Nowe zegarki z linii Casio G-Shock przypominają smartwatche, ale nimi nie są. Sprawdź, co w rzeczywistości oferują

Jeden z kultowych i docenionych na całym świecie producentów zegarków – Casio – przedstawił właśnie swoje nowe czasomierze na nadgarstek, które do złudzenia przypominają smartwatche. Wbrew oczywistym skojarzeniom, marka podkreśliła, że nie posiadają one jednak funkcji charakterystycznych dla inteligentnych zegarków, a jedynie prezentują „cyberpunkowy styl z całkowicie tradycyjnym sposobem obsługi”. Sprawdźmy szczegóły.

Nowe zegarki z linii G-Shock

Zegarki z serii G-Shock od Casio (GA2100VB-1A, GA700VB-1A, GA900VB-1A) już od momentu swojej premiery wzbudzają spore zainteresowanie. Wszystko za sprawą ich futurystycznego wyglądu, który bezpośrednio nawiązuje do wirtualnego świata gamingu, np. poprzez charakterystyczne paski ze sportowymi czarnymi paskami i niebiesko-fioletowymi detalami, które z powodzeniem mogą kojarzyć się z klimatami science fiction sprzed kilkudziesięciu lat.

Wszystko to sprawiło, że entuzjaści sektora wearables upatrywali w nowych modelach Casio G-Shock inteligentnych funkcji, zarezerwowanych dla smartwatchy, w tym m.in. dedykowanego systemu operacyjnego, GPS czy możliwości synchronizowania zegarka z telefonami. Wygląda na to, że mogą poczuć się zawiedzeni, bo nowe modele G-Shock nie są urządzeniami typu smart, a jedynie ukłonem w stronę fanów gamingu.

Jak przyznaje sam producent, zmiany widoczne są jedynie w designie, który ma „cyberpunkowy charakter, inspirowany wirtualną rzeczywistością”. Sama idea linii G-Shock pozostaje natomiast niezmienna – liczy się tu trwałość i niezawodność, przy których nasycenie inteligentnymi opcjami schodzi na drugi plan.

Casio g-shock cyberpunk

Casio G-Shock – zegarki, które wytrzymają wiele

Linia G-Shock znana jest fanom zegarków nie od dziś. Szczególnie doceniają ją osoby, które cenią sobie trwałość i odporność sprzętu na warunki zewnętrzne – jakie by one nie były. Wszystkie modele z linii G-Shock są np. wodoszczelne – z poszczególnymi modelami możemy zejść na głębokość sięgającą nawet do 200 m. 

Co więcej, są projektowane z myślą o ludziach aktywnie uprawiających sport i pracujących w specyficznych warunkach – np. nurkach, pilotach czy żeglarzach – przez co posiadają dedykowane zabezpieczenia, sprawdzające się w najbardziej wymagających sytuacjach.

Cena i dostępność

Zegarki można zarezerwować w przedsprzedaży na stronie producenta. Zgodnie z deklaracjami wysyłka ma rozpocząć sie natomiast w połowie listopada 2021. Ceny nowych Casio G-Shock kształtują się następująco:

  • model GA2100VB-1A – 99 dolarów (około 400 zł),
  • model GA700VB-1A – 110 dolarów (około 440 zł),
  • model GA900VB-1A – 140 dolarów (około 560 zł).

Trwały smartwatch? Czemu nie

Uprawiasz sporty ekstremalne? Pracujesz w ciężkich warunkach? Nie martw się – wcale nie oznacza to, że musisz rezygnować ze smartwatcha. Na rynku wearables dostępne są bardzo trwałe i przy okazji inteligentne urządzenia. Kilka propozycji znajdziesz poniżej. 

Inteligentne zegarki gotowe na wyzwania: