Apple Watch pomaga wykryć problemy z tarczycą. Przekonała się o tym studentka z Sydney

Studentka pielęgniarstwa z Australii opublikowała na swoim TikToku informacje, że inteligentny Apple Watch zdiagnozował jej problemy z tarczycą na długo przed podjęciem leczenia. Zaznaczyła, że smartwatch umożliwił jej wykrycie wczesnych zmian, które zazwyczaj diagnozowane są dopiero kilka miesięcy później. Niestety ona z tego nie skorzystała, więc teraz przestrzega innych. Dowiedz się więcej.

Smartwatch a funkcje prozdrowotne 

To, że smartwatche pomagają w kontrolowaniu parametrów organizmu jest dzisiaj niemal już dla wszystkich oczywiste. Dzieje się tak, dzięki całej gamie wysoko precyzyjnych czujników, które błyskawicznie informują nas o najmniejszych odchyleniach od zakładanej dla zdrowego człowieka normy. 

Funkcje, weryfikujące stan zdrowia, zostały też mocno docenione w czasie pandemii – szczególnie w modelach posiadających pulsoksymetr SpO2, mierzący poziom tlenu we krwi użytkownika. Jak powszechnie wiadomo jego niski wskaźnik był pierwszym przyczynkiem do diagnostyki w kierunku COVID-19. 

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

⌚Ranking: polecane urządzenia do pomiaru tlenu we krwi SpO2. Jaki zegarek z pulsoksymetrem kupić?

⌚Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Apple Watch na ręce

Apple Watch wykrywa problemy z tarczycą

Ostatnio, za pośrednictwem jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych, okazało się też, że nawet tak poważne schorzenie, jak niewydolność tarczycy może być diagnozowane przez zegarki Apple. Przekonała się o tym studentka pielęgniarstwa z Sydney. 

Lauren Rebecca opublikowała na swoim TikToku apel do wszystkich użytkowników Apple Watch, w którym nawołuje, aby sprawdzili ustawienia swojego smartwatcha, a w szczególności powiadomienia o tętnie – za niskim i za wysokim. Studentka pielęgniarstwa z Australii twierdzi, że gdyby ona sama miała je wcześniej włączone, szybciej  zorientowałaby się, że coś jest nie tak z jej tarczycą i mogłaby podjąć stosowne kroki w kierunku jej leczenia.

Oprócz apelu do innych użytkowników Apple Watch, dziewczyna uwzględniła w tiktokowym filmiku także wykres, który pokazuje, jak jej zużycie tlenu „drastycznie spadło” i podkreśla, że zostało to idealnie wychwycone przez smartwatch. Poprzez złe ustawienie powiadomień, zabrakło jednak stosownego alertu, który mógłby już wtedy poinformować o niekorzystnych zmianach, zachodzących w jej organizmie. 

Dodajmy, że u Lauren zdiagnozowano hemiagenezę tarczycy, czyli mówiąc dosłownie: brak połowy tarczycy. Choroba ta jest niezwykle rzadka i charakteryzuje się głównie zmęczeniem, nudnościami, zawrotami głowy, przyrostem masy ciała i suchością skóry. 

Ostateczna diagnoza została postawiona w grudniu. Studentka zaznacza jednak, że historia pomiarów zapisana przez Apple Watch dowodzi, że zegarek już w październiku wykrył, że z jej organizmem dzieje się coś złego. Dziewczyna przyznała, że już wtedy z wykresów można było odczytać, że jej „układ sercowo-naczyniowy nie działa tak dobrze, jak kiedyś”. Zabrakło tylko stosownych powiadomień.  

Apple Watch (i nie tylko) na straży zdrowia 

Zegarki Apple od dawna wiodą prym w zakresie monitorowania zdrowia i pomocy w razie wypadku – chodzi oczywiście o docenioną przez użytkowników wearables funkcji SOS. Ich medyczne zastosowanie było wielokrotnie podkreślane – zarówno przez konsumentów, jak i samego producenta z Cupertino. 

Poszczególne przypadki były też opisywane na naszym portalu:

⌚Apple Watch po raz kolejny uratował życie. Tym razem poinformował o specyficznej odmianie zawału serca

⌚Apple Watch może uratować życie? Ależ oczywiście

Polecane modele Apple Watch:


Sięgnij po pełną ofertę Apple Watch dostępną w x-kom 

W tym miejscu warto zaznaczyć, że oprócz smartwatchy z logiem jabłka, na rynku funkcjonuje o wiele więcej zegarków i opasek sportowych, oferujących podobne funkcje. Różnią się one zazwyczaj możliwościami, ceną, marką oraz wyglądem. 

Myślę, że warto poznać ich pełną ofertę, wybrać swojego codziennego „towarzysza” i mieć pewność, że nawet w przypadku tak przykrej sytuacji, dowiemy się o niej w porę i będziemy mogli odpowiednio zareagować, prawda?

Sprawdź wszystkie inteligentne zegarki w sklepie x-kom 

Zobacz też:

⌚Najlepszy smartwatch. Który inteligentny zegarek kupić? Ranking

Źródło: TikTok, 7news.com.au, zeenews.india.com