ASUS ZenFone 8 – data premiery, informacje i przecieki. Co wiemy?

ASUS ogłosił datę premiery następnej serii smartfonów ASUS ZenFone 8. Czy zapewnienia firmy „Wielka wydajność. Kompaktowy rozmiar ” będą mieć odbicie w rzeczywistości? Poznaj wszystkie informacje i przecieki na temat premiery najnowszego dzieła firmy ASUS

ASUS ZenFone 8 – częściowa specyfikacja

Smartfon niedawno pojawił się w bazie benchmarków Geekbench pod nazwą ASUS_I004D. W teście 5.4.0 model zdobył 3669 punktów w teście wielu rdzeni oraz 1124 punkty w teście jednego rdzenia. Dodatkowo ASUS ZenFone 8 ma być wyposażony we flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888, który będzie współpracował z 8 GB pamięci RAM. Systemem operacyjnym najnowszego modelu ZenFone 8 będzie Android 11.

benchmark ASUS ZenFone 8 specyfikacja modelu
źródło: geekbench.com

Rozmiar smartfona ASUS ZenFone 8

W zaproszeniu dla redakcji PhoneArena na premierę smartfona Asus ZenFone 8 znalazło się plastikowe wycięcie w kształcie telefonu. Redakcja podaje, że rozmiar wycięcia wynosi 148 x 69 mm, zatem smartfon będzie większy niż iPhone 12 Mini, ale w dalszym ciągu bardzo kompaktowy.

Miejmy nadzieję, że słowa firmy „Wielka wydajność. Kompaktowy rozmiar”  w tym wypadku rzeczywiście się sprawdzą.

ASUS ZenFone 8 zaproszenie na premierę
źródło: PhoneArena.com

Przecieki i dodatkowe informacje

ASUS nie ujawnił oficjalnych informacji na temat ZenFone 8. Możesz się jednak spodziewać wyświetlacza AMOLED o rozdzielczości Full HD (2400 x 1080 pikseli) i częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz. Oprócz kompaktowego wyświetlacza smartfon ma być wyposażony w 64-megapikselowy sensor główny aparatu (Sony IMX686) i nowy sensor Sony IMX663. Nie zabraknie również opcji szybkiego ładowania na poziomie 30 W.

Przypuszczenia na temat innych urządzeń w serii ZenFone 8

Istnieją pewne podejrzenia co do premiery dodatkowo dwóch innych urządzeń z serii ZenFone 8. Jednym z nich miałby być ZenFone 8 Pro, znany wewnętrznie jako Picasso. Smartfon ma podobno posiadać 6,67-calowy wyświetlaczem Full HD +, o nieznanej częstotliwości odświeżania oraz procesor Snapdragon 888. ZenFone 8 Pro może być wyposażony dodatkowo w bardzo podobny sprzęt fotograficzny do serii ZenFone 7. Trzecim smartfonem znanym wewnętrznie jako Sake, może być ZenFone 8 mini. Ma posiadać 5,92-calowy wyświetlacz Full HD + z częstotliwością odświeżania 120 Hz, konfigurację z dwoma kamerami i tak jak poprzednio procesor Snapdragon 888.

ASUS ZenFone 8 odliczanie do premiery
źródło: asus.com

Kiedy prezentacja nowych smartfonów?

Premierowy pokaz smartfonów z serii Asus ZenFone 8 został zapowiedziany na 12 maja na godzinę 19:00 czasu polskiego. Z pewnością będziemy śledzić wszelkie informacje o nadchodzącym produkcie Tajwańczyków i nie omieszkamy poinformować Cię o nowościach.

Sprawdź bieżącą ofertę smartfonów ASUS w x-kom