DJI pokazało nowe drony: Mavic 3 i Mavic 3 Cine. Co oferują?

Chińska marka DJI jest jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych w kontekście dronów. Nic więc dziwnego, że wielu entuzjastów tego sektora z niecierpliwością czekało na kolejne urządzenia spod jej szyldu. Dobra wiadomość jest taka, że warto było. Poznajcie DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Cine, które właśnie trafiają do sprzedaży.

Daj się ponieść z DJI Mavic 3

To urządzenie zdecydowanie nie jest zwykłym gadżetem. Biorąc do ręki DJI Mavic 3 mamy do czynienia z wysoce zaawansowanym sprzętem technologicznym. 

Najnowszy bezzałogowy statek powietrzny marki DJI umożliwia m.in. nagrywanie filmów w olśniewającej jakości  5.1K oraz wykonywanie zdjęć 20 MP z lotu ptaka. Wszystko za sprawą zaimplementowanej w nim ultranowoczesnej kamery Hasselblad z matrycą CMOS 4/3.

Sprawdź:


Co dwie kamery, to nie jedna

Mavic 3 został wypełniony najnowszymi rozwiązaniami, które mają pomagać w jego pracy, obsłudze i przede wszystkim – w zbieraniu materiałów foto i wideo.

Mowa m.in. o dodatkowej kamerze – Tele – dzięki której możemy z bezpiecznej odległości zweryfikować np. co dzieje się w oddalonym od nas miejscu. Pozwala ona też na nagrywanie materiałów z większej niż dotąd odległości. 

Co ciekawe, urządzenie samo zadba także o swoje bezpieczeństwo. Otrzymało bowiem dopracowane czujniki wizyjne i system APAS 5.0. Są one odpowiedzialne za wykrywanie oraz płynne omijanie przeszkód na drodze, którą pokonuje Mavic 3. Twórcy nowego drona DJI podkreślają też niebywałą odporność urządzenia na wiatr, którą określają jako o 50% większą w porównaniu do poprzedników. 

Efekty zapierające dech w piersiach

Piękno to drugie imię DJI Mavic 3. Nowy dron chińskiej marki potrafi robić zdjęcia i filmy w niewyobrażalnej do tej pory jakości 20 MP. Jest to możliwe za sprawą kamery głównej Hasselblad z polem widzenia 84° i regulowaną przysłoną. 

Jej nieodłącznym wsparciem są inteligentne technologie, w tym np. VDAF, która ułatwiająca regulację ostrości, oraz zaawansowane systemy stabilizacji. Takie połączenie gwarantuje, że zdjęcia spod skrzydeł DJI Mavic 3 są zawsze wyraźne, ostre i pełne detali.

DJI Mavic 3 dron

Trzeba też wspomnieć o opcjach wideo – a te są niesamowite. Za pomocą bezzałogowca Mavic 3 nagramy fenomenalnej jakości filmy 5.1K lub 4K/120 FPS. Oznacza to, że każdy materiał zarejestrowany tym sprzętem będzie wyraźny i po brzegi wypełniony szczegółami. Mało tego, nowe urządzenie DJI oferuje technologię D-Log 10-bit, która pozwala zapisać nawet miliard kolorów. W praktyce oznacza to wyjątkowo barwne i żywe kadry.

Uwolnij swoją kreatywność

Inżynierowie DJI nie zapomnieli również o funkcjach dla kreatywnych użytkowników sprzętu. Do ich dyspozycji, wraz z Mavic 3, oddają m.in. opcję MasterShots odpowiedzialną za złożone ujęcia. Dostępne jest tu także płynne śledzenie określonych obiektów ActiveTrack 5.0 oraz opcja Waypoints 3.0, która każdorazowo umożliwia łatwe wyznaczenie trasy lotu drona.

Lataj bez ograniczeń

DJI Mavic 3 może też pochwalić się ulepszoną baterią i czasem lotu. W wypadku premierowego sprzętu został od wydłużony aż do 46 minut. Dla użytkownika ten rachunek jest prosty: więcej czasu na latanie = więcej materiałów, zabawy i możliwości.

DJI Mavic 3 Cine – opcja premium?

Jeśli uważamy, że to ciągle za mało, zawsze możemy sięgnąć po drugi premierowy model, czyli DJI Mavic 3 Cine. 

Co dodatkowo oferuje? Model z końcówką „Cine” jest w stanie nagrywać materiały Apple ProRes 422 HQ w rozdzielczości 5.1K do 50 klatek na sekundę. Posiada też wbudowany  dysk SSD o pojemności 1 TB. 

Wersja sprzedawana w zestawie Premium Combo gwarantuje także kabel do przesyłania plików z prędkością sięgającą 10 GB/s, ulepszoną aparaturę sterującą DJI RC Pro z jasnym i czytelnym ekranem, torbę transportową, 6 par śmigieł, 3 inteligentne akumulatory oraz hub ładowania. Dowiedz się więcej klikając w poniższy kafelek. 

Zobacz: