Debiut gry mobilnej Wiedźmin utrudniony przez problemy techniczne

Czyżby polowanie na trolle skończyło się fiaskiem? Można tak stwierdzić, ponieważ w Internecie zawrzało od komentarzy z powodu niedziałającej poprawnie aplikacji Wiedźmin: Pogromca potworów. Czy po nieprzychylnych recenzjach Cyberpunka, gra mobilna będzie mogła zachwycić fanów CD Project, nawet po utrudnionym debiucie?

Na czym polega problem aplikacji Wiedźmin: Pogromca potworów?

Jak się okazało, gracze z całej Europy pobrali i uruchomili aplikację Wiedźmin: Pogromca potworów, tylko po to, by otrzymać komunikat o błędzie, który brzmi: Przerwa techniczna. Pracujemy nad usprawnieniami technicznymi gry. Czy zła passa ogarnęła The Witcher: Monster Slayer po kłopotliwym wydaniu gry Cyberpunk 2077 w zeszłym roku? Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy brak szczęścia.

Przerwa techniczna Wiedźmin gra mobilna

Gra miała do tej pory ponad 100 000 instalacji w Google Play i uzyskała wynik 3,6 na 5 na podstawie 3094 recenzji. W sekcji recenzji na stronie sklepu użytkownicy wspominali o problemach z połączeniem.

Koniecznie przeczytaj recenzję gry Wiedźmin: Pogromca Potworów: 

Dzięki Wiedźmin: Pogromca potworów CD Projekt zwiększa swoje wysiłki na rynku gier mobilnych. Jest to najszybciej rozwijający się segment w świecie gier, pobudzony przez popyt podczas pandemii – jak wiadomo wiele innych form rozrywki zostało wtedy zamkniętych. Według firmy analitycznej Sensor Tower, globalne wydatki konsumentów na gry mobilne wzrosły w pierwszej połowie 2021 roku o 17,9% do 44,7 mld USD.

Wiedźmin Pogromca Potworów quest

Czy gra ma szansę zaistnieć w mobilnym świecie?

Gra The Witcher: Monster Slayer, stworzona przez studio Spokko CD Projekt, opiera się na średniowiecznej serii fantasy Wiedźmin, w której gracze polują na tajemnicze stworzenia w fantastycznych misjach fabularnych. W skrócie: zamiast Pokemonów można złapać przeróżne fantastyczne, często obrzydliwe stworzenia.

CD Projekt słynie przede wszystkim z wysokobudżetowych produkcji i do tej pory nie zagłębiał się w gry mobilne. Chociaż analitycy twierdzą, że potencjał finansowy gry Wiedźmin: Pogromca potworów pozostaje niepewny, w przyszłości natomiast może okazać się finansowym strzałem w dziesiątkę.

Wiedźmin Pogromca Potworów ilustracja z gry

Maciej Kietliński z Noble Securities, który szacował przychody z gry na kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, powiedział, że takie problemy mogą się zdarzyć w dniu premiery i jeśli zostaną szybko rozwiązane, nie powinny mieć wpływu na grę w dłuższej perspektywie.

Niemniej jednak w przypadku CD Projektu i wpadki Cyberpunk cena akcji w krótkim okresie może być bardzo wrażliwa na wszelkie problemy techniczne związane z premierą mobilnej gry”.

Przypomnijmy, że z powodu licznych usterek Cyberpunk, flagowa gra CD Projekt z gwiazdą Hollywood Keanu Reevesem na czele, została wycofana z Sony PlayStation Store wkrótce po swoim debiucie w zeszłym roku. Na szczęście wróciła do sklepu w zeszłym miesiącu, stąd też nadzieja, że Wiedźmin: Pogromca potworów  również znajdzie swoje miejsce w kręgach popularności.