Wideo w rytmie muzyki? Snapchat dodaje funkcję znaną z TikToka

Snap nie zwalnia tempa, stawia na rozwój i wychodzi naprzeciw swoim użytkownikom. Twórcy aplikacji ogłosili ostatnio, że umożliwią dodawanie muzyki w tło udostępnianych relacji wideo. Opcja ta znana jest szczerszej publiczności z aplikacji nad którą, szczególnie w USA, zebrały się obecnie ciemne chmury. Mowa oczywiście o TikToku. Przypadek?

Muzyczne efekty na Snapchatcie

Twórcy Snapchata zapowiadają, że już niebawem pozwolą dodawać muzykę do udostępnianych filmów, oferując przy tym osadzanie w nich muzycznych numerów – dokładnie tak, jak ma to miejsce za pośrednictwem docenionego już przez rzeszę fanów TikToka.

Muzyczna funkcja ma być uruchomiona wraz ze starannie wyselekcjonowanym katalogiem brzmień od takich dystrybutorów jak Warner Music Group, Universal Music Publishing Group, czy np. Merlin. Szeroki wachlarz propozycji oraz łatwa nawigacja po ich menu, a w konsekwencji nieskomplikowana ścieżka dodania utworu to aspekty, które według ekspertów ze Snapchata mają podbić serca dotychczasowych i przyszłych użytkowników jednej z najbardziej popularnych aplikacji społecznościowych.

źródło:.theverge.com

Fenomen muzycznych filmików prosto z … TikToka?

Nie da się ukryć, że dodawanie muzyki do materiałów wideo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych funkcji TikToka. Niestety jego losy, szczególnie w USA, na chwilę obecną nie są pewne. Czyżby zatem Snapchat próbował zainteresować użytkowników TikToka, tworząc podobną alternatywę? Trudno stwierdzić. Niemniej, w sieci pojawiają się opinie, że opcja dodawania muzyki może pozwolić Snapchatowi zdobyć część energii i kreatywności, którą użytkownicy obecnie wnoszą do TikToka.

Od Snapa do hitu?

Pewne jest natomiast to, że dzięki możliwości dodawania muzyki do wideo i błyskawicznej sile TikToka wiele utworów otrzymało drugie życie, a nawet stało się kultowymi przebojami, a muzyczne efekty w filmikach rozsyłanych po sieci z prędkością światła pokochały miliony użytkowników na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku Snapchata może być bardzo podobnie.

Premiera muzycznego dodatku dla użytkowników anglojęzycznych ma odbyć się na jesieni bieżącego roku. Póki co niestety nie wiadomo kiedy i czy pojawi się w Polsce. Obecnie jest już natomiast dostępna jest w Australii i Nowej Zelandii. 

Źródło: www.theverge.com