God of War: Ragnarok – data premiery, trailer, plotki. Co na ten moment wiemy o superprodukcji na PS5?

Jednym z tytułów, który przyczynił się do rozstrzygnięcia wojny konsolowej poprzedniej generacji na korzyść PS4, był niewątpliwie God of War 4. Gra okazała się na tyle udana, że w dwa lata po premierze trafiła do pierwszej dziesiątki najlepszych produkcji minionej dekady. Nic więc dziwnego, iż Sony zapowiedziało kontynuację serii, tym razem już na PlayStation 5. God of War: Ragnarok, bo taki tytuł nosić będzie gra, wzbudza wśród graczy niemało emocji. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie informacje i plotki dotyczące GoW: Ragnarok i przedstawić je w poniższym wpisie.

God of War: Ragnarok – kiedy premiera gry?

Niestety nie znamy dokładnej daty premiery God of War: Ragnarok. Oficjalny trailer, opublikowany przez Sony kilka miesięcy temu, wskazywał, że gra ukaże się w 2021 roku. Ostatnie doniesienia jednak sugerują, że premiera nowego God of War opóźni się na tyle, iż ostateczną datę trzeba będzie zakreślać w kalendarzu na rok 2022.

Okazuje się bowiem, że tytuł nie znalazł się w planach wydawniczych Sony na obecne dwanaście miesięcy, w przeciwieństwie chociażby do innego sztandarowego IP na PlayStation – Horizon Forbidden West.

Wciąż jednak nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia tych doniesień, więc istnieje prawdopodobieństwo, że koniec końców zobaczymy grę jeszcze w tym roku.

[Aktualizacja 09.09.2021] Na PlayStation Showcase 2021 nie poznaliśmy daty premiery GoW: Ragnarok

Jednocześnie twórcy zapowiedzieli, że już wkrótce powrócą z informacjami na ten temat. Rok 2021 możemy już z całą pewnością wykluczyć w kontekście premiery gry; na obecny moment najlepszym typem wydaje się kolejny rok, choć na próbę sprecyzowania tej daty raczej się nie porwiemy.

Przeczytaj też:

God of War 2 Ragnarok is coming

Trailer God of War: Ragnarok

Oficjalny zwiastun gry, jak już zdążyliśmy wspomnieć, został opublikowany jeszcze w 2020 roku. Sęk w tym, że prócz animacji z runami, napisu „Ragnarok nadchodzi” i roku premiery (który prawdopodobnie nie jest już aktualny) nie dowiadujemy się z niego nic.

Niemniej już sam fakt, iż pokazano cokolwiek oficjalnego, sprawił, że fani na całym świecie oszaleli z euforii.

[aktualizacja] Nowy trailer i pokaz gameplayu GoW: Ragnarok na PS Showcase 2021

Po więcej informacji na ten temat odsyłamy do tekstu: 

GoW: Ragnarok na PS5. Ale czy tylko?

Priorytetem twórców jest PlayStation 5. Co do tego nie ma chyba najmniejszych wątpliwości. Istnieje jednak szansa, że równolegle przygotowywana jest wersja na PS4, co z pewnością ucieszyłoby graczy, którym niska dostępność nowych konsol uniemożliwia hardware’owy upgrade.

W ostatnich kilkunastu miesiącach część tytułów ekskluzywnych z PlayStation 4 trafiała również na PC. Czy tak będzie również w przypadku God of War: Ragnarok? Osobiście wątpię, zresztą nawet jeśli tak by się stało, grę na pecetach zobaczylibyśmy pewnie co najmniej rok po premierze na konsole Sony.

playstation magazine god of war 2

Ostatecznie nie będzie dopisku „Ragnarok” w tytule nowego God of War?

To dość ciekawa kwestia. Prawdę mówiąc, ani Santa Monica Studio, ani Sony, nie potwierdzili oficjalnego tytułu gry. W zwiastunie, który opublikowano, pojawia się jedynie napis „Ragnarok nadchodzi”, co bynajmniej nie musi oznaczać, że gra dostanie dopisek „Ragnarok”. Może chodzić przecież wyłącznie o nawiązanie do fabuły gry, klimatu i mitologii, której będzie dotyczyła. Prawdę mówiąc, to media stworzyły na własną potrzebę tytuł God of War: Ragnarok.

Faktyczny tytuł God of War 2 może być zupełnie inny.

God of War: Ragnarok opóźniona premiera

God of War 4 (2018) – remaster na PlayStation 5

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się premiery nowej odsłony serii, Sony przygotowało odświeżoną wersję God of War 4 z 2018 roku, dostosowaną do możliwości konsol PlayStation 5. Zwiększono m.in. rozdzielczość do 4K, przy jednoczesnym zachowaniu 60 klatek na sekundę.

Źródła: gamerant.com, gamesradar.com, gamespot.com, materiały własne