Czas umierać, po raz kolejny – remake Demon’s Souls na PS5 zapowiedziany

Długo przyszło nam czekać na odświeżoną wersję Demon’s Souls, prekursora wszystkich souls-like’ów. Myślę, że większość graczy po latach była już skłonna przełknąć rozczarowanie i zakupić jedynie zwykły port tego klasyka z PS3. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że gra trafi na PS5 w takiej formie. I chwała twórcom za podjęcie takiej decyzji!

Demon’s Souls na PS5 to remake

Za przeniesienie klasyka studia From Software na nextgen-ową konsolę Sony odpowiedzialne jest studio Bluepoint Games, znane większości fanów konsol PlayStation z takich tytułów, jak Uncharted: The Nathan Drake Collection, Shadow of the Colossus PS4 czy Metal Gear Solid HD Collection. Od lat twórcy specjalizują się w odświeżaniu znanych tytułów innych producentów i wydawanie ich na kolejnych generacjach konsol japońskiego giganta. Nic więc dziwnego, że to właśnie im trafiła się gratka w postaci odnowienia Demon’s Souls specjalnie pod PlayStation 5.

Demon's Souls gra PS4 zbrojny Screenshot 5

Fenomenalna grafika i nowa jakość

Wielu fanów gier From Software od lat marzyło o powrocie tego klasyka w odświeżonej wersji. Była również ogromna rzesza graczy, którzy swoje przygody z souls-like’ami tego studia zaczynali od Bloodborne czy Dark Souls i chciało sprawdzić, jak wyglądała gra, która zapoczątkowała nowy gatunek.

Nikt nie spodziewał się chyba aż takiego skoku jakości. Tekstury w wysokiej rozdzielczości, efekty świetlne, niezwykle szczegółowe modele postaci i lokacji robią ogromne wrażenie. Nie zapomniano jednak o duchu prekursora Dark Souls’ów i gra wciąż będzie posiadać bardzo charakterystyczne dla gier dark fantasy od From Software elementy. Między innymi powróci asynchroniczny multiplayer, w którym gracz będzie mógł zostawiać notatki na ziemi. Poznawanie świata poprzez czytanie opisów broni czy skrawki informacji wyławiane z notatek również powróci.

Demon's Souls gra ruiny PS5 Screenshot 3

Porównanie Demon’s Souls PS5 Remake z Demon’s Souls PS3

Prawdziwy ogrom pracy włożony w remake Demon’s Souls jest widoczny w porównaniach z oryginałem. Zmiana, jaką przeżył ten tytuł jest kolosalna. Cieszy natomiast zachowanie ducha pierwowzoru. Z łatwością można zobaczyć niemal identyczne prerenderowane sekwencje czy animacje niektórych przeciwników. Fani z pewnością będą zadowoleni.

Jeżeli „jaracie się” nową konsolą Sony tak, jak my, to z pewnością spodobają się wam inne tytuły – Gran Turismo 7, Spider-man Miles MoralesControl, Resident Evil Village, Horizon Forbidden West  i gry indie.

Źródło: PlayStation, Playstation blog