Sonos kupił startup T2 Software. Czy to zapowiedź długo wyczekiwanych słuchawek?

Plotki o tym, jakoby oferta Sonosa miała rozszerzyć się między innymi o słuchawki bezprzewodowe, pojawiają się na branżowych portalach już od jakiegoś czasu. I w sumie nie powinno to dziwić. Znana z produkcji świetnej jakości głośników multiroom marka mogłaby przecież stanowić mocną konkurencję dla największych graczy. Tak się akurat składa, że najnowsze doniesienia potwierdzają, że coś jest na rzeczy. Sonos kupił bowiem T2 Software, czyli startup rozwijający technologię łączności Bluetooth dla urządzeń audio.

O co tyle szumu?

Zacznijmy od krótkiego przedstawienia T2 Software. To startup z trzyletnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania dla urządzeń audio wykorzystujących łączność Bluetooth. Największy nacisk kładzie na rozwój kodeka LC3, który gwarantuje lepszą jakość dźwięku przy niższej przepustowości i mniejszym zużyciu energii. Punktem odniesienia jest oczywiście kodek SBC (zawiłości tego porównania to temat na odrębny artykuł).

sonos one sl na półce pod morsem
Ten biały cudaczek, który stoi sobie pod morsem, to Sonos One SL

No dobrze. A czy Sonos nie wykonał tego ruchu z myślą o swoich głośnikach? Cóż, głośniki multiroom i soundbary amerykańskiej marki korzystają z łączności wi-fi, która zapewnia lepszą jakość dźwięku. Natomiast urządzenia takie, jak Sonos Roam, to tylko niewielka (choć znacząca) część oferty producenta zza oceanu. Widać więc, że coś jest na rzeczy, więc nie snujmy już tych domysłów.

Słuchawki najwyraźniej dołączą do oferty Sonosa. Pytanie: kiedy?

Jak informuje Pocket-lint, Sonos szuka agencji, która pomoże mu wprowadzić na rynek nową kategorię produktów. I teraz wszystko układa się w przejrzystą całość. Ciekawe, czy w kwaterach Sony, Bose, a nawet Denona i pozostałych producentów wysokiej klasy słuchawek drżą już ze strachu…

A czy mają przed czym? Teoretycznie tak. Korzystające z LC3 słuchawki Sonosa na pewno byłyby mocną konkurencją zwłaszcza dla uparcie ograniczającego swój sprzęt do SBC i AAC Bose. Możliwość efektywnego wykorzystywania niższej przepustowości przekładałaby się bowiem na dłuższą żywotność baterii. To z kolei mogłoby pozwolić korzystać z mniejszych (rozmiarowo) akumulatorów. Kto wie, może wkrótce zobaczymy superkompaktowe słuchawki true wireless od Sonosa.

Jeśli tylko dowiem się czegoś w tym temacie, wrócę i podzielę się informacjami.

Źródła: Pocket-lint, TechRadar