Od momentu premiery Call of Duty: Warzone Raven Software zbanowało ponad pół miliona cheaterów

Jednym z największych problemów wydanego w ubiegłym roku Call of Duty: Warzone jest armia cheaterów, którzy skutecznie psują rozgrywkę innym graczom. Jak poinformowało Raven Software, tylko przez rok od premiery gry zbanowano ponad pół miliona kont, z czego 30 tysięcy w ostatni weekend. Jakkolwiek imponująco wyglądają te liczby, cheaterzy w Warzone to wciąż plaga. Do tego część użytkowników uważa, że ich konta zostały zablokowane bezpodstawnie.

Call of Duty: Warzone z własnym 500+

15 maja Raven Software, studio współodpowiedzialne za stworzenie darmowego Battle Royale z serii Call of Duty, poinformowało o ostatniej fali banów, która pochłonęła blisko 30 tysięcy cheaterskich kont. To z kolei sprawiło, że łączna liczba zbanowanych użytkowników Call of Duty: Warzone przekroczyła 500 tysięcy.

Nie wszyscy gracze są zadowoleni

Wszystko zaczęło się w kwietniu 2020 roku, dwa miesiące po premierze gry. Olbrzymia popularność Warzone’a przełożyła się na zatrzęsienie cheaterów, trollów i innych oszustów, którzy doprowadzali do szału graczy chcących jedynie dobrze się bawić. Reakcja Activision i Raven Software była ostra – stałe blokady tysięcy kont. Oberwali zarówno „toksyczni” użytkownicy, jak również ci, którzy pomagali sobie w rozgrywce nielegalnymi hackami.

Ostatnie ogłoszenie Raven Software na Twitterze spotkało się z odpowiedzią wielu rozgoryczonych graczy, twierdzących, że ich konta zostały zhakowane i bany w gruncie rzeczy były bezpodstawne. Co ciekawe, nie są to pojedyncze wiadomości. Jest ich zadziwiająco dużo.

Jedna z użytkowniczek napisała:

„Moje konto Activision zostało zhakowane, hakerzy zmienili adres e-mail oraz hasło. Jestem streamerem, więc to szczególnie bolesne dla mnie i mojej społeczności, która uwielbia oglądać, jak gram. Mam nadzieję, że wkrótce otrzymam odpowiedź”.

Ani Activision, ani Raven Software nie skomentowały wzrostu liczby zhakowanych kont w Call Of Duty: Warzone.

Źródło: nme.com