Snapchat+ jest już dostępny w Polsce. Czym jest i co daje płatny pakiet na Snapie?

Snapchat+ to ogłoszony niedawno zestaw ekskluzywnych usług i funkcji dla najbardziej zaangażowanych członków społeczności spod żółtego logo z duszkiem. Znana na całym świecie platforma społecznościowa udostępniła je na zasadzie płatnej subskrypcji. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje Snapchat Plus, co oferuje i czy w ogóle się opłaca.

Co to jest Snapchat+?

Dzięki platformie społecznościowej Snapchat, użytkownicy z całego świata mogą swobodnie wyrażać siebie, żyć chwilą, poznawać świat i tworzyć społeczność, w której chcą funkcjonować. Nic dziwnego, że kreatorzy serwisu co rusz wprowadzają nowe rozwiązania, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić korzystanie z zasobów Snapa. 

Przykładem jednego z takich działań może być ogłoszony ostatnio pakiet płatnych usług i funkcjonalności o charakterze premium, czyli Snapchat+. Mówiąc wprost, jest to oferta dodatkowa Snapchata, działająca na zasadzie płatnej, abonamentowej subskrypcji.

Snapchat Plus oficjalnie został oficjalnie ogłoszony jako nowe narzędzie dla najaktywniejszych użytkowników platformy. Nie jest jednak odkryciem, że opcja ta jest przede wszystkim sposobem na monetyzację zysków ze stale rosnącej rzeszy użytkowników portalu. 

Sprawdź również:

🟡 Podwójny aparat w Snapchatcie. Co to jest i jak działa?

🟡 Jak zmienić nazwę na Snapie? Czy da się to zrobić?

🟡 Terapia przez Snapchat

snapchat plus +
fot. Snapchat

Co oferuje Snapchat Plus?

Wykupienie pakietu Snapchat+ gwarantuje unikalne korzyści, które mają za zadanie szybko i efektywnie spotęgować pozytywne wrażenia użytkowników korzystających ze znanej i lubianej na całym świecie platformy społecznościowej. 

Jedną z nich jest funkcja „Ghost Trails”, czyli tłumacząc na polski „Szlaki duchów”. Mówiąc najprościej, opcja ta pozwala zobaczyć lokalizację naszych znajomych ze Snapa, z ostatnich 24 godzin (naturalnie po wyrażeniu na to ich zgody). 

Inną ciekawą propozycją w Snapchat Plus jest dostępna wyłącznie tutaj możliwość podejrzenia, ile razy znajomi oglądali nasze snapy. Dzięki Snapchat+ można też przypiąć znajomego jako „BFF” w górnej części swojego czatu i dzięki temu mieć zawsze szybki dostęp do wspólnego okienka czatu. Innymi przywilejami z opłacania pakietu dodatkowego są np. dostęp do ekskluzywnej kolekcji różnych ikon Snapchata, czy możliwość wybrania tła z nowych zasobów Bitmojis. 

Co ciekawe, jeśli posiadamy pakiet Snapchat Plus i reagujemy na snapa znajomego, to nasze działania będą wyświetlane przed innymi i wylądują na górze jego listy. Z kolei przy naszym nicku pojawi się charakterystyczna gwiazdka, interpretowana przez twórców Snapchata jako prestiżowa odznaka dla użytkownika premium. 

Czy to wszystko, czego można się spodziewać po Snapchat+? Bynajmniej. Twórcy aplikacji społecznościowej twierdzą, że w przyszłości usługa będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne opcje.  

snapchat

Ile kosztuje Snapchat+? Kto może skorzystać?

Snapchat+ zadebiutował globalnie w czerwcu 2022. Obecnie jest już także dostępny w Polsce. Aby móc subskrybować Snapchat+, trzeba posiadać najnowszą wersję aplikacji.

Jak to działa? Wystarczy, że:

  • włączysz Snapchat na swoim urządzeniu mobilnym
  • wybierzesz button Snapchat+
    (znajdujący się w górnej części ekranu)
  • rozpoczniesz subskrypcję w adekwatnej dla siebie opcji
Jak można się też domyślić, do subskrypcji usługi Snapchat+ konieczne jest podpięcie do swojego konta odpowiedniej karty debetowej lub skorzystanie z funkcjonalności Google Pay. 

W polskiej wersji Snapchat Plus możemy wybrać jeden z dwóch modeli subskrypcji. Ich dokładna cena, w zależności od rabatu, jest podana w aplikacji, ale mniej więcej wygląda to następująco:

  • miesięcznego –  około 20 zł 
  • rocznego ze zniżką – około 210 zł

Snapchat pozwala także skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego, który jest całkowicie darmowy. Opłata za pakiet Snapchat Plus zostanie pobrana dopiero, gdy nie odłączymy jej przed jego upływem. 

Snapchat
Źródło: aplikacja Snapchat, support.snapchat.com, tecvalue.com