Jak zainstalować grę Fortnite? Przewodnik krok po kroku

Dużo się mówi o grze Fortnite i można powiedzieć, że świat dosłownie oszalał na jej punkcie. W produkcję studia Epic Games grają dzieci, dorośli, gwiazdy kina oraz zawodowi sportowcy. Jednak by dołączyć do zabawy, najpierw musisz pobrać grę. Jak zainstalować Fortnite? Czy gra jest darmowa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Co to jest Fortnite?

Fortnite to gra MMO z gatunku bettle royal. Produkcja została wydana przez Epic Games Studio, dnia 21 lipca 2017. Fortnite w ekspresowym zdobył popularność, wyprzedzając już w 2018 roku PlayerUnknown’s Battlegrounds, zdobył tytuł najpopularniejszej gry wideo. Obecnie ma około 350 milionów zarejestrowanych graczy.

W trakcie pojedynczej rozgrywki 100 osób rywalizuje ze sobą, ścierając się w wirtualnym świecie. Sednem rozgrywki jest przetrwanie, a zwycięzcą jest ostatnia stojąca osoba. Dodatkowo, oprócz wrogo nastawionych przeciwników musisz zmierzyć się z upływającym czasem.

Sprawdź:

Fortnite na PC

W każdej minucie gry wirtualna strefa zagrożenia zmniejsza dostępne pole mapy. Pozostanie w wykluczonej strefie, skutkuje utratą życia. Gra pozwala grać w pojedynkę lub z przyjaciółmi, a dzięki niezliczonej liczbie skórek, broni, łupów i wielu innych rzeczy, stworzony świat gry może Cię pochłonąć na wiele godzin.

Czy Fortnite jest darmowy?

W przeciwieństwie do większości gier wideo na konsole i komputery Fortnite można pobrać i grać za darmo. Oznacza to, że gracze mogą uzyskać dostęp do wszystkich trybów gry wieloosobowej i broni w grze bez wydawania pieniędzy. Mimo to w grze występują mikrotransakcje w postaci vdolców, za które można zakupić przepustkę bojową lub skórki.

fortnite na monitorze huawei mateview gt

Decydując się na zakup przepustki sezonowej, otrzymujesz możliwość odblokowania elementów kosmetycznych. Gracze, którzy wydają pieniądze na pakiety bojowe, nie mają przewagi w internetowych starciach. Przepustki zawierają tylko przedmioty kosmetyczne, takie jak nowe stroje i projekty broni, z których żaden nie daje graczom przewagi na polu bitwy, a jedynie efekt wizualny.

Skąd wzięła się popularność Fortinite?

Jednym z głównych czynników, który sprawił, że Fortnite Battle Royale odniósł tak wielki sukces, jest to, że gra jest darmowa. Kolejną atrakcyjną cechą gry jest multiplatformowość oraz tryb współpracy, oznacza to, że ​​gracze PC, Xbox i PlayStation mogą ze sobą współpracować lub rywalizować.

Istotnymi rzeczami, o których warto wspomnieć, są grafika, prosta mechanika i cel gry. Fortnite jest znacznie mniej brutalny niż inne tytuły, nie ma tutaj krwi, a oprawa graficzna jest kreskówkowa. Dzięki temu gra jest atrakcyjna zarówno dla zwykłych, jak i profesjonalnych graczy wideo.

Fortnite LeBron James złoty strój

Jak pobrać grę Fortnite na komputer?

Aby rozpocząć naszą przygodę w świecie gry, na komputerze stacjonarnym lub laptopie musisz najpierw pobrać grę. Warto jednak upewnić się, że Twój sprzęt spełnia minimalne wymagania.

Wymagania sprzętowe Fortnite

Aby uruchomić Fortnite na komputerze, zaleca się użycie komputera o następującej specyfikacji:

  • Procesor: Intel Core i3 2.4 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Miejsce na dysku: 30GB
  • Karta graficzna: Intel HD 4000 lub lepsza
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

Są to minimalne wymagania umożliwiające uruchomienie gry. Dla graczy wiąże się to ze słabą jakością oprawy graficznej oraz niskim klatkażem. Polecam wybór nowszych oraz mocniejszych jednostek.

Najlepsze komputery do Fortnite


Jeżeli Twój sprzęt spełnia przedstawione powyżej wymagania, możesz przejść dalej. Kolejnym krokiem, który musisz wykonać, jest pobranie gry i przeprowadzenie instalacji.

Instalacja gry Fortnite

  1. Odwiedź stronę gry na epicgames.com.
Fortnite strona gry
  1. Kliknij przycisk „pobierz”, a następnie wybierz platformę, na której chcesz zagrać.
Fortnite wybór platformy
  1. Utwórz konto lub zaloguj się do już istniejącego.
Fortnite logowanie
  1. Przeprowadź instalację pobranego pliku.
Fortnite pobieranie gry

Jak pobrać grę Fortnite na smartfon z Androidem?

Fortnite w wersji mobilnej miał swą premierę 20 lipca 2017 roku. Najprostszym sposobem na pobranie gry jest skorzystanie ze sklepu Google Play. Po odnalezieniu gry w sklepie i kliknięciu przycisku pobierz, instalujesz grę, którą następnie wystarczy uruchomić.

Proces instalacji możesz również rozpocząć, otwierając stronę epicgames.com, na smartfonie. Podobnie, jak przy instalacji gry Fortnite na komputerze, musisz wybrać spośród dostępnych wersji urządzenie mobilne i zalogować się do sklepu Epic Games.

Fortnite na telefony

Niestety w tym momencie użytkownicy urządzeń Apple nie mają dostępu do gry. Za sprawą działań podjętych przez Epic Games, została ona tymczasowo usunięta ze sklepu App Store. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Apple odbiera Epicowi dostęp do narzędzi deweloperskich

Jak pobrać grę Fortnite na konsolę?

Sytuacja wygląda analogicznie, w przypadku konsol gdzie również masz dwie możliwości instalacji produktu. Pierwszym sposobem jest rozpoczęcie z poziomu oficjalnej strony gry, która po wybraniu platformy, automatyczne przekieruje Cię na stronę odpowiedniego dystrybutora.

Grę można dodać do biblioteki, także wchodząc do sklepu przypisanego Twojej konsoli i wyszukując tytułu Fortnite. Po otwarciu karty produktu klikasz przycisk „pobierz”. Gra automatycznie rozpoczyna proces instalacji, a po jej zakończeniu możesz swobodnie cieszyć się rozgrywką.

Fortnite Nintendo Switch

Czy można grać w Fortnite bez PlayStation Plus?

Gra dla systemów operacyjnych Windows jest w pełni darmowa i nie wymaga opłacania subskrypcji. Granie w tytuły online w przypadku konsol Sony, Microsoftu i Nintendo zazwyczaj wiąże się z dokupieniem dodatkowego abonamentu, dającego dostęp do rozgrywek w sieci.

Jednak w przypadku Fortnite nie będzie to konieczne. Konsole PlayStation oraz Switch, nigdy nie pobierały takich płatności. Jedyną konsolą, która wymagała opłacenie abonamentu, był Xbox, lecz w kwietnia 2021 roku wszystkie gry free to play zostały odblokowane. Zatem do rozgrywki na konsolach nie potrzebujesz abonamentu Xbox Live Gold, PlayStation Plus i Nintendo Switch Online.

Jeśli interesują Cię tematy gier, przeczytaj również: