Nowe przecieki dotyczące GTA 6. Czy gra w ogóle powstaje?

Ile plotek na temat GTA 6 do tej pory słyszeliście? Nie sposób to policzyć? Zgadzam się, sam nie wiem. W końcu różne przecieki pojawiają się dość regularnie od kilku lat, ale niestety nie przynoszą tej najważniejszej informacji: kiedy pojawi się GTA 6? Niestety, najnowsze plotki są dość pesymistyczne dla fanów GTA.

GTA 6 – czy powstaje?

Całkiem słusznie można zapytać: czy GTA 6 w ogóle powstaje? Informacje, choć nigdy nie potwierdzone, zalewają sieć, a gracze ostrzą sobie zęby na kolejną część. Rockstar Games do tej pory milczy i nie chce uraczyć nas oficjalną informacją o GTA 6. Podczas konferencji Media & Telecom w ubiegłym tygodniu o prace nad grą zapytany został Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, firmy matki Rockstar Games.

Odpowiedział krótko i dosadnie, że skoro Rockstar Games nie ogłosiło żadnych nowych tytułów, które mają pojawić się na rynku, oznacza, że na razie ich nie będzie. Jakiekolwiek informacje się pojawią i będą pochodziły od Rockstar, będzie można uznać je za oficjalne. Nie chciał być tym, który pierwszy uchyli rąbka tajemnicy.

Czy jest to odpowiedź, jakiej oczekiwali fani GTA? Zdecydowanie nie. Zelnick stanowczo powiedział, by tylko informacje wypuszczone przez Rockstar Games traktować poważnie. A skoro twórcy gry oficjalnie nie pochwalili się pracami nad grą, można się zastanowić czy GTA 6 w ogóle powstaje, a jeśli tak, na jakim jest etapie? Pozostaje czekać, ale nikt nie wie, jak długo.

GTA 6 grafika koncepcyjna

GTA 5 ma się dobrze

Być może na dość powolne powstawanie kolejnej części serii wpływ ma fakt, że dobrze ma się GTA 5, a także GTA Online. Niedawno pojawiły się informacje o GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X|S oraz o remasterze trylogii Grand Theft Auto. Nie można zapominać także o Red Dead Redemption 2, które również ma się świetnie. Jak widać, w Rockstar Games mają z czego żyć i kolejna odsłona GTA wcale nie musi być priorytetem.

Źródło: techradar.com