Snapchat ciągle się zawiesza na Twoim iPhonie? Sprawdź 10 skutecznych sposobów na rozwiązanie tego problemu

Kojarzysz ten moment, gdy aplikacja Snapchat zawiesza się i tracisz właśnie zrobioną fotkę lub filmik? Jeżeli posiadasz iPhona, pewnie tak, bo wielu użytkowników aplikacji często narzeka na powtarzające się awarie. Nie denerwuj się, program po prostu wymaga natychmiastowej naprawy, którą możesz wykonać sam. Zobacz 10 skutecznych sposobów na naprawę Snapchata na iPhonie.

Co może powodować zawieszanie Snapchata na Twoim iPhonie?

Na początku warto zaznaczyć, że awarie aplikacji są powszechnym zjawiskiem na wielu smartfonach, w tym również na iPhonie. W większości przypadków nie masz się czym zbytnio martwić, aplikacja się po prostu zamknie i będzie wymagać ponownego uruchomienia.

Niestety aplikacja Snapchat jest bardziej nieprzewidywalna. Niektórzy twierdzą, że Snap zawiesza się na iPhonie zaraz po uruchomieniu, inni zgłaszają, że aplikacja ma tendencję do zawieszania się podczas używania, a kolejni uważają, że program automatycznie się zamyka.

Sprzęt Apple na stole

Dlaczego Snapchat nie zostanie naprawiony w aktualizacji? Ponieważ wymaga to dogłębnych badań i analizy wszystkich czynników wpływających na ogólną sprawność każdego smartfona. Być może aplikacja przechowuje zbyt wiele danych w swojej pamięci, które trzeba wyczyścić. A może masz zainstalowaną usługę VPN, przez którą Snap nie działa jak trzeba.

10 skutecznych sposobów na naprawę zawieszającego się Snapchata

Biorąc pod uwagę wiele potencjalnych powodów awarii, nie jest łatwo wskazać konkretną lukę. Dlatego sprawdź różne sposoby, aby rozwiązać problem z zawieszającym i zamykającym się Snapchatem. Jeżeli żaden z nich nie pomoże, skontaktuj się z suportem aplikacji. Poniżej znajdziesz wszystkie możliwe opcje:

Wymuś zamknięcie Snapchata i uruchom go ponownie

Ilekroć aplikacja wydaje się źle działać, pierwszą rzeczą, którą robię, aby pozbyć się problemu, jest wymuszenie jej zamknięcia. W wielu przypadkach ta mała sprytna sztuczka załatwia sprawę. Operacja można wykonać w prosty sposób, a czynność nie zabiera dużo czasu. Dodatkowo zamykając aplikacje nie możesz w żaden sposób uszkodzić swoich danych.

Na iPhonie z przyciskiem Home:

 1. Naciśnij dwukrotnie przycisk Home.
 2. Z wyświetlonych aplikacji wybierz właściwą.
 3. Następnie przesuń palcem w górę na karcie aplikacji, aby wymusić jej zamknięcie.

Na iPhonie bez przycisku Home:

 1. Przesuń palcem w górę od paska głównego i przytrzymaj na środku ekranu.
 2. Z wyświetlonych aplikacji wybierz właściwą.
 3. Następnie przesuń palcem w górę na karcie aplikacji, aby wymusić jej zamknięcie.
Apple iPhone zamykanie aplikacji

Wyczyść historię Snapchata

Snapchat nadal zawiesza się na Twoim iPhonie? Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. Jeżeli minęło dużo czasu od instalacji Snapa, istnieje duża szansa, że nagromadzenie danych w pamięci podręcznej może powodować awarię. Dlatego pamiętaj o wyczyszczeniu historii, która może nie tylko umożliwić płynne działanie aplikacji, ale także pomóc odzyskać cenną pamięć na urządzeniu z systemem iOS.

 1. Otwórz Snapchata na swoim urządzeniu z systemem iOS.
 2. Kliknij w ikonę swojego awatara.
 3. Następnie naciśnij koło zębate w prawym górnym rogu.
 4. Zejdź do sekcji Czynności na koncie.
 5. Z menu wybierz Wyczyść pamięć podręczną.
 6. Potwierdź przyciskiem Wyczyść.
Snapchat czyszczenie pamięci podręcznej iPhone

Zrestartuj swojego iPhona

Wiesz dlaczego smartfony Apple restartują się po każdej aktualizacji? Po twardym zresetowaniu iPhone’a niektóre pliki pamięci podręcznej i tymczasowe są usuwane, co często powoduje naprawienie typowych problemów z iOS, takich jak zamrażanie i awarie. Jeśli wcześniejsze opcje nie zadziałały, ta ma duże szanse na naprawę błędów.

Restart telefonów Apple iPhone 8 i nowszych:

 • Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności. Następnie naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Następnie przytrzymaj przycisk zasilania, aż zobaczysz logo Apple na ekranie.
 • Możesz również nacisnąć i przytrzymać równocześnie przycisk zasilania oraz zmniejszania głośności. Następnie przesuń suwak wyłączania telefonu.

Restart telefonów Apple iPhone 7 i iPhone 7 Plus:

 • Przytrzymaj jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk boczny, aż logo Apple pojawi się na ekranie.

