Resident Evil 3 Remake zapowiedziany – wracamy do Raccoon City

Przecieki się potwierdziły. Na wczorajszym pokazie State of Play prowadzonym przez Sony, Capcom zaprezentował remake swojego kultowego już horroru, czyli Resident Evil 3. Producent udostępnił trailer, film z komentarzem twórców i garść informacji o samej grze.

Powrót do Raccoon City

Po ograniu wyśmienitej gry, jaką jest Resident Evil 2, na wczorajszej prezentacji State of Play Sony nie zdziwiła mnie zapowiedź kolejnej odświeżonej części serii, czyli Resident Evil 3. Oprócz przecieków, które wypłynęły parę dni przed oficjalną zapowiedzią, taki ruch ze strony Capcom był do przewidzenia. W końcu zremasterowana druga część serii, jak oficjalnie donosi producent na dzień 4 grudnia 2019 roku, sprzedała się w nakładzie 5 milionów sztuk na wszystkich platformach. Jest to więc bardzo dobry wynik.

Resident Evil 3 Nemesis w ogniu
Źródło: playstation.com

W Resident Evil 3 po raz kolejny wrócicie do Raccoon City opanowanego przez zarażonych wirusem G i T. Grając Jill Valentine, jedną z postaci występujących między innymi w pierwszej części serii, zadaniem gracza będzie ucieczka z miasta i odkrycie tajemnic stojących za eksperymentami przeprowadzanymi przez korporację Umbrella.

Resident Evil 3 remake Jill Valentine
Źródło: playstation.com

Na swojej drodze gracz napotka również Carlosa Oliveria, jednego z najemników wysłanych do miasta w celu ewakuacji ludności cywilnej. Przedstawione w Resident Evil 3 klasyczne już miejsca, jak komisariat policji czy park zostały całkowicie odnowione dzięki autorskiemu silnikowi graficznemu RE Engine. Osobiście jestem bardzo ciekaw, jak komisariat będzie różnić się od wersji przedstawionej w ostatnio wydanym odnowionym Resident Evil 2.

Resident Evil 3 Carlos Oliveria
Źródło: playstation.com

Resident Evil Resistance – kompetentny kooperacyjny multiplayer?

Ciekawostką jest to, że pokazywany na przestrzeni ostatnich paru miesięcy kooperacyjny tryb multiplayerowy o nazwie Resident Evil Resistance okazał się częścią składową Resident Evil 3, a nie odrębną grą. A czym tak właściwie on jest?

Po pierwszych nagraniach pokazujących rozgrywkę Resistance przypomina nieco Left 4 Dead. Mamy więc czterech ocalałych, którzy walcząc z zarażonymi, mają przejść poziom z punktu A do punktu B, pomagając członkom drużyny leczyć się bądź rozwiązując proste zagadki.

Nowością jest natomiast piąty gracz będący „Mistrzem umysłu” (z ang. Mastermind). Jego zadaniem jest ustawianie pułapek, tworzenie spawnpointów ze specjalnymi zarażonymi i zamykanie przejść. Ostatecznie może przejąć kontrolę nad Panem X. W skrócie ma uprzykrzać życie ocalałym i przeszkadzać im w ucieczce.

Premiera Resident Evil 3 już tuż tuż!

Producent ustalił premierę Resident Evil 3 na dzień 3 kwietnia 2020 roku. Jest więc jeszcze trochę czasu, aby wszyscy niezaznajomieni z serią horrorów japońskiego dewelopera mogli nadrobić zaległości i zagrać w pierwszą i genialną drugą część.
 
A tymczasem wracam do panicznego uciekania przed lizaczem.
 
Resident Evil 2 lizacz
Źródło: playstation.com