Rosja wprowadza Rossgram, czyli swój odpowiednik Instagrama

Rossgram to nowa sieć społecznościowa, która została stworzona w odpowiedzi na wyłącznie Instagrama w Rosji. Platforma ma być dostępna dla wszystkich Rosjan od kwietnia 2022. Ale co najważniejsze, Rossgram to nie tylko analogiczna do Instagrama nazwa. Rosyjski serwis ma być niemal kopią socialmediowego giganta spod szyldu Meta. Sprawdźmy szczegóły.

Rossgram – co to jest?

Pamiętacie rosyjskie influencerki, które ubolewają nad swoim losem, bo w wyniku wojny w Ukrainie (notabene rozpętanej właśnie przez Rosję) zostały pozbawione możliwości korzystania z Instagrama? Okazuje się, że mogą nieco odetchnąć. Rosja i jej ludzie postanowili bowiem obejść brak dostępu do Instagrama, proponując zamiennik w postaci zupełnie nowego portalu społecznościowego o nazwie Rossgram.

Sprawdź:

Mówiąc wprost Rossgram to platforma, która do złudzenia przypomina swój pierwowzór i w ogóle się z tym nie kryje, wprost nazywając się po prostu: „Rosyjskim Instagramem”

W tym miejscu warto przypomnieć, że stworzenie klona Instagrama było znacznie ułatwione w wyniku dekretu, który niedawno podpisał sam Putin. Zezwala on na kradzież własności intelektualnej przez obywateli Federacji Rosyjskiej i jest odpowiedzią Kremla na sankcje, wprowadzane na Rosję w wyniku jej postępowania co do Ukrainy. 

Zobacz:

rossgram
rossgram.ru

Kto i kiedy może skorzystać z Rossgrama?

Nowy nabytek rosyjskich social mediów to projekt autorstwa przedsiębiorców Alexandra Zobova oraz Kirilla Filimonova, bezpośrednio związanych z branżą IT. W kwestii udostępnienia aplikacji, obecnie na stronie platformy (rossgram.ru) widnieje poniższy komunikat:

Rosyjski odpowiednik Instagrama ze zwykłą funkcjonalnością i aplikacjami mobilnymi na Androida i iOS zostanie uruchomiony 28 marca 2022 r. Dla zwykłych użytkowników dostęp zostanie otwarty w kwietniu 2022 r.

Wiadomo zatem, że oprócz wersji przeglądarkowej, serwis – podobnie do Instagrama – będzie działał także jako aplikacja, współpracująca z najpopularniejszymi systemami smartfonowymi. 

Pojawiła się też informacja, że w pierwszej kolejności Rossgram ma być udostępniony rosyjskim blogerom i partnerom biznesowym, a dopiero później całemu rosyjskiemu społeczeństwu. Przyczyną takiej kolejności jest prawdopodobnie fakt, że ci pierwsi są jedną z najważniejszych grup docelowych. Od samego początku portal zapowiadany jest bowiem nie tylko jako przestrzeń społecznościowa, ale przede wszystkim jako nowoczesny sposób na rozwijanie biznesu i promowanie produktów. Brzmi znajomo, prawda?

rossgram
kanobu.ru