Huawei jeszcze bardziej skupi się na zdrowiu i kondycji użytkowników. Właśnie powstało laboratorium, które ma w tym pomóc

Jeśli jest miejsce, w którym technologia spotyka się ze zdrowiem, to zdecydowanie znajduje się ono w Helsinkach. To właśnie tutaj powstało mega nowoczesne i zaawansowane laboratorium Huawei Health Lab, którego misją są precyzyjne badania na temat zdrowia i aktywności oraz analiza realnych potrzeb użytkowników w tym zakresie. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej wpływać na rozwój technologii do noszenia spod szyldu technologicznego giganta. Sprawdź szczegóły.

Czym jest Huawei Health Lab?

Huawei Health Lab to najnowsza inicjatywa firmy Huawei, która skupia się na wsparciu zdrowia i aktywności jej użytkowników. Konkretniej mówiąc, chodzi o jedyne na świecie, innowacyjne laboratorium spod szyldu technologicznego giganta, które otworzono w Finlandii. Znalazło się w nim miejsce dla zaawansowanego sprzętu, ogromnej przestrzeni doświadczalnej, a także wyjątkowo rozbudowanych narzędzi i szerokiego zespołu specjalistów. Główną misją tych ostatnich jest badanie wpływu urządzeń do noszenia na zdrowie i aktywność fizyczną użytkowników oraz wyszukiwanie coraz to nowych rozwiązań w oparciu o realne potrzeby, co można z kolei śmiało potraktować jako odpowiedź na globalne trendy i rosnące oczekiwania konsumentów w tym temacie.

Huawei Health Lab Helsinki zdrowie i aktywność
fot. Huawei

Holistyczne podejście Huawei do tematu zdrowia 

A jak to wygląda w praktyce? Jak się okazuje, w Helsinkach zatrudniono zespół światowej klasy specjalistów z różnych dziedzin – od fizjologii po sztuczną inteligencję. Ich współpraca ma przynieść rozwój dotychczasowych algorytmów sportowych, ale również odkrywać nowe pomysły, które  będzie można zastosować w urządzeniach ubieralnych marki Huawei.

Cel jest jeden – badania mają wspierać kondycję i samopoczucie użytkowników technologicznej firmy. Tym bardziej, że do swojej dyspozycji mają oni np.  „niekończące się” baseny, a nawet symulatory narciarskie, które doskonale pomogą wczuć się w konkretną sytuację. Jednym słowem innowacyjne laboratorium Huawei w Helsinkach jest wyposażone w sprzęt, który umożliwia przeprowadzanie badań na niespotykaną dotąd skalę. Każdy aspekt zdrowia i sprawności będzie tu więc realnie sprawdzony i analizowany, by dostarczyć użytkownikom nie tylko danych, ale i wiedzy potrzebnej do poprawy ich kondycji czy stylu życia.

Watch GT 4 – najlepszy zegarek do zbierania informacji?

Sporą rolę w całym procesie badań przeprowadzanych w Huawei Health Lab odgrywa jeden z najnowszych zegarków spod skrzydeł tej marki. 

Mowa o modelu Huawei Watch GT 4, którego zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia są kluczowe dla precyzyjnego pomiaru danych fizjologicznych, co przekłada się na lepsze zrozumienie potrzeb użytkowników. To właśnie model Watch GT 4 będzie wykorzystywany w trakcie testów, aby gromadzić kluczowe dla procesu dane, a w konsekwencji odpowiedzieć na pytania – co jeszcze można dodać albo zmienić w dotychczasowym podejściu marki do funkcji monitorowania zdrowia i aktywności?

Huawei Health Lab Helsinki zdrowie i aktywność
fot. Huawei

Aktywność i zdrowie w zegarkach Huawei. Dlaczego to ważne?

Huawei od lat ze znakomitym efektem funkcjonuje na rynku urządzeń ubieralnych. Dzięki temu zna potrzeby i aspiracje użytkowników, które teraz dodatkowo chce pogłębiać. I nie ma co się dziwić, bo ostatnie badania na 8 tysiącach mieszkańców Europy pokazują, że aż  91% z nas pragnie poprawić co najmniej jeden aspekt swojego życia, a połowa nie jest zadowolona ze swojej kondycji fizycznej. Huawei, z pełną świadomością tych potrzeb, intensyfikuje działania nad algorytmami monitorowania zdrowia, aby ich sportowe opaski i inteligentne zegarki były nie tylko gadżetami, ale prawdziwymi partnerami w dążeniu do lepszego życia.

Co ciekawe, ta sytuacja ma też szerszy kontekst. Okazuje się bowiem, że współpraca z instytucjami badawczymi i uczestnictwo w inicjatywach, takich jak iCARE4CVD, potwierdzają zaangażowanie firmy w ogólną poprawę zdrowia sercowo-naczyniowego na skalę globalną. Takie partnerstwa zwykle mają realny wpływ na życie ludzi, dostarczając narzędzi do walki z przewlekłymi chorobami. W tym przypadku poprzez zaawansowaną technologię. 

Można więc powiedzieć, że laboratorium Huawei Health Lab w Helsinkach to więcej niż miejsce – to obietnica lepszego jutra, w którym technologia służy zdrowiu i dobru każdego z nas. Nie pozostaje zatem nic innego, jak trzymać kciuki za jego powodzenie!

Źródło: informacja prasowa Huawei