Jak zmienić nazwę na Snapie? Czy da się to zrobić?

Nazwa użytkownika jest jednym z ważniejszych elementów w mediach społecznościowych. Dobrze dobrana pozwala Cię łatwiej zapamiętać, stać się rozpoznawalnym, a także ułatwi nawiązanie z Tobą kontaktu lub polecenie Twojego profilu. Chociaż Snapchat nie umożliwia zmiany nazwy użytkownika, w każdej chwili możesz zmienić nazwę wyświetlaną. Sprawdź, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Zmiana nazwy użytkownika na Snapie – czy to możliwe?

Mimo że zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest nazwa użytkownika, czasem zdarza się, że zakładając gdzieś nowe konto, nie przywiązujemy do tego wagi. W większości przypadków zmiana nazwy w trakcie korzystania z konta nie przysparza większego problemu, jednak na Snapchacie nie jest to takie proste. W zasadzie całkowita zmiana jest po prostu niemożliwa. Ale spokojnie, nie oznacza to wcale, że do końca życia musisz tam widnieć jako User361281.

Po pierwsze oczywiście możesz zlikwidować konto i otworzyć nowe, ale wiemy, że jest to rozwiązanie mało praktyczne. Jest jednak rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz rezygnować ze swojego dotychczasowego konta, mianowicie istnieje możliwość zmiany nicku, czyli nazwy wyświetlanej, którą widzą wszyscy.

Oprócz tego możesz zmienić także np. kolor oraz czcionkę. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Wszystkie informacje zebraliśmy w dalszej części artykułu.

snapchat dodawanie muzyki do wideo tik tok

Snapchat – jak zmienić nick na iOS i Androidzie?

Jak już wspomnieliśmy, nie można zmienić nazwy użytkownika po utworzeniu konta. Kiedy tworzysz swój profil, wpisujesz nazwę użytkownika i ona pozostaje z Tobą na zawsze. Jednak to, co możesz dostosowywać i zmieniać tak często, jak chcesz, to nazwa wyświetlana, która jest widoczna tuż pod zdjęciem profilowym lub bitmoji.

Oto kilka prostych kroków, które musisz wykonać, by nazwę wyświetlaną Snapchata za pomocą aplikacji mobilnej na iPhonie lub Androidzie:

  1. Otwórz aplikację Snapchat i stuknij swoje zdjęcie profilowe lub bitmoji, aby otworzyć swój profil.
  2. Stuknij nazwą konta pod Bitmoji lub ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.
  3. Jeśli wybrałeś opcję Ustawienia, w sekcji Moje konto wybierz Nazwa, aby usunąć, edytować lub wpisać nową wyświetlaną nazwę.
  4. Wprowadź nową nazwę wyświetlaną Snapchata.
  5. Po wprowadzeniu nowej nazwy wyświetlanej dotknij Zapisz, a wszyscy zobaczą ją w Twoim profilu.

Pamiętaj, że możesz zmienić swoją nazwę wyświetlaną, na jaką chcesz. Jednak osoby, które zapisały Cię w kontaktach telefonu, mogą nadal widzieć Twoją starą nazwę, pod którą Cię zapisały, zamiast tej nowej nazwy wyświetlanej. By to zmienić, będą musieli edytować Twój kontakt i zapisać go pod nowym.

Utwórz nowe konto Snapchat i nazwę użytkownika

Jeśli zmiana nazwy wyświetlanej Snapchata nie jest dla Ciebie wystarczająca, będziesz musiał dezaktywować swoje obecne konto i utworzyć nowe z żądaną nazwą użytkownika. Można to osiągnąć tylko za pomocą wersji Snapchata w przeglądarce.

Zanim jednak podejmiesz tę decyzję, miej świadomość, że usunięcie konta oznacza, że ​​Twoja aktualna nazwa użytkownika będzie dla Ciebie niedostępna w przyszłości. 

Jeśli utworzysz nowe konto, będziesz musiał ręcznie dodać znajomych do swojego nowego konta. Jeśli Twoi znajomi znajdują się na liście kontaktów Twojego urządzenia, możesz sobie to ułatwić, synchronizując swoje kontakty z kontem, by później móc dodać je zbiorczo i przyspieszyć ten proces.

Snapchat

Dodatkowe wskazówki dotyczące nazwy na Snapchacie

Wszystkie nazwy wyświetlane na Snapchacie powinny być zgodne z Wytycznymi dla społeczności i być powiązane z Twoją marką, jeśli prowadzisz firmę. W przypadku, kiedy zakładasz swoje prywatne konto, wybierz nazwę, która już jest kojarzona z Tobą, z Twoim nazwiskiem lub tym, co chcesz pokazywać u siebie na Snapach.

Wybierając nazwę unikaj używania więcej niż dwóch słów, zbyt wielu znaków lub emotikonek.

Użytkownicy Snapchata, którzy chcą zmienić czcionkę używaną w swojej nazwie wyświetlanej, muszą użyć aplikacji klawiatury innej firmy. Po zainstalowaniu nowej aplikacji klawiatury przejdź do opcji nazwy wyświetlanej i wpisz nową nazwę.

Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników jedynym sposobem na zmianę nazwy użytkownika jest usunięcie konta i utworzenie nowego. Gdy usuniesz swoje konto, nie możesz przenieść danych konta, swoich Snapów ani wspomnień. Musisz zbudować swoje nowe konto od podstaw. 

Większość użytkowników rozwiązuje ten problem, zmieniając nazwę wyświetlaną Snapchata i zachowując starą nazwę użytkownika, aby chronić wszystkie swoje dotychczasowe Snapy i informacje o koncie. Jeśli nadal chcesz usunąć swoje konto Snapchat, otwórz stronę swojego profilu i wybierz dezaktywację konta. Snapchat utrzymuje Twoje konto jako nieaktywne przez 30 dni, a następnie usuwa je na stałe.

____________________________________________________

Przeczytaj też: