Battlefield 2042 (Battlefield 6) – data premiery, trailer, informacje i przecieki. Co wiemy?

Battlefield to jedna z najbardziej znanych gier FPS w historii. Ostatnia część wydana została w 2018 roku, a więc minęło już trochę czasu. 2021 rok ma jednak przynieść nową odsłonę – Battlefield 6. Co wiemy o najnowszej produkcji Electronic Arts?

Battlefield 2042 – data premiery

Data premiery Battlefielda 2042 (nazywanego wcześniej roboczo Battlefield 6) oficjalnie nie została jeszcze potwierdzona, ale gra ukaże się najprawdopodobniej w październiku. Tytuł zostanie wydany w trzech wersjach: Standard, Gold, Ultimate. Możliwe, że dwie ostatnie będą dostępne już od 15 października. 

Najnowszy Battlefield został już zaprezentowany na pierwszym trailerze. Potwierdza on, że gra otrzyma nazwę Battlefield 2042.

Battlefield 2042 w wersji alpha już w lipcu?

Tom Henderson, który niejednokrotnie przekazywał wiarygodne informacje odnośnie Battlefielda 2042, za pośrednictwem Tweetera poinformował, że wersja alpha gry pojawi się w lipcu. Nie podał konkretnej daty, ale stwierdził, że nastąpi to najprawdopodobniej po evencie EA Play.

Przeczytaj też: The Sims 5 – co wiemy o kolejnej odsłonie kultowej serii?

Battlefield 2042 – trailer

9 czerwca EA pokazało najnowszy trailer Battlefielda. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się świetnie: 

Battlefield 2042 – gameplay trailer

Zgodnie z obietnicą, 13 czerwca twórcy pokazali zwiastun prezentujący rozgrywkę. Jakby tego było mało, dowiadujemy się z niego, że kolejną dawkę nowego BF’a dostaniemy 22 czerwca.

Battlefield 2042 – screeny

Battlefield 2042 (Battlefield 6) jeszcze przed publikacją trailera przeciekał niczym dziurawy dach. Screeny, które pojawiały się w sieci, zdradzały prawie 80% zwiastuna. 

Wszystkie screeny pochodzące z niedawnego przecieku zobaczycie na stronie imgur.com. Mówiąc pół żartem, pół serio, jeśli stronę przewiniecie dość szybko, poznacie zwiastun Battlefield 2042.

Battlefield 2042 (Battlefield 6) – fabuła może dotyczyć konfliktu: Rosja vs NATO

Coraz więcej przecieków dotyczy fabuły Battlefielda 2042. Konflikt, w którym jedną ze stron jest Rosja, to historie, które pojawiają się w FPS-ach regularnie. Nie inaczej ma być w BF2042, którego fabuła może dotyczyć starć Rosjan z krajami NATO lub z USA.

Fikcyjny konflikt ma zabrać graczy między innymi do Songdo, Dohy, Egiptu, Brani Island, Alang czy Queen Maud Land. Jego rozmiary mają być równoznaczne z III wojną światową. Genezą starć ma być klęska żywiołowa, wywołana przez anomalia pogodowe. Mocarstwa będą więc walczyć głównie o surowce.

Battlefield 2042 ma być kampanią dla wielu graczy, ale kwestia fabuły nie będzie całkowicie pominięta. Gra będzie pełna nowoczesnych broni, robotów i pojazdów (co zresztą pokazuje trailer). W kampanii będzie można wcielić się w obydwie strony konfiktu.

Sprawdź również: Wiedźmin 4 – kiedy premiera? Kto głównym bohaterem? Co z trailerem? Plotki i przecieki 

battlefield

Battlefield 2042 (Battlefield 6) – platformy. Gra pojawi się na nowe i starsze konsole

Battlefield zostanie wydany na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, a także konsole starszych generacji – PS4 i Xbox One. Potwierdził to Andrew Wilson, dyrektor generalny EA podczas spotkania firmy w sprawie wyników finansowych. W grze zastosowana ma być najnowsza wersja silnika Frostbite, co zagwarantuje najwyższej jakości oprawę graficzną. Twórcy chcą dać graczom maksymalne wrażenia z gry, dzięki szczegółowo opracowanej fizyce, sztucznej inteligencji i natury gry.

Zdecydowanie lepiej gra ma się prezentować oczywiście na konsolach nowych generacji. W końcu są to urządzenia o większej wydajności. Dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen stwierdził, że Battlefield 2042 na nowe generacje ma być bardziej spektakularny. Twórcy szczególnie dużo czasu poświęcili zniszczeniom, jakich będzie można dokonać w rozgrywce. Fani totalnej rozwałki z pewnością będą zadowoleni.

Sprawdź też: God of War Ragnarok – data premiery, trailer, plotki. Co na ten moment wiemy o superprodukcji na PS5?

Battlefield 2042 – informacje. Mapy na 128 graczy

Mapy w Battlefield 2042 (Battlefield 6) mają być zaprojektowane pod bardzo dużą liczbę graczy, większą niż do tej pory. Lokacje pomieszczą nawet 128 graczy. Bardzo możliwe, że mapy będą jednymi z największych, jakie do tej pory pojawiły się w FPS-ach.

W Battlefield 6 ma pojawić się również popularny obecnie tryb battle royale. Ma to być zresztą konkurent dla Call of Duty: Warzone, które odniosło wielki sukces. Nie wiadomo jednak, czy battle royale pojawi się jako osobna i darmowa gra, na wzór CoD, czy będzie włączony do BF6. W trybie multiplayer będziemy mogli wybrać cztery klasy postaci, które spersonalizujemy perkami. 

Źródło: techradar.com / YouTube