najbardziej widoczna różnica to oczywiście ta dotycząca wyglądu, a dokładniej tego, jak prezentuje się ekran. Apple Watch 7 jest wyposażony w wyświetlacz Retina, którego powierzchnia jest prawie 20% większa niż ta zastosowana w poprzedniej wersji. Przednie szkło jest też bardziej wytrzymałe na pęknięcia czy osadzanie się pyłu. Jeżeli pasjonujesz się na przykład wspinaczką górską, warto zainwestować w zegarek, który będzie odporny na trudne warunki tak samo, jak Ty. Można też zauważyć, że bateria ładuje się nieco szybciej niż w Watch 6.

Kto najbardziej ucieszy się z Apple Watch 7? Na pewno wszyscy sportowi zapaleńcy, którzy chcą mieć swoje zdrowie i kondycję pod kontrolą. Ten model inteligentnego zegarka Apple jest najbardziej zaawansowany właśnie pod kątem monitorowania aspektów treningowych i zdrowotnych. Możliwość wyboru spośród różnych wersji kolorystycznych sprawia, że idealnie sprawdzi się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.