Restart telefonów Apple iPhone 6s/6s Plus, iPhone SE pierwszej generacji i starszych:

 • Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk Home i przycisk boczny / górny, aż logo Apple pojawi się na ekranie.
Apple iPhone restart telefonu

Włącz odświeżanie aplikacji w tle dla Snapchata

Po włączeniu odświeżania w tle aplikacje mogą sprawdzać aktualizacje i nową zawartość automatycznie. Pomaga to nie tylko być programom na bieżąco z najnowszymi informacjami, ale także umożliwia ich płynne działanie. Chociaż nie ma wątpliwości, że odświeżanie aplikacji w tle jest energochłonne, a także pochłania mnóstwo danych, jego wyłączenie może powodować różnego rodzaju błędy.

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do zakładki Ogólne.
 3. Następnie wybierz Odświeżanie aplikacji w tle.
 4. Znajdź aplikację Snapchat.
 5. Włącz odświeżanie w tle.
Wyłączenie odświeżania aplikacji w tle iPhone

Zaktualizuj Snapchata na swoim iPhonie

Aby naprawić różne błędy, a także zwiększyć wydajność, Snapchat często wydaje aktualizacje. Jeśli nie aktualizowałeś Snapa przez długi czas, przyczyną problemu może być nieaktualna wersja. Zainstalowanie najnowszej wersji Snapchata może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów. Dlatego warto zaktualizować wszystkie aplikacje, jeżeli posiadasz dostęp do sieci Wi-Fi.

 1. Otwórz sklep App Store na swoim iPhonie.
 2. Kliknij profil w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Naciśnij przycisk Aktualizuj wszystko lub znajdź Snapchata na liści
Apple iPhone aktualizacja aplikacji

Sprawdź czy Snapchat nie ma problemów z serwerami

Jeżeli nic nie pomaga i Snapchat nadal się zwiesza, warto sprawdzić jego serwer. Nieprawidłowe działanie aplikacji może nie mieć nic wspólnego z Twoim smartfonem. Aby sprawdzić stan serwera Snapchat, przejdź do strony downdetector.pl. Dzięki witrynie sprawdzisz nie tylko status serwerów Snapchata, ale również wielu innych popularnych programów i stron internetowych. Jeśli aplikacja ma problem z serwerami, nie możesz nic zrobić i musisz poczekać, aż problem zostanie rozwiązany.

Witryna strony Downdetector

Wyłącz VPN na swoim iPhonie

Korzystasz z usługi VPN na swoim urządzeniu z systemem iOS? Jeśli tak, to spróbuj dezaktywować usługę VPN, ponieważ może to zakłócać łączność internetową Snapchata. O zaletach i sposobie użytkowania VPN przeczytasz tutaj: Jak działa VPN? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia.

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do zakładki Ogólne.
 3. Następnie wybierz VPN i urządzenia zarządzane.
 4. Wyłącz usługę VPN.
Apple iPhone ustawienia VPN

Usuń dodatki do aplikacji Snapchat

Jeśli niedawno zainstalowałeś aplikacje Snapchat innych firm, takie jak „Z: Make Friends on Snapchat”  lub „Swipr”, spróbuj usunąć je wszystkie, ponieważ mogą powodować problemy. Często zdarza się, iż problemy występują ze względu na brak kompatybilność wersji.

 1. Przytrzymaj ikonę aplikacji.
 2. Z rozwiniętego menu wybierz Usuń aplikację.
 3. Potwierdź przyciskiem Usuń aplikację.
Apple iPhone usuwanie aplikacji iOS

Usuń i ponownie zainstaluj Snapchata

W przypadku rozwiązywania uporczywych problemów związanych z aplikacjami, usunięcie i ponowna instalacja jest najlepszym sposobem. To właśnie ostateczna opcja, którą musisz wypróbować, gdy aplikacja wydaje się nie działać prawidłowo. Jednak zanim zdecydujesz się na to radykalne rozwiązanie, pamiętaj, że operacja usunie wszystkie dane związane z aplikacją. Dlatego nie zapomnij najpierw wykonać kopii zapasowej.

Apple iPhone, iPad i kopia zapasowa danych — recenzja SanDisk iXpand Go. Czy warto go kupić?

 1. Przytrzymaj ikonę aplikacji.
 2. Z rozwiniętego menu wybierz Usuń aplikację.
 3. Potwierdź przyciskiem Usuń aplikację.
 4. Wyszukaj aplikację w App Store.
 5. Zainstaluj najnowszą wersję.
Aplikacja Snapchat w App Store

Zaktualizuj system operacyjny iOS

Gdy Snapchat nadal nie współpracuje z Twoim iPhonem, spróbuj zaktualizować system operacyjny iOS. Nieaktualna wersja oprogramowania lub ukryty błąd mogą być przyczyną awarii. Często zdarza się, że twój smartfon chcę zaktualizować się w nocy, jeśli jednak masz zbyt mało baterii update nie zostanie przeprowadzony.

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do zakładki Ogólne.
 3. Następnie wybierz
 4. Poczekaj aż telefon sprawdzi dostępność aktualizacji.
 5. Jeśli dostępna jest jakakolwiek aktualizacja, upewnij się, że urządzenie jest podłączone do stabilnego połączenia Wi-Fi i ma około 50% baterii.
 6. Kliknij przycisk Pobierz i zainstaluj.
Apple iPhone aktualizacja iOS