Zmiany na TikToku. Pod lupą znalazło się bezpieczeństwo i wiek użytkowników

Z TikToka na całym świecie korzystają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. Najpewniej w związku z tym, twórcy portalu społecznościowego wprowadzają zmiany, które obejmą konkretne grupy wiekowe. I nic w tym dziwnego, bo nie jest tajemnicą, że wielu użytkowników z biegiem czasu po prostu… dorasta, przez co ma zupełnie inne potrzeby, niż wcześniej. Jakie? O tym (i nie tylko) poniżej.

Jakie zmiany na TikToku przyniesie jesień 2022?

TikTok od początku swojego istnienia przyciąga uwagę kolejnych użytkowników możliwością błyskawicznej komunikacji i niezwykle kreatywną formą wyrażania siebie. Do tej pory, aplikacja ta uznawana była przede wszystkim za „platformę pokolenia Z”, czyli właściwie samych młodych użytkowników. Coraz częściej można się jednak spotkać z poglądem, że dziś TikTok staje się bardziej uniwersalnym i przede wszystkim: międzypokoleniowym miejscem.

Swoimi działaniami potwierdzają to także twórcy TikToka, którzy wprowadzają zmiany dopasowane do wieku konkretnych użytkowników, dbając przy tym o bezpieczeństwo najmłodszych odbiorców. 

Czego jeszcze można się spodziewać na platformie? Bez względu na wiek, TikTok udostępnia także nowe narzędzia do edycji materiałów foto i wideo – tak, aby publikowane na platformie społecznościowej materiały były jeszcze atrakcyjniejsze dla widzów. Popularna aplikacja  nadal ma też zamiar walczyć z dezinformacją, która w dzisiejszych czasach jest wszechobecna – szczególnie w socialmediowym świecie. 

Przeczytaj też:

🤳 Co to jest TikTok Now? Poznaj nową przestrzeń dla twórców

🤳 TikTok bez rejestracji. Jak oglądać filmy na Tiktoku bez konta?

🤳Co zrobić, żeby być w „Dla Ciebie” na TikToku?

jak zarabiać na tik toku

Transmisje LIVE dla użytkowników powyżej 18. roku życia

Znana na całym świecie platforma społecznościowa potwierdziła ostatnio, że od 23 listopada 2022 transmisje na żywo będą mogli prowadzić wyłącznie użytkownicy, którzy ukończyli 18 lat. Co więcej, zadecydują oni także, czy ich transmisja powinna trafić do wszystkich, czy wyłącznie do dorosłych odbiorców.

O co chodzi? Według zapewnień przedstawicieli TikToka liczy się przede wszystkim to, aby społeczność mogła jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie dają transmisje live, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa użytkowników – szczególnie tych najmłodszych. Filtracja i udostępnianie wybranych treści ze względu na ich rodzaj, a także zmiany dotyczące transmisji LIVE pozwolą twórcom na zbudowanie wartościowych więzi z adekwatną grupą odbiorców, a w efekcie na sprawniejsze zarządzanie treścią, m.in. właśnie podczas spotkań LIVE.

Opcja Multi-Guest

Kolejną zmianą, która dotyczy transmisji LIVE na TikToku jest funkcja Multi-Guest, która pozwala na prowadzenie spotkania na żywo aż z pięcioma osobami na raz. Ale to nie wszystko. Każda z nich ma w tym czasie możliwość zmieniania ustawień, np. obiektywu. Może też np. dodawać efekty i naklejki, filtrować komentarze, a nawet samodzielnie wybierać moderatorów transmisji.

tiktok zarabianie

Nowe narzędzia do edycji treści na TikToku

Ta zmiana ma przede wszystkim pomóc łatwo dostosować materiały wideo, dźwięki, zdjęcia i tekst w jednym miejscu. Zgodnie z potrzebami twórcy. I to nawet tego najbardziej wymagającego. 

Zapowiedziane przez TikToka narzędzia umożliwią m.in: kadrowanie, przycinanie i regulowanie prędkości filmów. Pozwolą także na nakładanie zdjęć i materiałów wideo na siebie. Oprócz tego, można się tu też spodziewać opcji modyfikowania dźwięków oraz możliwości edytowania, pozycjonowania i decydowania o czasie wyświetlania napisów. Co więcej, wydłużono również opisy pod treściami publikowanymi na TikToku. Teraz wyniosą do 2200 znaków. 

Co ciekawe, TikTok wprowadza także tryb Photo Mode. To z kolei oznacza, że użytkownicy platformy będą mogli publikować zdjęcia w formie karuzeli. Dokładniej chodzi o to, że wybrane przez nich obrazy automatycznie będą wyświetlały się jeden po drugim, tworząc spójną treść. 

Nieustanna walka z dezinformacją 

Czy wiecie, że tylko w drugim kwartale 2022 roku usunięto ponad 113 mln filmów, które były niezgodne z polityką bezpieczeństwa na TikToku? Platforma już dawno zasłynęła z tego, że walczy o komfort i bezpieczeństwo swoich użytkowników oraz skutecznie zapobiega szerzeniu wśród nich dezinformacji. 

Do najważniejszych działań w tym zakresie, tylko w ostatnim czasie, można zaliczyć m.in. usprawnianie modeli uczenia maszynowego, które mają dynamicznie dostosowywać się do nowych metod dezinformacji, czy uruchomienie programu fact-checkingowego, który pozwala kodować i wyłapywać coraz to nowe fake newsy pojawiające się w sieci.

 

tik tok dziewczyny nagrywanie
Źródło: TikTok/informacja prasowa, cyberdefence24.pl, opracowanie własne