Nie czas umierać, czas na Nokię 8.3 5G – nowy telefon 007

Bondowska seria znana jest z prezentowania technologicznych nowinek i zamieniania pozornie zwykłych rzeczy w niesamowite gadżety. Z biegiem lat wiele technologii dostępnych wcześniej tylko ekranowym agentom MI6 stało się udziałem zwykłych zjadaczy chlebem. A jak to jest z nową Nokią 8.3. 5G, którą w spocie reklamowym promuje następczyni Bonda jako 007 – grana przez Lashanę Lynch Nomi?

Szpieg, który do mnie dzwonił

Telefony i James Bond – wiele by tu można napisać. Już w Pozdrowieniach z Rosji z 1963 roku są one elementem szpiegowskiej intrygi – w hotelowym znajduje się podsłuch. W kolejnych dekadach Bond korzystał z wielu urządzeń mobilnych czy wearable – by wymienić choćby Ericssona JB988 z Jutro nie umiera nigdy z 1997 o. Rozkładany telefon posiadał nie tylko paralizator i skaner linii papilarnych – 007 mógł także za jego pomocą kierować swoim BMW 750iL.

Model ten został stworzony na potrzeby filmu i na rynku się nie pojawił (nie licząc kilku egzemplarzy specjalnych). Bond korzystał jednak z różnych ogólnodostępnych telefonów (Sony Ericsson czy Sony Experia). Takim jest też Nokia 8.3 5G, która pojawia się w spocie reklamowym nawiązującym do najnowszego odcinka serii. Już wcześniej na swoim Twitterze Juho Sarvikas pisał, że Nokia jest dumna z bycia technologicznym partnerem w Nie czas umierać.

Jedyny gadżet, jakiego potrzebujesz, czyli Nokia 8.3 5G

W spocie oglądamy w akcji kogoś innego niż 007 – a raczej niż ten 007, jakiego dotąd znaliśmy. Oto bowiem poznajemy bliżej następczynię Bonda, który w finale SPECTRE odszedł na emeryturę. Wcielająca się w agentkę Nomi Lashana Lynch dokonuje obserwacji wrogich osób, wchodzi też z nimi w interakcję.

Wszystko to przy korzystaniu z wyposażonego w moduł 5G, superszybkiego i superbezpiecznego smartfona. Przy okazji jest też pokaz usług Google (przy zakupie smartfonu mamy półroczny okres testowy dla Google One) i Asystenta, którego wywołujemy specjalnym przyciskiem.

Jedyny gadżet, jakiego potrzebujesz, jak głosi hasło reklamowe, to nie tylko obsługa najnowszego standardu łączności (choć tu warto wspomnieć, że Nokia chwali się, że to pierwszy smartfon, który jest kompatybilny ze wszelkimi istniejącymi pasmami 5G). Jest też ekran PureDisplay 6,81 cala, procesor Snapdragon 765G i Android 11,  poczwórny aparat (64+12+2+2 Mpix) z optyką ZEISS oraz funkcją Action Cam dla bardziej stabilnych ujęć w ruchu.

nokia 8.3. 5G
Źrodło: HMD Global

W ramach kampanii związanej z Nie czas umierać pojawiają się też Nokia 3.4 i 2.4 oraz słuchawki Nokia Power Earbuds Lite. W filmie zobaczymy natomiast także Nokię 3310 i 7.2. A sam film – wielokrotnie przesuwany – ma (póki co) premierę 12 listopada w Wielkiej Brytanii i 20 w Polsce.

Nokia Bond
Źrodło: HMD Global via The Official James Bond 007 Website

Źrodła: Nokia, TechRadar, Engadget, The Official James Bond 007 Website, Bond Lifestyle, Mobilecollectors.net