Battlefield 6 – data premiery, informacje i przecieki. Co wiemy?

Battlefield to jedna z najbardziej znanych gier FPS w historii. Ostatnia część wydana została w 2018 roku, a więc minęło już trochę czasu. 2021 rok ma jednak przynieść nową odsłonę – Battlefield 6. Co wiemy o najnowszej produkcji Electronic Arts?

Battlefield 6 – data premiery

Data premiery Battlefielda 6 oficjalnie nie została jeszcze potwierdzona, ale Andrew Wilson, prezes EA, zdradził, że gry możemy spodziewać się pod koniec 2021 roku. Wydanie nowego Battlefielda ma pokryć się z okresem świątecznym i bardzo możliwe, że gra będzie świetnym prezentem pod choinkę. Jest to więc termin późniejszy niż w przypadku innych gier z tej serii, które najczęściej były wydawane w październiku lub listopadzie.

Jeff Grub z GamesBeat zdradził, że choć sytuacja jest dynamiczna, Battlefield 6 po raz pierwszy ma zostać zaprezentowany w maju. 

Przeczytaj też: The Sims 5 – co wiemy o kolejnej odsłonie kultowej serii?

Battlefield VI – fabuła może dotyczyć konfliktu: Rosja vs NATO

Coraz więcej przecieków dotyczy fabuły Battlefielda 6. Konflikt, w którym jedną ze stron jest Rosja, to historie, które pojawiają się w FPS-ach regularnie. Nie inaczej ma być w BF6, którego fabuła może dotyczyć starć Rosjan z krajami NATO. Fikcyjny konflikt ma zabrać graczy między innymi do Kazachstanu, a jego rozmiary mają być równoznaczne z III wojną światową.

Takie informacje wypłynęły od youtubera o nicku DANNYonPC, który w demie technicznym w trakcie EA Play 2020 na modelu mężczyzny wypatrzył pewne liczby. Jeśli zamienić je na koordynaty geograficzne, wskazują Kazachstan. W gruncie rzeczy lokacja jest prawdopodobna, ponieważ ten jeden z największych krajów na świecie pojawiał się już wcześniej w kilku produkcjach.

Aktualizacja 02.04:

Tom Henderson, który niejednokrotnie podawał wiarygodne informacje, twierdzi, że czas akcji nowego Battlefielda ma zostać osadzony w niedalekiej przyszłości. Gra będzie pełna nowoczesnych broni, robotów i pojazdów. W kampanii będzie można wcielić się w obydwie strony konfiktu.

Sprawdź również: Wiedźmin 4 – kiedy premiera? Kto głównym bohaterem? Co z trailerem? Plotki i przecieki 

battlefield

Battlefield 6 – platformy

Raczej nie powinno być to zaskoczeniem, że Battlefield zostanie wydany na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. W grze zastosowana ma być najnowsza wersja silnika Frostbite, co zagwarantuje najwyższej jakości oprawę graficzną. Electronic Arts w jednym z oświadczeń poinformowało zresztą, że kieruje się na nowe innowacje, a takie mogą zapewnić tylko konsole i komputery nowej generacji.

Krążą plotki, że nad wersją na PS4 i Xbox One BF6 pracuje inne studio. Warto jednak potraktować tę informację z przymrużeniem oka.

Sprawdź też: God of War Ragnarok – data premiery, trailer, plotki. Co na ten moment wiemy o superprodukcji na PS5?

Battlefield VI – informacje

Jedna z wypowiedzi Andrew Wilsona wskazuje, że mapy w BF6 mają być zaprojektowane pod bardzo dużą liczbę graczy, większą niż do tej pory. To mogłoby oznaczać, że lokacje pomieszczą nawet 128 graczy. Bardzo możliwe, że mapy będą jednymi z największych, jakie do tej pory pojawiły się w FPS-ach.

Kolejne informacje mówią, że w BF6 otoczenie ma być bardziej podatne na zniszczenia niż w innych grach. Sugerowałoby to, że najnowszym Battlefieldzie będziemy mogli zrobić naprawdę konkretną rozwałkę.

W Battlefield 6 ma pojawić się również popularny obecnie tryb battle royale. Ma to być zresztą konkurent dla Call of Duty: Warzone, które odniosło wielki sukces. Nie wiadomo jednak, czy battle royale pojawi się jako osobna i darmowa gra, na wzór CoD, czy będzie włączony do BF6.

Aktualizacja 02.04:

Pojawia się coraz więcej informacji, że nowa odsłona gry będzie pozbawiona numeracji i ma nazywać się po prostu Battlefield. W trybie multiplayer będziemy mogli wybrać cztery klasy postaci, które spersonalizujemy perkami. 

Pozostaje czekać na pierwsze oficjalne informacje o Battlefield 6. Mają się pojawić wiosną, a więc już niedługo.

Źródło: techradar.com