Jaki komputer do Fortnite i CS:GO? Poznaj komputery G4M3R i wybierz wydajność bez kompromisów

Szukasz komputera, na którym będziesz mógł komfortowo rywalizować w popularnych sieciowych strzelankach? Jeśli tak, to powinieneś wybrać odpowiednią maszynę, która sprosta oczekiwaniom fana e-sportu. Niezawodny komputer do Fortnite czy Counter-Strike: Global Offensive nie musi jednak kosztować kroci, czego dowodem jest G4M3R. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jaki komputer do Fortnite? G4M3R na każdą okazję

Jeżeli szukasz komputera do Fortnite , który poradzi sobie także z innymi popularnymi grami e-sportowymi, na przykład CS:GO, League of Legends czy Rocket League, kluczem do sukcesu jest odpowiednia kombinacja podzespołów. Ważne jest, aby były one ze sobą kompatybilne (zwłaszcza płyta główna, procesor i karta graficzna), aby nie wystąpił tzw. bottleneck, czyli wzajemne ograniczanie się komponentów. Charakteryzuje się ono nagłymi spadkami fps-ów czy niespodziewanymi crashami. Komputer gamingowy do Fortnite czy innych tego typu gier, które wymagają błyskawicznej reakcji, musi pracować stabilnie i niezawodnie.

Dowiedz się więcej:

Tylko nie każdy jest ekspertem w dobieraniu podzespołów i składaniu pecetów. Dlatego to zadanie warto powierzyć profesjonalistom. Eksperci pracujący nad komputerami G4M3R zjedli zęby na „składakach”, a sama marka jest sprawdzona przez setki graczy z Polski i zagranicy. Komputery G4M3R to jednak więcej niż zwykłe gotowce złożone z podzespołów dostępnych na magazynie.

Obudowa komputea g4m3r elite

Komponenty dobierane są pod kątem maksymalnej kompatybilności, aby wycisnąć z nich jak najwięcej mocy. Ponadto komputery G4M3R wykorzystują autorski system chłodzenia, customowe obudowy i dedykowane pamięć RAM, abyś Ty mógł cieszyć się najwyższą liczbą klatek na sekundę i stabilną pracą. Na dodatek większość G4M3R-ów dostępna jest już na następny dzień roboczy, gdyż są one składane i pakowane wcześniej. Nie musisz czekać kilku dni na montaż – wystarczy wybrać konfigurację, złożyć zamówienie i już zacierać rączki na ogrywanie ulubionych tytułów.

Warto dodać, że każdy komputer G4M3R jest przez wiele godzin testowany pod obciążeniem, tak aby jego konstruktorzy mieli potwierdzenie wydajności każdego z podzespołów. Ponadto przeprowadzane są benchmarki w najpopularniejszych grach multiplayer oraz single player. Ich wyniki znajdziesz na karcie produktowej każdej z konfiguracji.

Dowiedz się więcej, dlaczego warto wybrać komputer do gier G4M3R

komputer g4m3r hero plus

Jaki G4M3R do Fortnite i CS:GO? Wybieramy zestaw do gier e-sportowych i sieciowych strzelanek

Wraz z rosnącą popularnością e-sportu i gier z trybami rywalizacji, coraz więcej graczy szuka najwyższej klasy komputerów. Mają one zapewnić wysoką wydajność, aby w kluczowych momentach sprzęt wspierał w drodze do zwycięstwa, a nie rzucał kłód pod nogi w postaci lagów czy spadków liczby klatek na sekundę (FPS). W sieciowych strzelankach czasami ułamek sekundy potrafi zdecydować o zwycięstwie. Wysoka liczba klatek to zatem nie tylko bardziej płynna rozgrywka, ale też szybszy czas reakcji i większa precyzja np. w celowaniu.

Pamiętaj jednak, że wydajny komputer to nie wszystko. Potrzebujesz monitora gamingowego, który wyświetli obraz z tak wysoką częstotliwością odświeżania. Dlatego sprawdź nasze rankingi monitorów gamingowych i wybierz najlepszy dla siebie model:

Niezależnie od półki cenowej, z której wybierzesz komputer G4M3R do Fortnite czy innej gry e-sportowej, możesz liczyć na niezawodną pracę i satysfakcjonujące osiągi. Nawet w najtańszych modelach znajdziesz wydajne procesory, przede wszystkim Intel® Core™ 12. i 13. generacji oraz karty graficzne Nvidia Geforce RTX. Topowe podzespoły od czołowych producentów to dla Ciebie gwarancja satysfakcjonującej pracy i zabawy przez wiele lat.

W tym artykule podzieliliśmy komputery na 3 segmenty cenowe. Wszystkie desktopy pozwolą Ci na komfortową rozgrywkę w takich tytułach jak CS:GO, Valorant, Fortnite czy League of Legends.

nowe chłodzenie powietrzne w g4m3r hero

Niskobudżetowy G4M3R do CS:GO i Fortnite

Jeśli szukasz wydajnego komputera do gier, który nie będzie kosztował fortuny, to dobrze trafiłeś. Podstawowe G4M3R-y z serii HERO to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z grami e-sportowymi na PC. Zapewnią Ci one satysfakcjonującą wydajność i niezawodną pracę przy stosunkowo niskiej cenie. Bez trudu uruchomisz wszystkie najnowsze gry sieciowe, jak i wysokobudżetowe hity AAA, aczkolwiek z obniżonymi ustawieniami graficznymi.

