Podwójny aparat w Snapchatcie. Co to jest i jak działa?

Snapchat funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu i pomimo sporej konkurencji nadal pozostaje liderem wśród portali, za pomocą których można łapać chwilę i błyskawicznie dzielić się nimi w sieci. Co więcej, idąc z duchem czasu, wprowadza kolejne funkcje, które mogą zainteresować i zatrzymać użytkowników. Jedną z nich jest podwójna kamera. O co chodzi i jak działa ona na Snapchatcie?

Podwójna kamera w Snapie – co to jest?

Opcja podwójnego aparatu w Snapchatcie umożliwia jednoczesne przechwytywanie treści za pomocą przedniego i tylnego aparatu. Brzmi znajomo? Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku zyskującej ostatnio na popularności aplikacji BeReal. Jak widać, twórcy Snapchata nie chcą zostać w tyle i pragną zatrzymać swoich użytkowników, dokładając podobne rozwiązanie do swojej oferty.

Dowiedz się więcej:

👻 Nowa aplikacja społecznościowa BeReal. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć

podwójna kamera snapchat
fot. newsroom.snap.com

Mówiąc najprościej podwójna kamera w Snapchatcie to sposób na uchwycenie różnych perspektyw jednocześnie. Funkcja otrzymała aż cztery układy: pionowy, poziomy, obraz w obrazie i wycięcie. Bazując na nich można tworzyć niezwykłe materiały. Istnieje tu również możliwość dodawania różnych efektów, w tym m.in. muzyki czy naklejek. Opcja ta różni się zatem od BeReal, gdzie bardziej od efektu końcowego, liczył się jak najszybszy czas wysłania wiadomości i jej spontaniczny charakter. 

Jak korzystać z podwójnej kamery na Snapchatcie?

To bardzo proste. Aby skorzystać z potencjału nowej opcji, upewnij się, że posiadasz aktualną wersję Snapchata, a następnie wykonaj poniższą instrukcję:

  • otwórz aplikację,
  • stuknij ikonę podwójnego aparatu na pasku narzędzi aparatu, 
  • wypróbuj różne układy, zrób snapa i wyślij znajomym.

Pamiętaj też, że od teraz, gdy naciśniesz ikonkę obracania ekranu (jak do selfie) wyskoczą nie jedna, a dwie przestrzenie, z obu aparatów. Obecnie funkcja podwójnej kamery w Snapchatcie jest dostępna dla osób posiadających urządzenia z logiem jabłka, jednak docelowo już wkrótce ma także trafić na Androida.

Źródło: the-sun.com, support.snapchat.com, newsroom.snapchat.com