Wyjaśniamy, czym jest Smart TV

Mnogość oferowanych przez producentów opcji przy wyborze telewizora sprawia, że bardzo łatwo się w nich zgubić. Oprócz ogólnego designu oraz obrazu w przyzwoitej jakości, warto pomyśleć o wnętrzu i potencjale sprzętu. Slogany reklamowe krzyczą, że im bardziej sprzęt jest Smart tym lepiej. Smart, czyli właściwie jaki?

Co da Ci Smart TV?

Aby Smart TV spełniał założoną rolę, niezbędne jest połączenie urządzenia z Internetem. W związku z tym, telewizory określane mianem Smart posiadają wbudowany moduł Wi-Fi oraz alternatywnie gniazdo Enthernet, umożliwiające tradycyjne podłączenie do sieci – za pomocą kabla.

Połączenie z Internetem jest niezbędne do korzystania z serwisów VOD, oferowanych przez ten rodzaj telewizorów. Za pomocą urządzenia podłączonego do Internetu, komfortowo obejrzysz ulubiony serial na Netflixie, HBO GO, ale także skorzystasz z YouTube czy Spotify. Co ważne, większość z wymienionych aplikacji jest z automatu zainstalowana w zintegrowanym systemie Smart i do płynnego działania wymaga jedynie połączenia z siecią. 

smart TV

System Smart TV

Wiele z modeli Smart TV posiada swoje autorskie systemy, które stworzone są najczęściej przez określoną markę. Do najpopularniejszych należą m.in. Tizen OS oraz webOS. dużą popularnością cieszą się także sprzęty działające w oparciu o system Android, znany ze smartfonów. Więcej o systemach Smart przeczytasz w naszym poradniku: Podpowiadamy, jaki telewizor kupić. Przegląd popularnych modeli.

Smart TV to przede wszystkim wygoda

Smart TV stanowi bogaty zbiór inteligentnych funkcji, zapewniających szybką i komfortową obsługę sprzętu, np. głosową lub kinetyczną – poprzez gesty. Rejestracja w określonych serwisach przebiega sprawnie, za pomocą jednego dedykowanego pilota. Logowanie się do serwisów również jest błyskawiczne – w niektórych modelach odbywa się np. przy pomocy kamery. Innymi słowy, wszystko przebiega o wiele szybciej i efektywniej niż w przypadku odbiorników pozbawionych tej funkcji.

smart tv

SmartThings

Coraz więcej systemów Smart może pochwalić się także opcją SmartThings. Jest to aplikacja, za pomocą której telewizor może stać się centrum dowodzenia inteligentnym domem. Jeżeli tylko pozostałe urządzenia na to pozwalają, możesz je bezproblemowo sparować.

Połączenie ze smartfonem czy głośnikami oraz zarządzanie z ekranu to dla SmartThings żaden problem. Z powodzeniem pozwoli również na sterowanie odkurzaczem, pralką, a nawet sprawdzi, co masz w lodówce.

urządzenia smart

Biorąc pod uwagę możliwości i cały czas udoskonalany system oferowany przez telewizory Smart nie sposób odmówić sobie refleksji, że z całą stanowczością zasługują one na miano multimedialnego centrum rozrywki i skutecznego sposobu na zarządzanie nowoczesnym domem.

To już nie tylko zwykłe odbiorniki, ale designerski i inteligentny sprzęt dbający zarówno o znakomitą rozrywkę, ale również wysoki poziom komfortu w codziennym życiu. Widać to kierunku, w jakim rozwijają się panele TV, czego najlepszym przykładem jest telewizor Micro LED oraz modele QLED.

Zobacz przykładowe modele 
Smart TV
Zapoznaj się też z pełną ofertą telewizorów w x-kom.