Jak zainstalować grę Minecraft? Którą wersję wybrać?

Minecraft to niewątpliwie król popularności wśród młodych pokoleń graczy. Jednak aby rozpocząć swoją przygodę w wirtualnym świecie, najpierw trzeba pobrać grę. Skąd pobrać minecrafta? Ile kosztuje? Którą wersję gry wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Skąd wzięła się popularność Minecrafta?

Kwadratowy świat gry Minecraft, powstał w 2009 roku a jego twórcą jest Markus „Notch” Persson. Charakterystyczną cechą tej produkcji jest przedstawiony świat, którego wszystkie obiekty zbudowane są z sześcianów. Dzięki temu gracze są w stanie zniszczyć każdy element otoczenia oraz tworzyć budowle dowolnego kształtu.

Minceraft postawił zatem przed graczami nowe wyzwanie, którym była kreatywność. Z dnia na dzień gracze, prześcigali się w tworzeniu coraz bardziej abstrakcyjnych budowli. Dzięki swojej popularności gra przyniosła twórcom miliony dolarów. Produkcją zainteresowała się firma Microsoft, która wykupiła prawa do gry i w dalszym ciągu rozwija produkcję.

Minecraft Mario

Mimo tego, że tytuł początkowo dostępny był za darmo, to bardzo szybko wszedł w płatny model dystrybucji. Zatem jedynym legalnym sposoby, by zagrać w Minecraft, jest jego zakup. Gra występuje w wersji pudełkowej i elektronicznej.

Jak pobrać grę Minecraft na komputer?

Aby rozpocząć naszą przygodę w świecie gry, na komputerze stacjonarnym lub laptopie musisz najpierw zakupić grę. Warto jednak upewnić się, że nasz sprzęt spełnia minimalne wymagania. 

Wymagania sprzętowe Minecraft

Aby uruchomić Minecraft na komputerze, zaleca się użycie komputera o następującej specyfikacji:

  • Procesor: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce 400 lub AMD Radeon HD 7000
  • Miejsce na dysku twardym: 1 GB

Są to minimalne wymagania umożliwiające uruchomienie gry. Dla graczy wiąże się to ze słabą jakością oprawy graficznej oraz niskim klatkarzem. Polecam wybór nowszych oraz mocniejszych jednostek. 

Najlepsze komputery do gry Minecraft


Jeżeli nasz sprzęt spełnia przedstawione powyżej wymagania, możesz przejść dalej. Kolejnym krokiem, który musisz wykonać, jest zakup gry i przeprowadzenie instalacji. W tym celu należy:

1. Odwiedzić stronę minecraft.net
Minecraft strona zakupu

2. Utworzyć konto lub zalogować się do istniejącego

Minecraft strona logowania

3. Wybrać platformę, na której chcesz zagrać

Minecraft wybór platformy

4. Wybrać interesującą Cię wersję gry – Minecraft: Java Edition lub Minecraft: Windows 10 Edition.

Minecraft wersja gry

Którą wersję gry wybrać?

Minecraft: Windows 10 Edition

Wersja gry przygotowana wyłącznie z myślą o najnowszym systemie Windows. Została ona napisana od podstaw w języku programowania C++ i korzysta z autorskiego silnika graficznego o nazwie Bedrock. Wersja Windows jest droższa i brak w niej większości modyfikacji tworzonych przez społeczność.

W tej edycji gracze mają dostęp do wbudowanego w grę sklepiku, w którym mogą kupić paczki ze skórkami i teksturami, a także DLC zmieniające wygląd świata oraz dodatkowe mini gry. Windows 10 Edition posiada również funkcję cross-playu, dzięki której możesz łączyć się ze swoimi znajomymi na telefonach, tabletach czy nawet konsolach.

Ile kosztuje Minecraft: Windows 10 Edition?

Aktualna cena tej wersji to 109,99 zł.

Minecraft: Java Edition

Klasyczna, oryginalna wersja gry. Korzystając z tej wersji, masz nieograniczoną możliwość dostępu do zawartości stworzonej przez innych graczy oraz możesz swobodnie modyfikować grę. Do zalet Javy należy również prostsza obsługa własnych serwerów oraz tych hostowanych przez innych graczy.

Ile kosztuje Minecraft: Java Edition?

Zarówno Java Edition jak i Windows 10 Edition aktualizowane są w tym samym czasie, a cena wersji Java to 100 zł. 

Minecraft RTX Off screenshot

Jak pobrać grę Minecraft na telefon?

Minecraft w wersji mobilnej miał swą premierę 4 maja 2015 roku. Najprostszym sposobem na pobranie gry jest skorzystanie ze sklepu Google Play lub App Store. Po wyborze metody płatności i jej finalizacji, instalujesz grę, którą następnie wystarczy uruchomić.

Proces instalacji możesz również rozpocząć otwierając stronę minecraft.net, na urządzeniu mobilnym. Podobnie, jak przy instalacji gry Minecraft na komputerze musisz wybrać spośród dostępnych wersji telefon komórkowy, a następnie system przypisany naszemu urządzeniu. Niezmiennie konieczne jest również założenie konta.

Ile kosztuje Minecraft na telefony?

Wersja na systemy Android to koszt 33,99 zł, w przypadku systemu operacyjnego iOS to kwota 32,99 zł.

Minecraft zakup sklep play

Jak pobrać grę Minecraft na konsolę?

Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku konsol gdzie również masz dwie możliwości instalacji produktu. Pierwszym sposobem jest rozpoczęcie z poziomu oficjalnej strony gry, która po wybraniu platformy i wersji gry, automatyczne przekieruje nas na stronę odpowiedniego dystrybutora.

Grę można zakupić, także wchodząc do sklepu przypisanego naszej konsoli i wyszukując tytułu Minecraft. Po otwarciu karty produktu dokonujesz wyboru wersji produkcji, która Cię interesuje, klikasz przycisk, pobierz i dokonujesz płatności. Gra automatycznie rozpoczyna proces instalacji, a po jej zakończeniu możesz swobodnie cieszyć się rozgrywką.

Ile kosztuje Minecraft w wersji na konsole?

Cena gry to odpowiednio 69,00 zł dla PlayStation, 92,49 zł dla Xbox oraz 115,56 na Nintendo. 

Minecraft zakup playsation

Jak zainstalować Minecrafta z płyty?

Wersje pudełkowe gier powoli zaczynają tracić na znaczeniu, zastępują je wersje elektroniczne. Niemniej jednak fizyczne nośniki w postaci płyt, są nadal obecne na sklepowych półkach. Instalacja gry z takiego nośnika jest wyjątkowo prosto. Wystarczy umieścić płytę w napędzie i zezwolić na zainstalowanie produkcji.

Minecraft pudełko gra