Nowe funkcje w zegarkach Garmin Fenix 6, Marq i Enduro. Co przyniosła aktualizacja oprogramowania?

Wygląda na to, że użytkownicy wybranych zegarków sportowych marki Garmin będą mogli cieszyć się nowymi funkcjonalnościami. Odświeżona wersja systemu w smartwatchach amerykańskiego producenta proponuje opcje, które jeszcze bardziej niż dotychczas wspierają plany treningowe i pomagają w drodze do upragnionych celów. Co konkretnie przynosi?

Które modele Garmin otrzymały aktualizację?

Zegarki, które otrzymały ostatnią aktualizacje oprogramowania i nowe funkcje to:

  • linia Garmin Fenix 6
  • Garmin Marq
  • Garmin Enduro

Zobacz zegarki sportowe Garmin dostępne w sklepie x-kom 

Garmin Fenix 6 aktualizacja

Nowe opcje w zegarkach sportowych Garmin

Wskaźnik wysiłku podczas treningu

Pierwszą nowością, którą otrzymujemy w ramach aktualizacji od Garmin jest RPE, czyli wskaźnik odczuwanego wysiłku.

Opcję tę można porównać do dziennika, w którym zaznaczymy najbardziej wymagające treningi. Pomaga ona również prowadzić statystyki odnośnie swojego samopoczucia po konkretnej aktywności – tak, aby zawsze, w razie potrzeby, móc do nich wrócić.

Mówiąc więc najprościej, RPE doskonale uświadamia, jak wyglądał konkretny trening, a dodatkowo pomaga zarządzać obciążeniem organizmu i czasem niezbędnym na regenerację organizmu.

Warto zaznaczyć, że funkcja RPE znana jest już użytkownikom zegarków linii Garmin Forerunner, do których dodana została w kwietniu tego roku.

Zobacz także:

Określenie wieku sprawnościowego

Drugą opcją, która pojawiła się w ramach aktualizacji oprogramowania Garmin, jest tzw. wiek sprawnościowy, który znany jest chociażby z modelu Venu 2. 

Wskaźnik ten powiązany jest bezpośrednio z pomiarem VO2 Max, czyli ilością tlenu, jakiej potrzebuje nasz organizm podczas wysiłku. Na podstawie zebranych z pomiarów statystyk, inteligentne algorytmy, zaimplementowane w oprogramowaniu zegarka, szacują faktyczną kondycję użytkownika.

Obsługa Garmin Challenges

Wraz z najświeższą aktualizacją Garmin umożliwia również łatwiejszą obsługę wymienionych zegarków sportowych. Mowa tutaj przede wszystkim o odczytywaniu danych z Garmin Challenges (wyzwania), które od teraz sprawdzimy nie tylko w aplikacji, ale i z poziomu zegarka.