Już najtańsza konfiguracja z Intel Arc A750 to ponad 70 FPS w Fortnite (1080p, ustawienia wysokie) czy ponad 160 FPS w CS:GO (1080p, ustawienia wysokie), a nawet 80 FPS w Cyberpunku 2077 (1080p, ustawienia wysokie). Model  z kartą RTX 4060 to już prawie 140 FPS w Fortnite na ustawieniach wysokich w 1080p.

Jesteś osobą, która ma ograniczone środki lub po prostu nie potrzebuje potężnej mocy obliczeniowej oferowanej przez wysokobudżetowe modele? Niedrogi G4M3R do CS:GO czy Fortnite sprawdzi się jak znalazł. To gwarancja jeszcze bardziej satysfakcjonującej rozgrywki przez długi czas (zwłaszcza w przypadku modeli z kartami Nvidia Geforce RTX 4060 i 4060 Ti), na dodatek z opcją upgrade’u w przyszłości. Ponadto komputery G4M3R Hero nowej generacji  napędzają procesory Intel® Core™ 14. generacji, które zapewnią Ci wzorową wydajność na długie lata.

G4M3R do 7200 zł


Zrównoważony komputer gamingowy do Fortnite i CS:GO

Dla graczy, którzy chcą przeznaczyć większy budżet na komputer do Fortnite czy CS:GO, G4M3R-y Hero Plus oraz podstawowe G4M3R-y Elite będą strzałem w dziesiątkę. Oferują świetną równowagę pomiędzy zastosowanymi podzespołami, wykręcanymi osiągami, a ceną. W przypadku wielu sieciowych strzelanek, komputer G4M3R ze średniej półki poradzi sobie z nimi na wysokich ustawieniach graficznych i z bardzo dużą liczbą klatek na sekundę. Również wysokie detale w wysokobudżetowych grach AAA nie będą dla niego przeszkodą, bez obaw o płynność.

Konfiguracje z kartą graficzną Nvidia Geforce RTX 4070 to nawet 214 FPS w Fortnite (1080p, ustawienia wysokie) i oszałamiające 500 FPS w CS:GO (2K, ustawienia wysokie). Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) bez trudu wyciągnie ponad 100 klatek (2K, ustawienia wysokie), Cyberpunk 2077 utrzyma średnio 90 FPS (2K, ustawienia wysokie), a z Diablo IV wyciśniesz 80 FPS (4K, ustawienia wysokie).

Takie wyniki to zasługa dużej ilości pamięci RAM, wydajnych kart graficznych i wysokiej klasy procesorów Intel® Core™  i7 w wariantach z odblokowanym mnożnikiem. Zapewnią Ci one płynną rozgrywkę bez znacznych kompromisów w jakości grafiki. Niezależnie od tego, w jaki tytuł zdecydujesz się zagrać, do dyspozycji będziesz mieć zapas mocy obliczeniowej. Samemu zdecydujesz, czy przeznaczysz go do osiągnięcia większej liczby FPS-ów, czy ładniejszej grafiki. Średniopółkowy G4M3R do CS:GO, Fortnite czy innych gier to gwarancja stabilnej pracy i elastycznego podejścia do ustawień graficznych.

Najwyższa wydajność, czyli bezkompromisowy G4M3R do Fortnite i CS:GO

Jeżeli liczy się dla Ciebie tylko najwyższa wydajność, wybierz najmocniejsze komputery G4M3R ELITE. To gwarancja rozgrywki bez kompromisów nawet w rozdzielczości 4K. Mówiąc krótko, te komputery powstały dla graczy, którzy chcą ustawiać wszystko na „ultra” i jednocześnie kategorycznie wykluczają jakiekolwiek spadki klatek na sekundę.

Komputery G4M3R Elite zostały zaprojektowane z myślą o świecie e-sportu i streamingu. Tutaj nie ma miejsca na żadne spadki wydajności, dlatego po te konfiguracje sięgają polskie drużyny e-sportowe oraz popularni streamerzy. Komputer G4M3R ELITE to sprzęt na lata intensywnego grania, wyposażony w procesory z odblokowanym mnożnikiem, autorski system chłodzenia i gotowy na upgrade w przyszłości. Inżynierownie x-komu razem z Marcinem „rybą” Rywakiem – mistrzem Europy i wicemistrzem świata Master Overclocking Championship – dobrali podzespoły tak, aby zapewniły bezpieczny zapas mocy w rozdzielczości 2K, a nawet 4K.

630 FPS w CS:GO (1080p, ustawienia wysokie), 186 FPS w Fortnite (2K, ustawienia wysokie) czy 434 FPS w Valorancie (4K, ustawienia wysokie) to osiągi konfiguracji z kartą graficzną RTX 4070 Ti. Wybierając najpotężniejszy zestaw z RTX-em 4090 oraz ustawiając wszystko na „High” i 4K, wyciągniesz nawet 172 FPS (Fortnite), 430 FPS (CS:GO), 129 FPS (Call of Duty: Modern Warfare 2), 98 FPS (Cyberpunk 2077) czy 208 FPS (Forza Horizon 5). 

Z takimi wynikami będziesz niepowstrzymany w każdym, nawet najbardziej wymagającym tytule. I to na dodatek przez wiele lat, gdyż najlepsze G4M3R-y to nie tylko potężne karty graficzne, ale także najnowsze procesory Intel® Core™ i5, i7 oraz i9 13. generacji. Większość z nich to modele z odblokowanym mnożnikiem, więc jeśli jesteś fanem overclockingu, możesz wycisnąć z nich jeszcze więcej mocy.

Najlepsze konfiguracje G4M3R-ów