Nowości od Garmina. Forerunner dla każdego?

Garmin to marka, której pasjonatom aktywności fizycznej raczej nie trzeba przedstawiać. Kamery i zegarki sportowe, nawigacje oraz przeróżne akcesoria od tego producenta regularnie plasują się na czele rynkowej stawki. I nie jest to wyłącznie zasługa świetnej jakości. Dużą rolę odgrywa tu także dopasowanie sprzętu i ceny do potrzeb użytkowników. Dostrzec można to właśnie na przykładzie nowości w portfolio amerykańskiej firmy.

Garmin Forerunner 45 i 45s – na dobry start

Zestawienie otwierają przeznaczone dla początkujących Garmin Forerunner 45 i Garmin Forerunner 45s. Oba modele oferują podstawowe funkcje: monitorują tętno na nadgarstku, mierzą dystans, śledzą tempo i odbierają powiadomienia ze smartfona. Czuwają także nad bezpieczeństwem biegacza (system wykrywania zdarzeń i informowania o nich) oraz obsługują bezpłatne plany treningowe Garmin Coach. Jaka jest więc między nimi różnica? To trzy milimetry. Koperta modelu 45 mierzy 42 mm, a modelu 45s – 39 mm.

forerunner 45 i forerunner 45s
Źródło: gsmarena.com

Warto jeszcze przyjrzeć się żywotności baterii. W trybie standardowym (smartwatch) ma ona wynosić nawet 7 dni. W trybie GPS – ok. 13 godzin.

Garmin Forerunner 245 i 245 MUSIC – tempo rośnie

Oto propozycje dla bardziej wprawionych biegaczy. Rozwiązania dostępne w 45-kach zostały tu wzbogacone o funkcję pomiaru zaawansowanej dynamiki biegu. Co to znaczy? Forerunnery 245 poinformują o czasie kontaktu z podłożem, długości kroku i o odchyleniach. Ciekawostką jest również dokonywana przez urządzenie ogólna ocena przeprowadzonych treningów i kondycji. Uzyskane z niej dane ułatwią planowanie aktywności lub odpoczynku na kolejne dni. W smartwatchu Garmin Forerunner 245 MUSIC dodatkowo znajduje się pamięć masowa na pliki muzyczne (zgodnie z zapewnieniem producenta pomieści ok. 500 utworów).

forerunner wizualizacja
gsmarena.com

Żywotność baterii w tych modelach wynosi 7 dni w trybie standardowym, ok. 16 godzin w trybie GPS i ok. 6 godzin w trybie GPS z włączoną muzyką (245 MUSIC).

Garmin Forerunner 945 – w drodze na szczyt

Najbardziej zaawansowany z nowych produktów Garmina. Forerunner 945 przeznaczony jest głównie dla profesjonalnych sportowców. Dostępne w nim funkcje monitorowania wydajności treningu – oprócz standardowych informacji – dostarczają danych na temat pułapu tlenowego, aklimatyzacji wysokościowej i czasu regeneracji organizmu. Ponadto wbudowane mapy ułatwiają zaplanowanie trasy biegu. A pokonywanie kolejnych kilometrów jest przyjemniejsze dzięki możliwości wgrania aż ok. 1000 utworów do pamięci masowej.  No i zostaje jeszcze praktyczna ciekawostka w postaci funkcji Garmin Pay. W czasie treningu portfel nie jest przecież najwygodniejszym dodatkiem.

forerunner 945 wizualizacja
Źródło: gsmarena.com

W tym modelu żywotność baterii może zaskakiwać. To dlatego, że w trybie standardowym to 14 dni, w trybie GPS z muzyką – ok. 14 godzin, a w trybie UltraTrac (GPS z rejestracją w większych odstępach czasowych) ­– nawet 60 godzin.

Już teraz możesz odkryć możliwości nowych smartwatchy, ponieważ sklepie x-kom czekają na Ciebie Garmin Forerunner 45 czarny i Garmin Forerunner 45 czerwony. O dostępności pozostałych modeli poinformujemy wkrótce.