Genshin Impact – najważniejsze informacje dotyczące gry

Darmowa chińska gra mocno ukierunkowana na fabułę oraz zabawę w otwartym świecie, utrzymana w stylistyce kojarzącej się z mangą i anime. Brzmi interesująco prawda? Co ma do zaoferowania oraz czym jest Genshin Impact? Dowiecie się z tego artykułu.

Co to jest Genshin Impact?

Genshin Impact to darmowa przygodowa gra RPG akcji, w której wcielasz się w tajemniczego „podróżnika” z innego świata, który przybywa do krainy Teyvat. Po przebudzeniu się na plaży na pierwszym poziomie i bez łupów, wyruszasz na poszukiwanie zaginionego rodzeństwa, które wymaga dużo zbierania, tworzenia przedmiotów i walki.

Gra studia MiHoYo ma tajną broń. Polega na tym, że nie boi się wykorzystywać funkcji z innych gier. Piękny, ekspansywny świat Teyvat wyraźnie czerpią inspirację z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Od stylu artystycznego, przez opartą na wytrzymałości mechanikę „wspinania się na wszystko”, po szybownictwo.

Genshin impact postacie

Może to urazić zagorzałych fanów Nintendo, ale Genshin Impact nie tylko bezmyślnie kopiuje i wkleja te pomysły. Gra wprowadza na stół mnóstwo nowych rzeczy, szeroka gama różnorodnych grywalnych postaci i rozbudowane systemy RPG są na tyle wyjątkowe i niesamowite, że mogą same się obronić.

Postacie w Genshin Impact, jak to działa?

Jedną z głównych cech tej gry jest możliwość utworzenia drużyny składającej się z 4 postaci i szybkiego przełączania się między nimi, aby wykonywać ataki combo żywiołów lub wykorzystywać ich szczególne mocne strony w walce. Każda postać posiada podstawowy atak, silniejszy atak doładowania, umiejętność żywiołów i wybuch żywiołów. Postacie mogą również dzierżyć miecz, dwuręczny claymore, łuk lub magiczny katalizator.

Popychając fabułę gry do przodu, odblokujesz 3 dodatkowe postacie, dzięki czemu twoja drużyna będzie kompletna. Ale ponieważ każda postać ma przypisaną broń i typ żywiołów, nie będziesz w stanie wykorzystać każdego typu bez zdobycia dodatkowych postaci. Umiejętność tę odblokujesz, gdy osiągniesz 5. poziom Adventure Rank podczas samouczka gry.

Genshin impact łuk

Aby zdobyć więcej postaci, musisz korzystać z „Wish Items”. Wish Items to trudna do uzyskania waluta, która pozwala przywołać rzadkie postacie oraz wysokopoziomowe elementy ekwipunku. Im rzadsza jest postać, tym mniejsza szansa, że otrzymasz ją w losowaniu. Dodatkowo pula nagród może być różna w zależności od tego, jakie wydarzenie ma miejsce w grze.

Jednym z ułatwień, które zostało przygotowane przez twórców, jest skorzystanie z większej ilości Wish Items. Wydając 10 takich itemów, masz gwarancję tego, że zdobędziesz na przykład daną postać albo 4-gwiazdkowy przedmiot. Jeśli zostaniesz nagrodzony postacią, którą już posiadasz, zamiast tego otrzymasz dodatkowe zasoby i walutę, które możesz wymienić na rzadkie kosztowności. 

Genshin impact trawa

Jak grać w co-opie w Genshin Impact?

Granie w pojedynkę, szczególnie na początku przygody z Genshin Impact, może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście po osiągnięciu określonej rangi przygodowej uzyskasz dostęp do trybu współpracy, który pozwoli ci przemierzać świat Teyvat zarówno z przyjaciółmi, jak i nieznajomymi.

Aby zagrać w trybie kooperacji w Genshin Impact, musisz najpierw osiągnąć 16. poziom Adventure Rank. Na szczęście początkowe etapy gry gwarantują nam wiele zadań, które zapewnią dużą ilość punktów doświadczenia. Osiągnięcie wymaganego poziomu jest znacznie płynniejsze, niż mogłoby się wydawać, chociaż zajmie to kilka godzin.

Genshin impact dialog

Po odblokowaniu trybu współpracy będziesz mógł grać ze znajomymi na dowolnej platformie. Menu Dostęp do panelu Paimona w lewym górnym rogu ekranu spowoduje wyświetlenie zarówno opcji Znajomi, jak i opcji trybu współpracy.

W trybie współpracy będziesz mieć dostęp do prawie wszystkiego w grze, z wyjątkiem Spiral Abyss i zadań głównych. Ukończenie dostępnych domen i bossów z przyjaciółmi może uratować życie, zwłaszcza jeśli masz znajomego o wyższej randze, który przeprowadzi cię przez najtrudniejsze wyzwania.

Genshin impact walka

Genshin Impact — wymagania sprzętowe

Obecnie Genshin Impact dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz urządzeniach z systemem Android i iOS. W przyszłości gra ukaże się również na Nintendo Switch. W związku, że jest to crossplatformowy/multiplatformowy tytuł, który ma wyglądać tak samo ładnie na PC, na PlayStation oraz urządzeniach mobilnych. Wymagania sprzętowe nie są wygórowane.

Wymagania Genshin Impact na PC

Aby uruchomić Genshin Impact na komputerze, zaleca się użycie komputera o następującej specyfikacji:

 • System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10
 • Procesor: Intel Core i5 lub podobny (minimum), Intel Core i7 lub podobny (zalecany)
 • Pamięć masowa: 30 GB miejsca na dysku,
 • Pamięć RAM: 8 GB (minimum) lub 16 GB (zalecane)
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 1030 (minimum), GeForce GTX 1060 6GB lub wyższa (zalecana)

Wymagania Genshin Impact na system Android

Genshin Impact jest kompatybilny z wieloma telefonami z Androidem. Minimalne i zalecane specyfikacje, zgodnie z oficjalną stroną gry, są następujące:

 • Procesor: Arm v8a 64 bity (minimum), Snapdragon 845 lub Kirin 810 (zalecane)
 • Pamięć masowa: 8 GB wolnego miejsca
 • Pamięć RAM: 3 GB (minimum), 4 GB (zalecane)
 • Wersja Androida: 7.0 (minimum), 8.1 lub wyższa (zalecana)

Produkty Apple kompatybilne z Genshin Impact

Gra wymaga systemu iOS 9 lub nowszego. Modele urządzeń Apple kompatybilne z Genshin Impact to:

 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X / XR / XS / XS Max
 • iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max
 • iPhone 12 / 12 mini / 12 Pro / 12 Pro Max
 • iPhone SE (2 generacji)
 • iPad Air (3 generacji)
 • iPad mini (5 generacji)
 • iPad Pro (2 / 3 / 4 generacji)