Battlefield 2042 – data premiery, trailer, informacje i przecieki. Co wiemy?

Battlefield to jedna z najbardziej znanych gier FPS w historii. Ostatnia część wydana została w 2018 roku, a więc minęło już trochę czasu. 2021 rok ma jednak przynieść nową odsłonę – Battlefield 2042. Co wiemy o najnowszej produkcji Electronic Arts?

Battlefield 2042 – data premiery

Battlefield 2042 swoją premierę będzie miał 22 października 2021 roku. Grę można już kupić w przedsprzedaży. Najnowsza produkcja EA będzie dostępna w języku polskim. W dalszej części tekstu znajdziesz szczegółowe informacje o grze.

Battlefield 2042 został już zaprezentowany na pierwszym trailerze. Potwierdził on także oficjalny tytuł gry, gdyż wcześniej posługiwaliśmy się roboczą nazwą — Battlefield 6.

Battlefield 2042 dostępny jest w przedsprzedaży w sklepie x-kom


Przeczytaj też: The Sims 5 – co wiemy o kolejnej odsłonie kultowej serii?

Battlefield 2042 – trailer

9 czerwca EA pokazało najnowszy trailer Battlefielda. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się świetnie: 

Battlefield 2042 – gameplay trailer

Zgodnie z obietnicą, 13 czerwca twórcy pokazali zwiastun prezentujący rozgrywkę. 

Beta testy Battlefield 2042

W sierpniu ruszają beta testy Battlefield 2042. Zapisy do nich trwają do 8 sierpnia na stronie Electronic Arts. Testowanie odbędzie się zgodnie z harmonogramem:

  • 12 sierpnia – 14:00-17:00
  • 13 sierpnia – 14:00-23:00
  • 14 sierpnia – 14:00-17:00, 20:00-23:00
  • 15 sierpnia – 14:00-17:00, 19:00-22:00

Battlefield 2042  – fabuła może dotyczyć konfliktu: Rosja vs NATO

Coraz więcej przecieków dotyczy fabuły Battlefielda 2042. Konflikt, w którym jedną ze stron jest Rosja, to historie, które pojawiają się w FPS-ach regularnie. Nie inaczej ma być w BF2042, którego fabuła może dotyczyć starć Rosjan z krajami NATO lub z USA.

Fikcyjny konflikt ma zabrać graczy między innymi do Songdo, Dohy, Egiptu, Brani Island, Alang czy Queen Maud Land. Jego rozmiary mają być równoznaczne z III wojną światową. Genezą starć ma być klęska żywiołowa, wywołana przez anomalia pogodowe. Mocarstwa będą więc walczyć głównie o surowce.

Battlefield 2042 ma być kampanią dla wielu graczy, ale kwestia fabuły nie będzie całkowicie pominięta. Gra będzie pełna nowoczesnych broni, robotów i pojazdów (co zresztą pokazuje trailer). W kampanii będzie można wcielić się w obydwie strony konfiktu.

Sprawdź również: Wiedźmin 4 – kiedy premiera? Kto głównym bohaterem? Co z trailerem? Plotki i przecieki 

battlefield

Battlefield 2042 – platformy. Gra pojawi się na nowe i starsze konsole

Battlefield zostanie wydany na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, a także konsole starszych generacji – PS4 i Xbox One. Potwierdził to Andrew Wilson, dyrektor generalny EA podczas spotkania firmy w sprawie wyników finansowych. W grze zastosowana ma być najnowsza wersja silnika Frostbite, co zagwarantuje najwyższej jakości oprawę graficzną. Twórcy chcą dać graczom maksymalne wrażenia z gry, dzięki szczegółowo opracowanej fizyce, sztucznej inteligencji i natury gry.

Zdecydowanie lepiej gra ma się prezentować oczywiście na konsolach nowych generacji. W końcu są to urządzenia o większej wydajności. Dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen stwierdził, że Battlefield 2042 na nowe generacje ma być bardziej spektakularny. Twórcy szczególnie dużo czasu poświęcili zniszczeniom, jakich będzie można dokonać w rozgrywce. Fani totalnej rozwałki z pewnością będą zadowoleni.

Sprawdź też: God of War Ragnarok – data premiery, trailer, plotki. Co na ten moment wiemy o superprodukcji na PS5?

Battlefield 2042 – cross-play na konsole i PC

Electronic Arts oficjalnie potwierdziło, że w nowego Battlefielda będzie można grać korzystając z funkcji cross-play. Dzięki temu rywalizować między sobą mogą gracze korzystający z różnych platform, np. PC i PlayStation. Cross-play będzie jednak dostępny w dwóch grupach:

  • konsole Xbox One i PlayStation 4,
  • konsole Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC.

Jest to ograniczenie, które wynika z faktu, że nowsze sprzęty obsłużą rozgrywkę na 128, a starsze na 64 graczy. Cross-play w Battlefield 2042 będzie opcjonalny, a więc jeśli ktoś nie chce rywalizować z graczami, którzy korzystają z innych platform, wyłączy tę opcję w ustawieniach.

Battlefield 2042 – informacje. Mapy na 128 graczy

Mapy w Battlefield 2042 mają być zaprojektowane pod bardzo dużą liczbę graczy, większą niż do tej pory. Lokacje pomieszczą nawet 128 graczy. Bardzo możliwe, że mapy będą jednymi z największych, jakie do tej pory pojawiły się w FPS-ach.

W Battlefield 2042 ma pojawić się również popularny obecnie tryb battle royale. Ma to być zresztą konkurent dla Call of Duty: Warzone, które odniosło wielki sukces. Nie wiadomo jednak, czy battle royale pojawi się jako osobna i darmowa gra, na wzór CoD, czy będzie włączony do BF2042. W trybie multiplayer będziemy mogli wybrać cztery klasy postaci, które spersonalizujemy perkami. 

Battlefield Portal — nowy tryb rozgrywki

Portal między latami 1942 i 2042? W najnowszym Battlefield będzie to możliwe. Wszystko za sprawą trybu gry Battlefield Portal. Umożliwi on dostosowanie ustawień mapy, tak by pojawiły się na niej elementy z poprzednich części gry. Gospodarz będzie miał całkowitą dowolność w dobraniu żołnierzy, broni czy pojazdów. 

Gry z serii Battlefield kupisz w sklepie x-kom: