Zabawki kreatywne – jedyne ograniczenie to wyobraźnia

Zbliża się Dzień Dziecka, więc pora pomyśleć o prezentach. A nie ma nic przyjemniejszego, niż uśmiech dziecka wywołany udanym podarkiem. Być może Twoja pociecha jest już za duże na pluszaki i lale, a w pudełku z samochodami nie ma już miejsca na kolejnego matchboxa. Może ciągle szuka czegoś nowego i z pasją odkrywa świat? Warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i wybierać zabawki kreatywne, które dostarczają nie tylko wspaniałej, długiej rozrywki, ale wspierają też rozwój. Zapraszam do lektury.

Po co zabawiać kreatywnie?

Upominki dla naszych milusińskich to niekiedy nie lada wyzwanie, a przy wyborze prezentu często zastanawiasz się, czy aby na pewno wybrana zabawka będzie odpowiednia. Jeśli podejdziesz kreatywnie do zakupu prezentu, to poprzez proponowane zabawki i zabawy możesz również wspierać ich rozwój i dodatkwo zająć ich na dłuższy czas😉.

Kreatywne zabawki i zabawy dają dzieciom wolność. A przecież nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wychodzenie poza schematy i odkrywanie nowych możliwości. Tworzenie własnej ciastolinowej biżuterii czy wymyślanie wielokolorowych stworków i kosmicznych pojazdów będą świetną inspiracją, która zaowocuje w późniejszym, dorosłym życiu.  

Warto poruszać zwojami mózgowymi pociech, bo jak wiadomo realizowanie przez nie własnych pomysłów i wyobrażeń buduje w nich poczucie własnej wartości i daje poczucie spełnienia. Poprzez tworzenie szalonych kreacji dzieci mogą też wyrażać siebie i swoje emocje, dzięki temu dowiemy się, jakimi nieograniczonymi pokładami wyobraźni dysponują. Dajmy się porwać radosnej, kreatywnej zabawie i spędźmy z milusińskimi wiele radosnych chwil, bo któż nie chce, by dzieciństwo było najszczęśliwszym okresem w życiu naszych pociech..

Play-Doh

Kiedyś wydawało mi się, że Play-Doh jest mocno przereklamowane – dopóki nie przekonałam się na osobistych doświadczeniach. Od momentu, kiedy córka przestała brać do buzi wszystko co miała w zasięgu wzroku, zaczęłam zaopatrzać nasze domowe zapasy w masy plastyczne. Mimo że na rynku jest wiele podobnych, a zarazem tańszych, żadna nie spisuje się tak dobrze, jak Play-Doh.

animal play-doh
Play-Doh Farma Kucyk wystawowy

Plusy i minusy zabawy Play-Doh

Dlaczego w ogóle warto proponować dziecku i to w każdym wieku zabawę ciastoliną Play-Doh?

Do plusów należą:

  • rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo ruchowej,
  • trening koncentracji,
  • pobudzanie wyobraźni i kreatywności,
  • do zabawy samodzielnie bądź wieloosobowo, a nawet międzypokoleniowo.

Minusów nie znalazłam😊

play doh zestaw 20 tub
Play-Doh Zestaw 20 tub

Czym jest Play-Doh? Jest to ciastolina, ale jej pełnego składu producent nie podaje, gdyż jest zastrzeżony. Wiadomo natomiast, że składniki są naturalne. Play-Doh sporo się różni od wszystkim znanej plasteliny. Jest dużo przyjemniejsze w dotyku, ładnie pachnie i nie zostawia tłustego filmu na dłoniach. Masa jest bardzo miękka i plastyczna, dzięki czemu łatwo przepuszcza się przez wszelkiego rodzaju prasy i wyciskarki. Bez problemu wykrawa się z niej bajeczne formy i modeluje fantazyjne kształty. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia. 

Play-Doh Fryzjer nowy zestaw

Play-Doh dostępne jest zarówno w pojedynczych, kolorowych tubach, jak i pięknych kreatywnych zestawach. Dołączone do pakietu ruchome zabawki zawsze są częścią jakiejś historii. Teraz producent proponuje zestawy z serii Kitchen Creations, Whells oraz Animal Crew. Oprócz pakietów w tych konkretnych seriach są jeszcze dostępne zestawy samodzielne, w których znajdziemy na przykład bohaterów Toy Story, narzędzia małego majstra czy konewkę dla młodej ogrodniczki. Sprawdź który zestaw będzie idealny dla Twojego dziecka.  

Janod Zestaw kreatywny Mozaika

Twoje dziecko znika na długie godziny przy pracach plastycznych? Uwielbia tworzyć, kreować i wyklejać, a potem prezentować swoje prace i ozdabiać nimi pokój? Jeśli w odpowiedzi padło chociaż jedno „tak”, to kreatywne mozaiki Janod będą świetną zabawą dla Twojego malca. Zestawy zawierają kolorowe plansze, które trzeba uzupełnić piankowymi kształtami, bądź błyszczącymi cekinami. Gotowe, wyklejone prace, będą wspaniałym elementem dekoracyjnym dziecięcego wnętrza. Tańczące baletnice, fantastyczne stworzenia czy urocze wróżki – który zestaw spodoba się Twojemu dziecku najbardziej?

janod mozaika fantastyczne zwierzęta
Janod Zestaw kreatywny Mozaika Fantastyczne stworzenia 7+
janod mozaika balentice
Janod Zestaw kreatywny Urokliwe cekiny Baletnice 7+
janod mozaika wrozki
Janod Zestaw kreatywny Mozaika Wróżki 5+

Janod Układanka drewniana magnetyczna Układ słoneczny

Jeśli masz w domu przyszłą kosmonautkę lub kosmonautę, to ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę. Układanka magnetyczna Układ Słoneczny daje wiele możliwości kreowania wszechświata, dzięki czemu będzie towarzyszyła w podróżach kosmicznych przez długi czas. Zestaw zawiera 20 magnesów przedstawiających planety, astronautów, rakietę kosmiczną, satelitę i wiele innych. Oprócz tego z dołączonego plakatu młody astronauta dowie się rozmaitych ciekawostek o wszechświecie. Mamy więc naukę przez zabawę, a w dodatku przepiękną ozdobę na ścianę w pokoju malca.

Janod Układanka drewniana magnetyczna Układ Słoneczny

Cool Maker KumiKreator

Jeśli Twoja córka lubi DYI, a jednocześnie lubi nosić ozdoby, to ten zestaw do tworzenia biżuterii będzie spełnieniem jej marzeń. Ułatwi on tworzenie wielokolorowych, stylowych naszyjników i bransoletek. Stworzenie własnoręcznej biżuterii będzie powodem do dumy, a w przyszłości może być inspiracją do tworzenia innych własnych projektów.

Wszystkie niezbędne do tworzenia ozdób akcesoria znajdują się w zestawie, a więc zaraz po wyciągnięciu z opakowania można przystąpić do kreatywnej zabawy. Maszyna Cool Maker jest prosta w obsłudze, a szpule z nićmi szybko wpadają na swoje miejsce. Dziewczynki mogą wybrać jeden ze schematów z broszury lub zaprojektować własny, oryginalny wzór. Następnie należy umieścić wybrane kolory nici w maszynie KumiKreator zgodnie z projektem. Kręcenie rączką rozpocznie proces tworzenia wyjątkowej biżuterii. Kiedy ozdoba będzie gotowa, wystarczy wyciągnąć ją z maszyny i wykończyć za pomocą zapięcia. Poznaj Cool Maker KumiKreator.

Cool Maker KumiKreator
KumiKreator maszyna do szycia

To tylko niektóre z kreatywnych zabawek jakie dostaniesz w sklepie al.to. Co zatem wybrać? Zobacz, które zabawki kreatywne będą najbardziej pasować do Twojego dziecka. Można iść w bezpiecznym kierunku i wybrać zabawkę pasującą do obecnych zainteresowań dziecka, ale można też kreatywnie zainspirować dziecko czymś zupełnie nowym i odkrywać wspólnie z nim nowe inspiracje.