WhatsApp pozwoli na przesyłanie 100 zdjęć na raz. To nie jedyna nowość

Twórcy jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych ogłaszają zmiany, na które wielu z nas czekało już od dawna. Jedną z nich ma być zwiększenie transferu, które pozwoli na przesyłanie nawet do 100 zdjęć w jednej wiadomości. Biorąc pod uwagę, że dotychczas liczba ta nie przekraczała 30 plików, można śmiało stwierdzić, że zmiana jest… znaczna. Ale nie jedyna. Co jeszcze przynosi najnowsza aktualizacja aplikacji WhatsApp?

WhatsApp to prosty sposób na dzielenie się wrażeniami

Aplikacja WhatsApp jest jedną z najbardziej klasycznych przestrzeni komunikacyjnych w świecie social mediów. Co ciekawe, jej potencjał doceniają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. Tajemnicą tego sukcesu jest najpewniej jej prosta forma, której fundamentalną podstawą jest konto połączone z numerem telefonu. Nie bez znaczenia pozostają także dostępne tu formy komunikacji i wysoka kontrola bezpieczeństwa gromadzonych danych. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasze artykuły na ten temat:

📞 Whatsapp – jak działa? Wszystko co powinniście wiedzieć o najpopularniejszym komunikatorze na świecie

📞 Jak być niewidocznym na WhatsApp?

📞 Jak chronić swoje konto WhatsApp? Oto 7 najważniejszych zasad

📞 Co stanie się z Twoim kontem WhatsApp, jeśli nie zaakceptujesz nowej polityki prywatności?

📞 Jak zarchiwizować lub cofnąć archiwizację czatu na WhatsApp?

whatsapp

100 zdjęć w jednej wiadomości? Teraz to możliwe

Proste i szybkie wiadomości oraz połączenia internetowe, które obecnie dostępne są dla użytkowników WhatsAppa niemal na całym świecie, sprawiają, że każdy chce czerpać z tej wyjątkowej aplikacji możliwie jak najwięcej. Tym bardziej cieszyć może fakt, że z każdą aktualizacją, jej twórcy starają się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich odbiorców i konsekwentnie wprowadzają nowe funkcjonalności oraz udogodnienia, w konsekwencji wpływające na zainteresowanie oraz zadowolenie użytkowników.

I tak, przy okazji ostatniej aktualizacji oprogramowania, WhatsApp ogłosił aż cztery nowe funkcje, z czego jedna może przykuwać uwagę najmocniej. Chodzi o zwiększenie transferu podczas przesyłania plików w jednej wiadomości. 

Mówiąc najprościej, dzięki aktualizacji WhatsApp beta dla Androida 2.23.4.3, można udostępniać nawet do 100 zdjęć i filmów jednorazowo. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie musimy już wybierać zdjęć, które chcemy w danym momencie przesłać znajomym czy rodzinie, bo ogranicza nas limit. Od teraz będzie możliwe udostępnianie całych albumów, które mieszczą w sobie do 100 plików. 

Obecnie opcja ta dostępna jest dla użytkowników smartfonów z Androidem, jednak na podstawie analogicznych sytuacji z dużą pewnością można przypuszczać, że niebawem aktualizacja WhatsAppa zostanie udostępniona także w AppStore.

aplikacja whatsapp

Co jeszcze przynosi aktualizacja WhatsApp?

Oprócz zmiany limitu zdjęć w wiadomościach, bieżące aktualizacje zielonej aplikacji społecznościowej, zapewniają także:

  • nowy sposób opisywania udostępnionych dokumentów, a konkretniej możliwość dołączania indywidualnego podpisu podczas ich udostępniania;
  • opcję wybrania dłuższego tematu i opisu dla swoich grup – aby lepiej je opisywać i w efekcie jeszcze szybciej identyfikować;
  • funkcję spersonalizowanego awatara, która pozwala lepiej wyrazić siebie, tworząc spersonalizowaną naklejkę, zastępującą zdjęcie profilowe. 

Smartfony polecane do przeglądania social medió (i nie tylko):