Resident Evil Village (VIII) zmierza na PS5

Powiem szczerze, że pokazu nowego Residenta się nie spodziewałem. A na pewno nie w takiej formie. Capcom mnie strollował, podekscytował i przeraził jednocześnie. Ale tego właśnie oczekiwałem po tej serii. Czy RE8 powtórzy sukces poprzedników?

Resident Evil Village zapowiedziane

Fabuła nowej części serii Resident Evil, o nazwie Village (numerek osiem w domyśle) rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z Resident Evil 7. Znów przyjdzie nam wcielić się w Ethana Wintersa. I tak jak w poprzedniej grze studia zamiast widoku zza pleców bohatera świat gry będziemy oglądać z jego oczu. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej potęguje poczucie zaszczucia i zagrożenia.

Resident Evil Village sala

W tytułowej wiosce dzieją się straszne rzeczy, morderstwa i podejrzane zniknięcia. Ethan będzie musiał więc uważać na swoje otoczenie, gdyż nie będzie wiadomo, kto chce go zabić a kto pomóc. Na trailerze zobaczyć można różnych przeciwników i paranormalne zjawiska typowe już dla tej serii.

Przyznać muszę, że podczas oglądania prezentacji najpierw pomyślałem „Wygląda jak nowe God of War”. Później „A nie, to nowy Resident”. Gdy na ekranie pojawił się napis Village byłem przekonany, że mam przed oczami jednak zupełnie nowy tytuł. A później podświetlenie liter VIII. Ah te trolle z Capcomu.

Powraca stary znajomy

Zaskoczeniem jest natomiast ponowne pojawienie się znanego z wielu poprzednich gier serii Chrisa Redfielda. Jego obecność może okazać się jednak problematyczna dla naszego bohatera. Jak podaje producent, pobudki Chrisa nie będą jasne i ostatecznie on również może okazać się przeciwnikiem Ethana. Co skłoniło członka S.T.A.R.S. do stania się potworem? Co działo się z bohaterem między Resident Evil 6 a najnowszą odsłoną? Mam nadzieję, że Resident Evil Village odpowie na te pytania.

Resident Evil Village Chris Redfield

Piękno-straszna grafika

Gra korzystać ma z dobrodziejstw ulepszonego na potrzeby PlayStation 5 silnika graficznego RE Engine, znanego z Devil May Cry 5, Resident Evil 7, Resident Evil 2 Remake i Resident Evil 3 Remake. Można być więc pewnym wspaniałej gry świateł i szczegółowych modeli postaci. Nowy procesor odpowiadający za dźwięk 3D w nadchodzącej konsoli Sony ma być także wykorzystany w nowym tytule Capcomu w celu uzyskania maksymalnej imersji. Chyba trzeba będzie szykować bieliznę na zmianę do sesji z Resident Evil Village przed PS5.

Co ciekawe producent zapewnił, że gra tworzona jest od podstaw całkowicie z myślą o nowej konsoli Sony. Tym samym na wydanie tytułu na konsoli PS4 nie ma raczej co liczyć.

Resident Evil Village pistolet

Premiera gry Resident Evil Village

Nowa odsłona serii zapowiedziana na pokazie PlayStation ma mieć swoją premierę w 2021 roku. Patrząc jednak po premierach ostatnich części serii myślę, że można założyć, iż gra wyjdzie raczej w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jeżeli „jaracie się” nową konsolą Sony tak, jak my, to z pewnością spodobają się wam inne tytuły – Gran Turismo 7, Spider-man Miles Morales, Control i gry indie.

Źródło: PlayStation, Playstation blog