Aplikacja mBanku trafi do AppGallery

Wiele osób rezygnuje z zakupu smartfonów Huawei z uwagi na brak aplikacji bankowych. To się zmienia. mBank jest pierwszym bankiem w Polsce, który zapowiedział wprowadzenie aplikacji mobilnej do sklepu AppGallery.

Banki wiedzą, że Polacy lubią sprzęt Huawei

Krzysztof Olszewski z mBanku napisał dziś na Twitterze (7 maja 2020), że 20% klientów mBanku korzysta ze sprzętu Huawei. 

Chodzi głównie o smartfony, bo to na nich mamy aplikacje bankowe. Odkąd Google cofnęło certyfikację, nowe smartfony Huawei ukazują się już bez sklepu Play, w którym jeszcze w 2019 roku pobieraliśmy apki banków.

W odpowiedzi Huawei rozpoczął promowanie własnego sklepu – AppGallery, będącego częścią ekosystemu HMS. Sklepowi daleko jeszcze do zasobności konkurencji, jednak na wiele kwestii dałoby się spojrzeć przez palce, gdyby nie brak owych aplikacji bankowych.

Wprawdzie da się je sklonować i wtedy normalnie działają zarówno przelewy online, jak i płatności zbliżeniowe, jednak nie mamy dostępu do aktualizacji. Dla większości użytkowników jest to już mocno kłopotliwe, bo żeby mieć aktualną aplikację, trzeba co jakiś czas ponawiać klonowanie telefonu, a przynajmniej aplikacji.

Jednak banki nie lekceważą liczebności sprzętu Huawei w Polsce i rozpoczynają współpracę z chińskim gigantem. Pierwszym, który oficjalnie ogłosił wejście do AppGallery, jest mBank.

Huawei informuje, ale nie znamy daty

Wiadomość o kooperacji mBanku z Huawei nie jest jednostronna. Firma Huawei również pokazuje ją na swoim Twitterze.

W obu źródłach nie podano jednak dokładnej daty. Informacja – JUŻ WKRÓTCE – musi na razie wystarczyć, niemniej można wnioskować, że prace są w zaawansowanej formie. Przepisanie kodu nie jest tak pracochłonne, jak kwestie zabezpieczeń oraz aktualizacji. W mojej opinii po dopięciu tych właśnie kwestii ujrzymy konkretny dzień i miesiąc premiery aplikacji mBank w AppGallery.

Co potem? Mam nadzieję, że śladem mBanku pójdą kolejne. Mimo wszystko jest to dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy nowych smartfonów Huawei, a także dla tych, którzy wahają się jeszcze – kupić czy nie kupić?

Recenzje smartfonów Huawei z HMS

Chcesz wiedzieć jak się korzysta ze smartfonów pozbawionych usług Google? Przejdź do poniższych tekstów:

Zobacz wszystkie smartfony Huawei w x-kom