Rozwijaj kreatywność dziecka z zabawkami od Hasbro

Chcesz, żeby Twoja pociecha rozwijała swoje pasje, zainteresowania, zdolności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i inne? Propozycją mogą być kreatywne zabawki i gry firmy Hasbro. Dadzą Tobie i Twojemu maluchowi sporo frajdy, a przy okazji pomogą mu ćwiczyć i rozwijać różne umiejętności. Poznaj kreatywne zabawki Hasbro, które przedstawiamy w tym małym rankingu.

Kreatywne zabawki i gry od Hasbro 

Hasbro to jedno z największych przedsiębiorstw zabawkarskich na świecie. Od 1942 skupione jest na produkcji zabawek. W asortymencie firmy można znaleźć wiele serii zabawek i gier, które pomagają rozwijać kreatywność. To interesujące pozycje, które rozbudzają ciekawość dziecka, pozwalają mu na wymyślanie interesujących przygód w fantastycznych światach (znanych także z innych universów) oraz rozwijają różne potrzebne w życiu umiejętności. Wiele gier to również propozycje dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych.  

Kobieta dziewczynka grają w Monopoly zabawki kreatywne Hasbro
Źródło: Hasbro

Sprawdź, które zabawki od Hasbro sprawią Twojemu dziecku najwięcej radości i pomogą mu rozwijać swoją kreatywność.

Poznaj TOP 5 kreatywnych zabawek Hasbro 

Play-Doh Wizyta u weterynarza 

Play-Doh Wizyta u weterynarza ton zestaw, który z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom czworonogów. Najpierw można pomóc zapuścić pieskowi kolorową sierść, a następnie wystylizować ją według upodobań. A po udanej wizycie w salonie piękności można wsadzić pupila do nosidełka i wziąć go na spacer. W zestawie znajdują się: figurka pieska, nosidełko, stetoskop ze stemplem, strzykawka, foremka termometr, 2 stemple bandaża, pudełko plastrów, wałek, pęseta, nożyczki, nożyk oraz 5 tub ciastoliny Play-Doh. 


Play-Doh Świnka Peppa Samochód z lodami 

Pora na kolorowy i pyszny, lodowy deser. Świnka Peppa i jej młodszy brat George chętnie dołączą do zabawy z Twoim maluchem. Figurki ulubionych bohaterów można umieścić w kabinie furgonetki z lodami i zabrać się za przyrządzanie fantazyjnego deseru. W naczepie należy umieścić jedną z trzech foremek i napełnić ją kolorową ciastoliną. Z boku furgonetki znajdują się mniejsze foremki, a tylne koła odciskają na deserze plamy z syropu. W zestawie Play-Doh Świnka Peppa Samochód z lodami znajdują się: furgonetka z lodami, 3 foremki, 2 figurki, 2 patyczki do lodów, rożek do lodów, plastikowy nóż i 5 tub ciastoliny Play-Doh. 


Hasbro Ka-Blab 

Jeśli szukasz rozrywki dla całej rodziny, to sprawdź planszową grę logiczną Hasbro Ka-Blab. Gra polega na tym, żeby w określonym czasie wypowiedzieć maksymalnie dużo słów z danej kategorii. Kiedy elektryczny licznik wskaże koniec czasu, gracz przegrywa i musi oddać żeton. Wygrywa gracz, który jako ostatni zostanie z żetonami. W zestawie znajdują się elektroniczny licznik czasu, 3 kostki do gry, 200 kart kategorii oraz 18 żetonów. 


Hasbro Moje pierwsze Monopoly 

Ta gra to nie tylko świetna rozrywka dla całej rodziny, ale także świetne narzędzie dydaktyczne. Zasady inspirowane są klasycznym Monopoly, jednak tę wersję można dostosować do wieku młodych graczy. Hasbro Moje pierwsze Monopoly zawiera dwustronną planszę z dwoma poziomami trudności. Jedna strona przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat, a druga dla dzieci od 6 lat. Każda strona ma oddzielne zasady i oddzielny zestaw kart. Kto dostanie tytuł małoletniej lub małoletniego milionera?  

Hasbro Cluedo 

Słynna gra dla miłośników historii kryminalnych i opowieści detektywistycznych. Pozwala rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, dedukcji, kojarzenia faktów i uważnej obserwacji. Historia Hasbro Cluedo kręci się wokół zabójstwa doktora Czarneckiego w jego posiadłości. Mamy 6 podejrzanych oraz 9 przedmiotów, którym mogli dokonać zbrodni. Panna Scarlett, wielebny Green, prof. Plum, dr Orchid (nowa postać w grze)… – kto z nich jest winowajcą? Gracze przechodzą po pokojach rezydencji, wypytują innych… Wygrywa ten, kto pierwszy wskaże zbrodniarza. Cluedo to rozrywka dla 2-6 osób w wieku od 8 lat. 


Hasbro kreatywne zbawki Świnka Peppa
Źródło: Hasbro

Postaraj się poszukać czegoś, co zainteresuje dziecko i zapewni mu długie godziny i dni zabawy. Zobacz, czy wskazywane są umiejętności, które dziecko rozwinie dzięki takiej zabawce poćwiczy lub rozwinie albo spróbuj je samodzielnie określić na podstawie opisu. Sprawdź, czy dana gra lub zabawka nie łączy się ze filmem, serialem, komiksem, które dziecko bardzo lubi.

Hasbro ma w swoim asortymencie różne edycje gier, które zainteresują nie tylko najmłodszych i mogą być zabawą dla całej rodziny. Monopoly, Cluedo, Ryzyko, Gra w życie, Zgadnij kto to?, Taboo (także wariant Junior), Operacja czy Jenga. Jeśli chodzi o zabawki kreatywne, są na przykład zestawy Play-Doh, które umożliwiają tworzenie kolorowych rzeczy z masy plastycznej oraz specjalnych dołączonych form i wytłaczarek

Źródło: Hasbro