Gran Turismo 7 zapowiedziane na PS5

Seria Gran Turismo wrzuca wyższy bieg i już wkrótce dojedzie do mety na PlayStation 5 z nową odsłoną. Taką informację podało Sony podczas prezentacji swojej konsoli. Pokazano trailer Gran Turismo 7, na którym zobaczyliśmy trochę wizualnych fajerwerków. O potencjalnej dacie premiery natomiast nie dowiedzieliśmy się niczego.

Gran Turismo 7 trailer

Gran Turismo 7 oficjalnie na PlayStation 5

Wśród wielu exclusive’ów zapowiedzianych przy okazji prezentacji PS5 zabraknąć nie mogło sztandarowej serii wyścigowej przeznaczonej na konsole Sony. Gran Turismo 7 od Polyphony Digital pojawi się na PlayStation 5, choć na ten moment nie wiemy, kiedy to nastąpi. Można zgadywać, że gra trafi do sklepów w pierwszym kwartale przyszłego roku, choć może zostaniemy zaskoczeni i Gran Turismo 7 wyjdzie na chwilę po premierze PlayStation 5.

Sprawdź też: Gran Turismo 7 – co wiemy o grze? 

Szczegółów dotyczących gry również nie było zbyt wiele, mimo dość widowiskowego trailera. Zobaczyliśmy mapę, która prawdopodobnie związana jest z trybem kampanii, a także rozszerzoną scenę wyścigu z perspektywy wnętrza kokpitu jednego z samochodów. Nie ma wątpliwości, że od strony wizualnej Gran Turismo 7 wyglądać będzie bardzo efektownie.

Na kolejne szczegóły dotyczące gry przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tymczasem sprawdźcie sami i oceńcie zaprezentowany trailer nowego Gran Turismo:

Seria Gran Turismo

Gran Turismo 7 to najnowsza odsłona serii. Ostatnia część, Gran Turismo Sport, ukazała się w 2017 roku na konsolach PlayStation 4. Natomiast ostatnia numerowana gra z serii, czyli Gran Turismo 6, została wydana jeszcze na PlayStation 3 blisko siedem lat temu.

Źródło: Sony, TheVerge