Co to jest TikTok Now? Poznaj nową przestrzeń dla twórców

Liczy się to, co dzieje się tu i teraz. Pewnie właśnie dlatego kolejne platformy społecznościowe stale wdrażają nowe funkcje, które z założenia mają podnosić jakość doświadczeń użytkowników. Przykładem może być TikTok, który wprowadza TikTok Now. Funkcja o wdzięcznej nazwie pozwoli na uchwycenie ulotnych momentów w 10-sekundowym filmie lub na zdjęciu. Sprawdźmy szczegóły.

TikTok Now – co to jest?

Autentyczne i spontaniczne statusy na TikToku? Teraz to możliwe. Wygląda na to, że mordercze przygotowania postów do publikacji na jednej z ulubionych platform społecznościowych ustępują miejsca zdjęciom i filmom, które dzieją się tu i teraz. Wszystko za sprawą nowej funkcji TikTok Now, która umożliwi podzielenie się bieżącymi sytuacjami ze swojego życia w 10-sekundowym materiale. 

tiktok telefon logo

Dzięki opcji TikTok Now, członkowie społeczności będą mogli pokazać swoim znajomym to, co w danym momencie robią, a w efekcie intensywniej odczuwać wzajemną komunikację. 

Największą atrakcją tej nowości jest więc fakt, że działa ona z zaskoczenia – co jakiś czas użytkownicy dostaną przypomnienie z prośbą o nagranie filmu lub udostępnienie zdjęcia w tym konkretnym momencie – uchwyconego zarówno przednim, jak i tylnym aparatem. Powód? Zrobienie go w ten sposób pozwoli nie tylko na spontaniczny autoportret, ale i pokazanie, czym się aktualnie zajmujemy. 

Jak korzystać z TikTok Now? 

TikTok Now będzie dostępny dla polskich użytkowników już od początku najbliższego tygodnia. 

Osoby zainteresowane tą funkcją będą mogły wybrać jedną z dwóch opcji jej wykorzystania. Wygląda to następująco :

  • od 19 września – w nowej, dedykowanej tej opcji aplikacji – TikTok Now
  • od 20 września – za pośrednictwem tradycyjnej aplikacji TikTok
TikTok Now to zupełnie nowa przestrzeń do dzielenia się swoimi treściami i pokazywania siebie w zupełnie inny sposób. Jestem przekonana, że nasza najnowsza funkcja, wspierana także poprzez dedykowaną aplikację, spotka się z entuzjazmem miliardowej społeczności TikToka na całym świecie, także w Polsce.
Paula Kornaszewska
Head of Operations TikTok CE
tik tok dziewczyny nagrywanie

(Nie)całkiem nowa funkcja 

Mimo że funkcja Now dopiero debiutuje na TikToku, to trzeba przypomnieć, że podobne rozwiązania są już praktykowane od jakiegoś czasu również na innych platformach, w tym np. na Snapchatcie.

Dowiedz się więcej:

🤳Podwójny aparat w Snapchatcie. Co to jest i jak działa?

Warto również zaznaczyć, że istnieje aplikacja BeReal, która od początku swoje założenia opiera głównie na spontanicznych materiałach i w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna.

Przeczytaj:

🤳Nowa aplikacja społecznościowa BeReal. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć

Źródło: TikTok